Cestovanie bez mumps, osýpky, rubeola očkovania

dusko14
24. jún 2012

Ahojte. Zaujímali by ma vaše skúsenosti resp. názory na cestovanie s deťmi bez očkovania mmr. Chystáme sa do Grécka autom s 15 mesačným synom a 11 ročnou dcérou. Syn nie je očkovaný proti osýpkam, mumsu a rubeole (mmr). A ani ho nemôžme dať zaočkovať, pretože mu to neodporúčajú kvôli zdravotnému stavu. Je po chorobe s komplikáciami. No pobyt pri mori by mu určite pomohol. Máte skúsenosti z dovoleniek s deťmi bez základného očkovania? Alebo sa radšej vzdať cesty? Ďakujem Vám za všetky názory 🙂

evina34
24. jún 2012

...boze ale ved osypky nie su jedina infekcna choroba, ktorou sa da nakazit...bojime sa jej, lebo mame naprogramovane sa jej bat...{ak je dieta chorlave, s oslabenou imunitou, tak by som akekolkvek cestovanie velmi zvazila}. Ja ked som bola au pair v UK pred dvanastimi rokmi, bola tam jedna au pairka ktora sa nakazila meningokom a zomrela. Prisli jej rodicia a odniesli si uz len popol... Preco sa vsetci nebojime meningitidy typu B ale len tych osypok? Lebo proti nej neexistuje vakcina?

latvia
24. jún 2012

@evina34 ja sa bojim 😀 ale tato nakaza je menej casta nez osypky 🙂

kaja73
24. jún 2012

@evina34 inak je to ozaj tak-napr rubeolou sa strasi ze poskodi plod,ale uz nik nehovori o 5 chorobe,co deti bezne prekonavaju aj nepoznane-podobe ako rubeolu- vo veku ked ich maminy casto cakaju druhe babo a ta tiez poskodzuje plod-ale na jedno je a na druhe nie je vakcina-tak sa bojme len toho na co vakcina je.

tina2
24. jún 2012

@dusko14 Ahoj, my sme boli pred rokom v Bulharsku s ročným dieťaťom, bez očkovania, a to je dosť riziková oblasť, lebo u nich sa mmr povinne neočkuje...ale zvládli sme všetko ok a toto leto tam možno pôjdeme znovu. Samozrejme, rovnako ako kdekoľvek na Slovensku, dbáme na hygienu, sme ubytovaní na kvalitnom mieste.
Ja sa vždy obávam skôr nejakej nehody, najmä pri ceste autom...a na to nie je nikto očkovaný 😉
Odporúčam ísť, nebáť sa a užiť si to,ak máte možnosť....

dusko14
autor
24. jún 2012

@latvia nie nie je to tajné...len som to prehliadla. Mali podozrenie tiež na celiakiu tak sme boli v nemocnici...ale sa nepotvrdila. Je chudokrvný a drobnejší - váži 8,9 kg. No a ako na potvoru mal cca 11 dní vysoké teploty - zápal močových ciest a atb mu tak oslabili črevá, že zasa hnačkujeme. I keď u nás neviem, kedy nehnačkujeme -stolicu máva 4x denne.

luciferkax
24. jún 2012

AHoj. Neviem, ale ak sa nemýlim ,tak pred dvoma rokmi tam bola silná epidémia osýpok. Asi by som na tvojom miete zvolila trocha inú destináciu... a určite sa opýtala doktorky...

dusko14
autor
24. jún 2012

@tina2 ďakujem. A tento rok ste už očkovaný? Peknú dovolenku aj vám 🙂

evina34
24. jún 2012

@zuzana76 ...ja som na osypky zaockovana bola...prekonala som ich ako strnastrocna {...aspon tak to tvrdi moja mama}. ...ale samozrejme aj na osypky sa moze zomriet. Moja mama mi spominala, ze ked ona bola teenegerka, bola v nasej dedine velka epidemia a dievcatko, ktore sem tam zamladi kocikovala zomrelo. Malo 5 rokov. Volala sa tak ako ja Eva.

hajanka
24. jún 2012

@zuzana76 pises: "no a na osypky a rubeolu sa uz dost dlho ockuje, takze napr moja generacia mala osypky ci rubeolu len fakt vynimocne/"
omyl, mumps sa ockuje od roku 1987, rubeola 1985, osypky 1969, ockovalo sa monovakcinami, takze nasa (aj tvoja) genereacia nebola kompletne ockovana 😉
trojkombinacia MMR akou sa ockuje v sucastnosti sa zaviedla v roku 1989

latvia
24. jún 2012

@dusko14 tak vyzbrojila by som sa na cestu vsetkymi liekmi na kakanice, hylak, hlavne by som nasadila na niekolko tyzdnov probiotika, pridala isoprinosine sirup ak neberiete, rehydratacne roztoky, a hlabvne by som sa poinformovala o bezlepkovej strave. ak mate dobry hotel, tak by som sa nebala. atu cestu autom by som prehodnotila

lenka311
24. jún 2012

@dusko14 Tieto články som zatiaľ našla:
http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-...
http://www.mamaaja.sk/poradne/porad-a-ockovania...
http://ozene.zoznam.sk/cl/100295/255443/Proti-k...
sú tam aj iné destinácie, ale snáď tam niečo nájdeš, dokonca v tom prvom článku sa môžeš popýtať aj odborníkov... Peknú dovolenku, fakt si myslím že to nebude problém.... ako sa spieva v tej pesničke co se má stát se stane.... a mohlo by to byť aj na Slovenku.... 😎 😎 😎

dusko14
autor
24. jún 2012

@luciferkax tak to som nepočula. Vraj tam bolo na ostrove...ale nie epidémia. Lekár odporúča očkovať po dovolenke.

