Používate pri praní namiesto aviváže olej?

slamienka
17. okt 2022

Chcela by som nahradiť aviváž olejom, máte s ním skúsenosti? Vraj prádlo krajšie vonia a nežmolkuje sa tak, ako pri aviváži. 😉

andreaak05
17. okt 2022

@slamienka ahoj, ja pouzivam puellu. Krasne vonia, s kolegynami si ich objednavame vo velkom. Akurat pisali, ze budu dvihat ceny, tak sme rychlo este objednali za stare. Ale odporucam vyskusat vzorky, je tusim 6 voni, ale napr mne vonala len zlta a zelena, ostatne absolutne. Ale zas na nete citam, ze vela zenam zas pasuju ine farby.

nika23t
17. okt 2022

@slamienka nemyslela si ocot? Olej by som do prania určite nedavala. Ale švagriná používala ocot namiesto Avivaze, nedala na to dopustiť. Vraj bolo prádlo mäkšie a vonalo sviežo. Ale nemám to odskúšané...

andreaak05
17. okt 2022

@nika23t myslim, ze myslela olej. Pouziva sato bezne do prania.

nika23t
17. okt 2022

@andreaak05 ale nejaký špeciálny olej na pranie? Prvýkrát to počujem...

mandmsm
17. okt 2022

aj ja používam Puellu. Prevonia celý dom a prádlo dlho krásne vonia

dominyca9
17. okt 2022

Ja mám zo stránky "voňavý domov". Do prania dávam cca 5ml, tak vydržia dosť dlho. Niektoré voňajú intenzívnrjšie, iné sú jemnejšie... Používam ich len ak idem bielizeň sušiť v sušičke, inak sú na mňa príliš aromatické. Trvalo, kým som našla také, ktoré mi vyhovovali.

simca06022011
17. okt 2022

@nika23t Olejový parfém do prania to je 😁

simca06022011
17. okt 2022

@dominyca9 inak ja mam tie vzorky z voňavého domova a teda mne po tom kradlo vonia krátko... Resp musím ho.dat viac ako 5ml, aj na 5kg prádla... Niektore su naozaj silne a citit ich po ususeni ale.uz v skrini napr nie. Tak neviem co robim zle.

andreaak05
17. okt 2022

@nika23t no napr ta puella je olej. Ine nemam odskusane, takze neviem porovnat.

dominyca9
17. okt 2022

@simca06022011 Čo všímam, tak také veľmi intenzívne a trvácne sú len niektoré. Baby z okolia si obľúbili Diamond a Diamond Ylang Ylang - tie by mali vydržať dlhšie. Na mňa sú silné. Ja mám rada olej Ninfea (vôňou mi pripomína modrú niveu) a dávam ho skôr na uteráky, utierky a obliečky - je z tých intenzívnrjších a trvácnejších. No a potom mám rada Cocolo (vo fľaštičiek smrdí, ale na prádle je jemný, sladkastý a nevtietavý) a Sofice (tiež sladkastý a jemný). Ešte Dolce je z tých použiteľných, ale mne sa nepáči vôňa - taká pudrová. Ostatné, čo som skúšala mi buď nevoňali, alebo ich nebolo takmer vôbec cítiť. 🤷

princeznaaa12345
17. okt 2022

Aj puella aj voňavý domov sú super 👌

princeznaaa12345
17. okt 2022

@simca06022011 ja aj keď vytiahnem obliečky po 3 týždňoch to skrine stále cítiť vôňu, potom ešte minimálne týždeň keď v tom spíme

rude_baby
17. okt 2022

Nesrandujte s tou puellou... Mala som vzorky a stačilo mi. Ta "vôňa" sa nedala vyprať a všetko mi smrdelo... Dnes ráno v buse mal niekto veci oprate v puelle, celú cestu ma z toho bolela hlava 🤦‍♀️🤢

olsiv
17. okt 2022

používam zo stránky Voňavý domov, som spokojná...

