Koľko by ste boli ochotní dať za takýto koberec?

evia13
15. mar 2022

Ahoj. Vyrábam takéto koberce (viď foto). Sú to kúsky látky nastrihané na pásky a priviazané na sieťku. Na prvý som použila všetky staré tričká a iné oblečenie, ktoré som splašila. Druhý je zo starej deky a potom z tričkovej priadze. Tieto dva koberce sú len ukážkou. Mám ich doma v kuchyni a kúpeľni. Rozmer je 117x60cm. Zaujíma ma, či sa vám to páči. Či by ste si niečo také kúpili, koľko by ste za to boli ochotné zaplatiť. Či ma pre mňa význam si založiť konto v nejakom hand made e-shope. Robila som jeden prb. pol roka, ale len sporadicky, keď som na to mala čas. V skutočnosti neviem ako dlho by mi to trvalo, ale asi mesiac. Ďakujem za vaše názory.

babovka2321
15. mar 2022

Za mna nie 🙂 bez urazky, ale ani zadarmo, nie to za peniaze, snad sa ta to nedotkne. Ale je mile, ze zrecyklujes stare nepotrebne oblecenie.

babulkomale
15. mar 2022

@evia13 za mna nie, nemozeme mat koberce, ale keby sme mali, zaujimalo by ma ako to vyzera po oprani, lebo taketo koberceky treba velmi casto prat. Vizualne sa mi to nepaci, pripada mi to ze ta pracnost sa neodrazi na vysledku co do estetiky.

veronikaszabova
15. mar 2022

@evia13 za mna tiez nie

sense
15. mar 2022

Možno do kúpeľne to je jediné miesto kde mam koberček... Ale záležalo by aj na tom ako to vyzerá po oprati a aj cenovo... Plus teda zivotnost

banderaska29
15. mar 2022

možno skus vymysliet iný vzor, resp. farebne to nejak inak doladiť. za mna skvelá práca, človek si nevie predstaviť náročnosť.
ak by mali iné farebné prevedenia, (toto je dosť zastaralé) tak by som určite mala záujem keby to niekde vidím 🙂

marcellka32
15. mar 2022

Skús kombinovať biela+čierna, biela+šedá, biela+béžová, čisto len biela, len béžová, len šedá....potom už podľa záujmu na objednávku...takéto niečo som videla za 3 eura, mne sa to nepáči...ale sú ľudia, ktorým áno, len je otázka či zarobis na tom, keď toľko námahy na to treba..skús torty, pagáče, obložené misy robiť, prípadne čo vo vašom meste chýba

simca06022011
15. mar 2022

Ja mam rada tkane koberce ale tiez iba z vybraného materialu, vybraný štýl. Inak sa po oprati môže vyhodiť pripadne pusta chlpy, nitky, pára sa to... Co bude problém aj tohto kedze je z nastrihanej latky..
Toto by som použila resp niekde vystavila iba ak by sme si to doma urobili s dcerou napr.
A je to ako ina rucna práca veľmi pracne, ten cas nedostaneš zaplatený v cene produktu ( ja sa divim handmade zenam, som v rôznych skupinach a casto davaju taku cenu ze to ani za materiál nie je, nie to este za pracu). Cize podla.mna ako biznis nie. Ked tak sa popytaj v rodinex známych a vyrob im 😁

deginko
15. mar 2022

Nekúpila by som

sszuzu8
15. mar 2022

Práca to je to chápem. Makacka. Ale je to neprakticka vec. Nekúpila by som si to a keby to dostanem darom po darujem ďalej

kozova87
15. mar 2022

Max na chalupu

kika52621
15. mar 2022

Prepáč ale toto by som nekúpila ani ja len pre porovnanie v ikei dokážeš kúpiť kobercek do kúpeľní za 8e. A za 8e neviem ci by si sa s tým piplala celý mesiac.

zuzuliennka1
15. mar 2022

@evia13 nekupila by som, je to neprakticke. Vsetok bordel sa v tom drzi, musela by som to casto prasit z okna a aj prat. Ktovie, ako dlho taketo zaobchadzanie tento koberec vobec vydrzi.
To tak maximalne pre tvoju vlastnu spotrebu, doma, prip. na chalupu.