zuzana76
24. jún 2012

@ivv no vtedy sa ockovalo single tusim, nebolo MMR, ale bola ruzienka a osypky, teda mna tusim ockovali 😕 , mumps som mala obojstranny naraz

zuzana76
24. jún 2012

@hajanka no pre mna je od roky 1969 dost dlha doba, to som este nebola na svete a urcite som bola zaockovana prosti osypkam a rubeola sa ockovala od roku 1985 a tiez som bola tusim zockovana, mala som 9 rokov

zuzana76
24. jún 2012

@hajanka ja som nepisla anikde ze MMR sa ockuje uz davno

kaja73
24. jún 2012

baby ale inak vsetky co sem piseme a neprekonali sme dane choroby prirodzene ,tak ich mozeme dostat-ockovanie tak dlho neucinkuje-takze sa bojme vsetky nad cca 30 rokov,ze to niekde schytame. 😝 - uz chranene na 99% nie sme.

luciferkax
24. jún 2012

@dusko14 neviem, ja si to pamatám len podľa toho, že moji známi odtial prišli "vydesení", že nemali drobca zaočkovaného a tam tolko osýpok.. ale zas, nikto z nich sa nenakazil 🙂 pred dovolenkou by som drobca určite narýchlo očkovať nedala, ak nemá zdravotný stav OK 🙂 🙂 ako píše lenka, čo sa má stať, to sa stane 🙂 želám veľa šťastia na dovolenke 🙂 🙂

dusko14
autor
24. jún 2012

@latvia Ja sa auta bojím najmenej---vieš tam som si istá, že to bude mať raz koniec 😀 . Malému dávam bio-gayu. Určite zbalím kulíšek...u nás veľa zachraňuje kojenie.

tina2
24. jún 2012

@dusko14 dakujem a nie sme, stále odolávam, ale už 28.7. bude mať malý 2 roky, tak nás do toho už veľmi tlačia, že inak nás budú musieť nahlásiť 😠 ale som rada, že sme to zatiaľ aspoň oddialili...

hajanka
24. jún 2012

inak uplne suhlasim s @evina34 aj @ivv

latvia
24. jún 2012

@dusko14 biogaia je slaba, skus kupit infant dophilus, pre istotu, do zasoby. ked kojis, to je bomba, to je asi najlepsie co moze byt co sa tyka celej situacie. ak mate dobre auto, tak ok. len regulujte klimu, nech nie su uplne vykyvy teploty von a dnu v aute, lebo ti raz dva moze ochoriet

hajanka
24. jún 2012

@latvia biogaia obsahuje viaz zivych kultur (bacilov) ako infant dophilus

kaja73
24. jún 2012

@hajanka ak kupis super infant.....tak je ovela silnejsi ako bio gayja.

hajanka
24. jún 2012

@kaja73 .
Infant obsahuje bifidobakterie, na cele balenie je 500mil. zivych bakterii
Biogaia obsahuje lactobacily, 100mil. zivych bakterii na 5 kvapiek
kto si co vyberie 😉 my mame velmi dobre skusenosti s Biogaia

zuzana76
24. jún 2012

@dusko14 uzite si dovolenku, nemas sa coho bat podla mna, skor sa mozes osypkami nakazit napr aj od nedavno zaockovaneho dietata MMR vakcinou a to aj tu na SK

dusko14
autor
24. jún 2012

@zuzana76 ďakujeme veľmi pekne. Dobre to padne. Už som si pripadala ako nezodpovedná matka...že chcem dieťa vystaviť riziku.... peknú dovolenku aj vám 🙂

kaja73
24. jún 2012

@hajanka http://www.lekarennawebe.sk/lieky/infants-dophi... toto ma 6 miliard -nie 500 milionov
nazov to nema super,ale plus infant dophilus

kaja73
24. jún 2012

@hajanka a nie je to na cele balenie ale na1 gram-co je prave odmerka ktora je k nim pribalena.

tina2
24. jún 2012

@latvia s tým kojením plne súhlasím, je to super, či pri ceste autom, pri hnačkách,
horúčkách alebo akomkoľvek zdravot. probléme, ale aj po psychickej stránke pri adaptácii...mám s tým svoje skúsenosti....a na klímu treba dať pozor aj v hoteli....

poleva
24. jún 2012

@dusko14 idete autom? a ked y? ked píšeš,že hnačkuje

hajanka
24. jún 2012

@kaja73 ak dobre pozeram, tak su ale od 2 rokov, preto asi aj vyssia koncentracia http://www.pharmaagency.cz/?pg=infants_plus