Kúpili by ste dom po majiteľovi, ktorý v ňom zomrel?

brna1989
26. júl 2020

Ahojte, kúpili by ste dom po majitelovi, ktorý v ňom zomrel?stačí nejaké vysvetenie alebo..nešli by ste do toho..čisto otázka zo zvedavosti, lebo sa to stalo na našej ulici a ja si teda neviem predstaviť, že by som ho kúpila..lebo je dom v predaji..

katulienkax
27. júl 2020

Tak moja babka umrela v svojom dome teraz tam býva dcéra ale predpokladám že sa raz dom asi predá veď predsa veľa ľudí umrie doma

magduska2
27. júl 2020

@77daniela77 Ja viem..a nehovorim,ze to beriem nejako tragicky alebo že som nejaky fanatik.Len reagujem na autorku,že ano sú 'pošuci' ako ja ktorých aj toto napadne 🤣

77daniela77
27. júl 2020

@magduska2 Ja som tu do debaty pisala ze v nasom dome z 13.stor. bola v r.1993 zavrazdena ciganmi majitelka....a predpokladam ze predtym tu urcite zomreli nejaki ludia,ved ked vezmem do uvahy len tie dve vojny.....hned vedla je kostol s katakombami a pri nom teraz bagruju a nachadzaju ludske kostry.....byvame na namesti a bolo tu vela vrazd uz za sociku....byvame v centre Ke,tak to tak musime brat ze to tak je.....😉

magduska2
27. júl 2020

@77daniela77 Určite ano,ved už logicky je jasné,že domy ,staršie co sa predavajú už su určite aj po nejakom mŕtvom a nie po jednom ...Taky je proste život...no je rozdiel ked niekde napr.niekoho zabijú (presne aj za války) to ma desí.
Pre mna bol však vždy v dome dôležitý dojem...nehovorim,že človek tu zlu energiu cíti hned...no ja som sa skutocne snažila vzdy vnímat ako ten daný dom na mna pôsobí, aké mam pocity..

majoranka24
30. júl 2020

@brna1989 Ak ti z toho domu beha mraz po chrbte, tak ho nekupuj. Nepomoze ti, ze ini by ho bez problemov kupili, ked ty sa v tom dome bojis. Mas si kupit taky dom, v ktorom sa budes citit prijemne.

sickynickyobsadene
30. júl 2020

@brna1989 to by boli viac ako polovica domov nepredané, neobývané...nad tým sa ani nezamýšľaj..

vcielka08
14. okt 2020

@brna1989 Ahoj, no ako? Kupili ste ten dom ci ho uz kupil niekto iny? Manzel tiez rozmysla nad kupou takeho domu,ale ja si to tiez neviem predstavit. Ujo(poznala som ho) sa v nom obesil. Davnejsie som vzdy vravela,ze ak bude dom niekedy na predaj,tak oň urcite budeme mat zaujem. Ale takto ... 🙀🤷‍♀️

missdiva
14. okt 2020

@brna1989 kedysi som kupila byt po panovi co spachal samovrazdu (vyjadrovali sa velmi opatrne ohladom toho kde sa to stalo, vyzeralo, ze tam), bolo mi to uplne jedno. Byt som komplet cely prerobila.
Kamoska ma byt po otcovi, ktory v nom zomrel (nie samovrazda), tiez ho komplet prerobila a byva v nom.
Ked je vsetko nove a pekne a citis sa tam dobre tak uz nemas v mysli ten povodny stav, nepredatavujes si co sa tam stalo.