natala23
17. okt 2022

Sú aj "drogeriove" oleje čo kúpim bežne v obchode? Tesco, DM? Puellu poznám mala som vzorky tiež ma nezaujali ako @rude_baby ...

andreaak05
17. okt 2022

@rude_baby kolko ludi, tolko chuti

princeznaaa12345
17. okt 2022

@natala23 DM a Teta majú parfum na pranie Herbow,skúšala som 2 vône, ani jedna sa mi nepáčila

natala23
17. okt 2022

@princeznaaa12345 tak si ma nepotešila 😁

princeznaaa12345
17. okt 2022

@natala23 veď keď budeš v obchode otvor a ovoňaj, možno tebe sa to páčiť bude,ale zdá sa mi ze menej vydržal ako obyčajná avivaz

roja01
17. okt 2022

@andreaak05 to sa vola silica nie olej. Cisty olej by zamastil pradlo. Silice maju v sebe minimum olejovej zlozky.

andreaak05
17. okt 2022

@roja01 nebudeme sa tu hrat so slovickami. Je tam pisane ze avivaz zalozena na baze vonnych olejov. To je jedno. Kazdopadne, keby das puellu priamo na oblecenie, tiez ti to zanecha mastne flaky.

belllinka
17. okt 2022

@andreaak05 niektore zeny to s tymi vonami tak prehanaju, ze je to dost obtazujuce pre okolie, ked sa vsade okolo nich vznasa parfumeriovy smrad a vo vytahu je to citit este dalsiu hodinu

andreaak05
17. okt 2022

@belllinka to je pravda, ale tiez je to len otazka nazoru. Niekomu to vonia, niekomu nie. Treba si najst vonu, avivaz, prasok taky, co vonia tebe a nie okoliu 🙂

simca06022011
17. okt 2022

@andreaak05 Ak to rovno nerozozerie látku 😁
Je to riadna chémia...

andreaak05
17. okt 2022

@simca06022011 no moze byt, kolegyni to kvaplo na oblecko a mala ho mastne, dalsej kolegyni kvaplo na pracku a jak keby jej to vyzralo farbu. Ekrazit to musi byt 😂😂 ale ked to das do priecinku na avivaz a operes, vonia to pekne. Samozrejme, niekomu to nemusi robit dobre alebo vonat. Ja som len pisala, ze to pouzivam a som spokojna.

simca06022011
17. okt 2022

@andreaak05 Jasne, ved rozumiem, je mi jasne aj to ze v práčke sa to zriedi 😁 ja mam vyzraty plast na práčke, vytieklo mi zo vzoriek ( zatial som vacsinou baliky vzoriek z voňavého domova objednávala, kym som si vybrala co mi vonia) a neskoro som si všimla😂 preto ma napadlo, ze na oblečení, to by aj dieru nechalo nie len flak😂

andreaak05
17. okt 2022

@simca06022011 fuuha, no ja to pouzivam uz rok a vyzrate to nemam, ale tak verim tomu, ze ekrazit je to riadny. Je aj divne, ze taky ekrazit pouzivame na pranie 🤷‍♀️🤷‍♀️ Divna doba. Isto to vela ludom ani nezapasuje, mozno alergicke reakcie, ale tak to mozu mat aj z inej chemie.

simca06022011
17. okt 2022

@andreaak05 tak parfumovane koncentrované vône su take, aj esenciálne oleje niektore sa musia riediť, prírodné a toto je chemia. Ale napr boli do elekt.zasuviek kedysi vone a ten parfum ked sa nam vylial na parkety tak uplne vyzral lak na nich. Rovnako obyčajná aviváž perfektne čistí špinu... Vo vchode chodby som avivazou umyvala 😂 vône su uz raz také

andreaak05
17. okt 2022

@simca06022011 sak jasne. Preto, kto nechce chemiu, moze skusit zdravsie varianty. Mame moznost vyberu 🙂

slamienka
autor
20. okt 2022

@olsiv a aké máte vyskúšané vône? Rozmýšľam nad passione, smeraldo a diamant ylang... Nepoznáte ich?