Tyčový vysávač - skúsenosti

tatiana_84
19. mar 2021

Ahojte. Idem si po rady, aj ked muz bude mat posledne slovo.
Keďže moj 10 rocny vysavac pomaly ale isto odchadza, obzeram sa po vysavacoch. Zvazujem nejaky tycovy, ake mate skusenosti s konkretnymi znackami a typmi?
Casto pouzivam roboticky vysavač, ale na schody musim vytahovat ostaru a prevlacat, tahat kabel.....vsak to poznate
Hlavne ma zaujima:
-vaha-musi byt lahky-budem ho vlacit po schodoch
-realna vydrz baterie
-sacia schopnost-nemame zvieratka, ale deti...
-vhodny na koberce aj plavacku, zvladanie vyzsieho vlasu koberca
-na funkciach umyvanie, rucny vysavac mi až tak nezalezi

A ešte otázka. Keď máte tyčový využívate ešte klasický? či je postačujúci tyčový?
Dakujem.

gubiko
19. mar 2021

my máme tento. je to hoover. mali sme predtým klasický tyčový electrolux, no za dva roky, ešte v záruke sa pokazil. nevyhovovalo nám ale na ňom, že sa nedalo dostať pod pohovku. s týmto hooverom je to super. ak budete kupovať, odporúčam, aby ste motor mali hore, aby ste mohli vysávať aj pod gaučom. tento má aj rotačný valec, takže úplne parádne vysáva koberec. vysoký vlas, to neviem, neskúšala som, no môže sa doň vysoký vlas zamotať. batéria vydrží na zbežné povysávanie každý deň, aj tri dni, v pohode. máme ale aj klasický vysávač (ten má aj 12 rokov) a s tým vysávame raz za týždeň. tento predsa len tak nepovysáva kúty a nedostupnejšie miesta. je super na také denné prebehnutie podláh, super vysaje prach. plávačku tiež vysáva dobre. má aj iné hlavice, ktoré sú úplne super na pohovku. ak by sa nám pokazil, vybrali by sme si zrejme úplne rovnaký typ, aj značku.

gladys_07
19. mar 2021

Ja mam bosh a som spoko. Dolezite pre mna bolo, aby mal vymenitelnu bateriu

jaga18
19. mar 2021

Svokre sme kupovali tycovy Hoover, keďže so starou lopachou už nevládala a potrebovala niečo praktické, kvôli krížom. Nevie si ho vynachváliť, vysáva s nim, čistí, umýva podlahy schody... Presný model si žiaľ nepamätám, len značku a to, že je modrý 🤦‍♀️🙂

babulina
19. mar 2021

@tatiana_84 my mame roboticky, tycovy aj normalny a som vdacna za vsetky. Ale najoblubenejsi je prave tycovy ;)

evaachesa
20. mar 2021

Pred týždňom sme kúpili Xiaomi tyčový vysávač a ja som úplne unesená jeho výkonom 🙂 dôležité je že mi do neho pasuje aj odsávačka na sopliky a výkon ma fakt skvelý. Klasický vysávač sa nám pokazil a keďže máme aj robotický, tak sme chceli radšej tyčový. Omrvinky a neporiadok po zemi mám povysavany raz dva, tak isto gauč s iným nastavcom. V skrini zaberá minimum miesta kde je zavesený v stojane 🙂

bucko89
16. feb 2022

@evaachesa Ahoj, mohla by som poprosiť presný typ vysávača, lebo tiež by som chcela nejaký dobrý tyčový ale aj stým, aby sa dalo pripojiť odsávačku na soplíky.

evaachesa
16. feb 2022

@bucko89 ahoj, je to tento, no vraj sa už nepredáva. My sme ho objednali z Číny (český sklad tuším). Sú už ale aj novšie modely. S Xiaomi určite nič nepokazíš 🙂 máme aj robota a je tiež super.
https://www.mall.sk/vysavace/xiaomi-mi-handheld...

malinka158
16. feb 2022

.

guiseppinka
16. feb 2022

nam pred rokom odisiel klasicky, kupila som na odporucanie tycovy, ze uplne super... skonstatovala by som, ze na take rychle vysavanie omrviniek spod stola a kamienkov na chodbe je super... asi po 2 mesiacoch sme aj tak kupovali klasicky vysavac a to som mala pocit, ze bordel taha este aj spod parkiet. mame aj roombu, ale pravdu ti poviem, ze ja ju nepustam, mne sa nechce prevlakat tie nase tazke stolicky, kedze mam velky spodok, tak vysava asi 40 min a to sa mi fakt nechce pocuvat... omrvinky povysavam aj 3x denne s tycovym. klasickym vysavam 1 az 2x tyzdenne. muz najcastejsie pusta roombu. inak realne mi baterka v tycovom vydrzi na silnom vykone 20 min, na slabsom asi 40...

janula2511
5. jan 2024

@gladys_07 aký Bosch máš?to ako myslíš že vymenitelnu batériu? možno blbá otázka ale nemám skúsenosť s týmito vysavačmi