oblecenie99
15. okt 2020

@brna1989 Ja aj možno áno 🤔 asi to závisí aj od ceny a iných činiteľov..ale mám kamošku,ktorá je na také veci extra citlivá.Nekupovali ani byt,ani dom,iba pozemok a stavali,lebo sa bála,že v byte/v dome mohol niekto zomrieť.Ona nepotrebovala ani vedieť,či sa tam niečo takéto stalo,stačilo jej,že hypoteticky..alebo poznám človeka,ktorý napokon nekúpil byť v novostavbe,lebo vedľa bol domov dôchodcov...podľa neho je okolo takýchto zariadení nie je dobra energia..ja osobne takéto veci neriešim,som dosť pragmatická ALE v súvislosti s touto témou som si spomenula na jednu moju skúsenosť,keď sme zháňali byt a chodila som na ohliadky.Jeden sa nám strašne páčil z fotiek,bola som presvedčená,že ten bude určite TEN byt,dokonca aj bytovka bola presne ten typ,v akej sme už raz v tej lokalite bývali,ale keď sme sa boli osobne pozrieť,chytil ma totálne nepríjemný pocit už vonku a v byte už úplne.Doteraz mám z tej bytovky zimomriavky,keď ju vidím a paradoxne na nu dovidim od nášho bytu aj z práce..ja som z tej obhliadky doslova pelašila preč.Nikdy sa mi nič podobné nestalo ani predtým,ani potom.Ten byt sme samozrejme nekupili.Dovtedy som ťukala na čelo,keď mi kamoška vysvetľovala,že radšej vrazí všetky úspory do nového,ako by mala ísť bývať do "použitého",lebo čo ak...na druhej strane,v dome v susedstve mojich rodičov býval tiez pán,ktorý spáchal samovraždu..dom kúpil mladý pár z tej istej dediny,čiže o príhode vedeli,prerobili ho celý,a vychovávajú tam deti..a sú v pohode,bola som u nich viackrát,a nikdy som si nespomenula,že sa tam niečo také stalo,vyslovene som sa tam cítila vždy príjemne a útulne.

zuzisko
15. okt 2020

Ja som taký byt kupila a nebol s tým žiaden problém,ziaden duch ma nestrasi🙂

puertorico
15. okt 2020

my sme kupili dom kde zomreli 3ja ludia. dom sme dali posvatit a citim sa tam ako doma. velmi rada sa tam kazdy den vraciam domov z prace a uz by som sa nevratila ani domov ani k svokrovcom. podla mna je to aj o tom ako si to tam spravis. je to tvoje vlastne, ziadni rodicia ani neprijemni svokrovci. to co sa stalo v tom dome nie je tvoja vina

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nice202
15. okt 2020

Nie, hľadala by som iný. Bolo by mi to nepríjemné

simca06022011
15. okt 2020

Keby som mala toto zisťovať a brat do úvahy... A teda každý kupujúci. Tak väčšina domov ostane nepredajna...

To, že ako suseda napr viem o tom, co sa v tom dome stalo, poznala som tých ľudí atď.. To je taky iný prípad. Ale novému majiteľovi vo pride z neviem kade to môže byť jedno... Ja som bola na obhliadke nového tomu, kde majiteľka zomrela na rakovinu, ponúkala to na predaj jej mama, manžel s deťmi už bol preč, minimálne rok dva tam nik nebýval.. A odmietli sme ho. Krásny bol. Ale bolo to cele také morbidne. Mama tam vyrevovala, všade ešte boli jej veci, v obývačke fotky, sviečky... Otvorená skriňa s parochňu atď... Ostalo to vo mne také zafixovane. Keby ten dom upratali, vypratali, aspoň skrine zavreli a osobne veci odložili tak by ho okamžite predali..

avril299
15. okt 2020

kamarat kupil byt po starom panovi, ktory zomrel vo vani a bol v nej niekolko dni. dost neprijemna predstava, ale vsetko si prerobil a teraz ten byt vyzera k svetu. zeby tam strasilo nespomina, ale ja by som teda do toho nesla

brna1989
autor
15. okt 2020

@vcielka08 ahoj, ten dom sme nechceli kupovať my 😁 je to príbeh z našej ulice, bola to otázka čisto zo zvedavosti, či by ste vy ostatní do toho isli alebo nie.pekne príbehy a názory ste sem popísali .ďakujem 👏
Náš prípad z ulice sa skončil tak, že pani majiteľka (ta, ktorá zomrela), má syna jediného a že on si to asi nechá.👍