sashabb
15. mar 2022

Ručná práca nieje vôbec ocenená. Ty máš ešte nevýhodu, že je dlhá výroba. Osobne by sa mi nechcelo čakať na niečo mesiac. Je to zaujímavý nápad, no skúsila by som niečo menšie, možno niečo ako obrázok, príp. na štýl lapača snov. Ono zas máš dobré, že ten materiál už máš a nemusíš veľa investovať. Ak to máš kde skladovať, narob toho viac, a pridaj na sashe.sk Tam platíš iba z predaného kusu 12% províziu.
Ľudia majú rôzny vkus, čo by tuna nikto nechcel, inde sa môžu pobiť 😉

oli18
15. mar 2022

Je to nezaplatena robota. Velmi narocna vyroba. Myslim, ze po vyprati by sa s nim nic nestalo, ved nie je z cistej bavlny. Mozno by sa trochu zrazil, ale to sa tieto metrove trocha zvyknu. Nechod do toho.

selest
15. mar 2022

Ina farebna kombinacia teoreticky by mozno niekoho oslovila. Toto je dost retro..Pre mna je takyto koberec dalsia rychlo spiniaca sa vec v byte o ktoru sa treba starat a ani sa mi nepaci takze za mna nie.

evica17
15. mar 2022

Mne sa to paci. Hlavne sa mi oaci ta myslienka, zrecyklovat stare nepotrebne veci na nieco uzitocne.

luuubik
15. mar 2022

Je to pekne a urcite aj velmi prijemne na chodenie, makkucke... V inej farebnej kombinacii by to bolo super. Ano, spini sa, ale zas mame vsetci pracky, oprat to je najmenej. Ako bolo pisane, rucna praca je nedocena, to je fakt, mrzi ma to... A bude este horsie, pride zdrazovanie, ludia budu mat menej penazi, radsej si kupia lacnejsi umely kobercek... Plus ta cakacia doba je dlha - jedine mat narobene do zasoby, zeby si clovek rovno vybral z hotoveho. Urcite sa vsak od podobnych veci nedaj odradit, keby len pre vlastnu potrebu - je to krasny sposob zuzitkovania textilu, ktory by sa inak vyhodil. Si velmi sikovna a trpezliva, klobuk dole 🙂

evia13
autor
15. mar 2022

Ďakujem za vaše názory. Čo sa týka prania, prala som v práčke na ročnom praní, v pohode to prežil :D Čo sa týka vzoru a farieb, dá sa tiež vykombinovať kadečo. Červenú tričkovú priadzu som kúpila na e-shope. Majú všelijaké farby, aj vzorované. Len som chcela vedieť, či by bol záujem. Isto sa tým nechcem živiť. Potešilo by, keby som si pridala nejakú peniažku k dobru. Jasné, že práca sa nevyplatí, ale mňa to proste baví :D
Ešte raz vám všetkým ďakujem : )

stanulienkat
15. mar 2022

Nie je to zle. Ja som kupila nove v obchode,take slizove po 20e. Takze tvoj cca12-15e???

nelca0510
15. mar 2022

@evia13 nie,nehnevaj sa, možno si to viem predstaviť u Rómov,príde mi toto totiž také gýčové

sashabb
15. mar 2022

@evia13 pozri to sashe, predávajú sa tam takéto kúsky dosť, aj ceny sú rôzne. Takže by som to vôbec nezatracovala.

kikushaa
15. mar 2022

Nie je to moj styl, ale upcyklovane veci teraz ficia, takze by som nehadzala flintu do zita, asi z teba nebude milionar, ale skus zalozit konto na sashe, a ponutat to ako upcyklovany koberec, ja som si uz takto kupila sponky a gumicky do vlasov, a par veciciek pre malu 👍

rachel36a
15. mar 2022

Ak budes jeden kobercek robit mesiac tak si neviem predstavit tu cenu aby sa ti to vyplatilo...za mna tiez nie...raz som ho tiez robila, do pol roka sa ta mriezka potrhala