Kuchynská dilema: mixér verzus šľahač

2. sep 2023

Ahojte, zariaďujeme kuchyňu, a stojím pred dilemou, ako najrozumnejšie pokryť šľahanie a mixovanie. Aktuálne mám ponorný mixér na pyré, polievky, atď, a metličkový šľahač na krémy, šľahačku, atď. Na väčšie operácie mám robot, a tiež stolný mixér. Chcela by som vás poprosiť o radu, či ponorný mixér s príslušenstvom nahradí aj metličkový, alebo je lepšie si zaobstarať aj aj (keďže tie, čo mám, sa so mnou nemôžu sťahovať).

Pridávam foto, pre lepšie dešifrovanie mojich úvah 😉😊
Ďakujem vopred

patka06
2. sep 2023

Mne sa najviac osvedčil šľahač, kde je zároveň aj tyčový mixér.
Robot síce máme, ale momentálne je úplne nevyužitý

michellemary
2. sep 2023

Za mňa oba.

autor
2. sep 2023

@patka06 ďakujem, takéto kombo som teda ešte nevidela, určite zaradím do výberu..😊

autor
2. sep 2023

@michellemary ďakujem, momentálne tiež využívam oba, nalomili ma tie s príslušenstvom, ale trošku sa obávam, aby to nebolo tak, že ani jedno nerobia poriadne..

janka_266
2. sep 2023

Normálne z lidlu ich značka, aj mixer aj ponorny, aj na sekanie 😃

euka210
2. sep 2023

Ja som tiez mala 2v1...ponorny aj slahac cca 12r, minuly rok ponorny odisiel, slahac ide, dokupila som len ponorny.
Mna zaujimaju tie velke stojate roboty...ze vedia aj slahat, aj cesto v mise a nemusim drzat slahac v ruke.

autor
2. sep 2023

@euka210 tak to je super, mne ak by vydržal hoci aj polovicu, bola by som spokojná..ten veľký mám kitchenaid, a teda cesto robí super, sú k nemu aj ďalšie nadstavce, a vždy, keď ho sledujem pri práci sa len zamýšľam, ako naše staré a prastaré mamy zvládli toľko miesiť, alebo šľahať sneh ručne..

veselo_neveselo
3. sep 2023

Podla mna ked uz mas kitchenaid, tak ti staci len ponorny na rychle veci do ruky. A vsetko ostatne opatris kitchenaidom 🙂 Mas ho dobre dostupny, na linke?

Aku mas farbu? 😀 Ja sa nam chystam, ked sa niekedy rozhodnem dat take $$ za robota.

euka210
3. sep 2023

Svokra robi kysnute cesto rucne, a manzelova babka vedela s vidlickou vyslahat sneh...to si ani neviem prrdstavit ako sa to da 😲

autor
3. sep 2023

@veselo_neveselo no ja keby som si ho mala platiť, tiež ho asi doteraz nemám 😁, ale dostala som ho ako darček, objenávali mi ho z Nemecka, vraj je tam o dosť lacnejší..Ja som pôvodne poškuľovala skôr po kenwoode,predtým som robot vôbec nemala, takže nemám s čím porovnávať. Je ale zo železa, takže keď ho odkladám, vždy mi preletí hlavou, že keby sa mi šmykol z ruky, tak mi prerazí všetky kosti na nohe a ešte aj v podlahe dieru 😁 Je čierny matný, mimo služby je odložený, ale sťahujeme sa, tak možno sa mu ujde čestné miesto 😊

autor
3. sep 2023

@euka210 no ten sneh, to musí byť poriadne nasadenie...ja si ešte pamätám tie manuálne metličkové šľahače, a to teda tiež vedel byť mor, nedajbože ešte nad parou..normálne som mala pľuzgiere 😄