Cestovanie bez mumps, osýpky, rubeola očkovania

dusko14
24. jún 2012

Ahojte. Zaujímali by ma vaše skúsenosti resp. názory na cestovanie s deťmi bez očkovania mmr. Chystáme sa do Grécka autom s 15 mesačným synom a 11 ročnou dcérou. Syn nie je očkovaný proti osýpkam, mumsu a rubeole (mmr). A ani ho nemôžme dať zaočkovať, pretože mu to neodporúčajú kvôli zdravotnému stavu. Je po chorobe s komplikáciami. No pobyt pri mori by mu určite pomohol. Máte skúsenosti z dovoleniek s deťmi bez základného očkovania? Alebo sa radšej vzdať cesty? Ďakujem Vám za všetky názory 🙂

zuzana92101
2. júl 2012

@dusko14 Ano, my sme odmietli, aj ked zakazdym, ked idem do poradne mam stresy, lebo na mna zazeraju ako na krkavciu matku, hlavne sestricka...akoby som jej zjedla veceru a robia neustaly natlak na mna (lebo oni maju tie vakciny nakupene a co budu s nimi teraz robit? 😀 Tak to ma netrapi). Je to dost vycerpavajuce, ale stojim si za svojim.
Bojim sa o malu a hlavne...vela chorob, proti ktorym sa ockuje uz nie je, a neskoncili vdaka ockovaniu 😉, ale preto, ze zijeme v civilizovanej krajine, mame WC, cistu vodu, teple byty, mame vydatnu stravu...kedysi ludia zazivali hlad, zili vo vlhkych, studenych obydliach, nemali co do ust.
Zaujimave, ze zrusili povinne ockovanie proti TBC, vraj kvoli tomu, ze je menej ako 10 pripadov na 100tis obyvatelov (aj ked dovody su vraj aj ine, hlavne, ze bolo viac negat. reakcii ako pozitivnych).
Tak nech mi niekto ukaze nejakeho cloveka choreho na zaskrt...mozno tak v nejakych spinavych chatrciach, kde nemaju tecucu vodu a zakladnu hygienu. A preto nechapem, preco sa napr. toto ockovanie nezrusi?? Alebo preco ockuju 3mes babatka proti hep. B? Ved to je choroba narkomanov a prostitutok?! Joj, ja mam tolko toho na srdci ohladne tejto temy...
Moje dcerka ma 8mes, je krasna, zdrava a rozhodne uz ju nedam ockovat. Mam kamaratku, co zije v Nemecku (Slovenka) a tam je ockovanie dobrovolne. Tiez nedala ockovat, lebo vie, ake svinstvo je to. A deticky ma zdrave...😉 Nebojim sa chorob, ako su osypky (kedysi to bola bezna detska choroba), mumps...Moja mama toto vsetko prekonala a je stale tu, zdrava 😉. Taktiez rubeola...moj syncek bol ockovany a ked mal 3roky prekonal rubeolu...tak naco je to ockovanie, ked aj tak nie je chraneny, ako vravia...

sisiska
16. júl 2012

mamicky, nemate skusenost s rozsirenim osypok teraz tu na Slovensku? vraj u nasv Ziline sa nejak rozmnozuju...neviete o tom nieco? zaujima ma to, lebo ani nasa dcerka 2,5 roka nie je ockovana MMR vakcinou....ale mam strach aj z tych chorob

tin007
16. júl 2012

@sisiska http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor... podla oficialnych informacii neboli za posledny rok (t.j. od augusta 2011 do minuleho tyzdna) ziadne osypky na slovensku. ale boli sme posledne dva mesiace straseni, ze z ukrajiny k nam nejake po MS vo futbale pridu (no, zatial nic neprislo). zjavne to strasenie ostalo. ved sa spytaj toho tvojho zdroja "vraj", ze odkial ma take informacie
Aj nas pediater hovoril o epidemiach osypok na vychode SR a strasil nas, atd, ked nebude maly zaockovany. Tak som mu poslala link na epis a odpisala, ze ak vie o vyskyte infekcnych chorob, tak je to povinny hlasit. hned stichol, lebo to bola informacia od zdroja "vraj"

sisiska
16. júl 2012

@tin007 a ty nemas maleho zaockovaneho MMR vakcinou?

sisiska
16. júl 2012

@tin007 inak urcite viem minimalne o jednom pripade, ze maju v Ziline osypky, ale zda sa podla toho epis, co si poslala link, ze ho nikto nenahlasil...lebo mi ukazuje 0...

sara07
16. júl 2012

radšej by som volila v tomto pripade Chorvátsko, je na tom lepšie čo sa týka hygieny a rozhodne by som neriskovla presun autobusom cez Rumunsko....podla mojich skúseností...more by mu určite ohromne pomohlo

tin007
16. júl 2012

@sisiska nie, nema MMR ani nebude mat a co sa tyka hlasenia; no pre lekarov su to len papierovacky a ktovie, ci to nediagnostikuju ako kiahne, resp. ako potnicky a pod (co sa uz stalo)

sisiska
16. júl 2012

@tin007 a cestujete teraz uplne bez obmedzeni?

tin007
16. júl 2012

@sisiska jasne, aj vo stvrtok letime prec a potom v auguste (dokonca do francuzska, co je "semeniste" osypok podla niektorych "odbornikov")

poleva
5. aug 2012

@dusko14 no ako dopadla dovolenka ?

dusko14
autor
9. aug 2012

@poleva výborne...nikde sme neboli ☹ . Synovi diagnostikovali celiakiu a cestu resp. zmenu klímy mu nedoporučili až kým sa mu stav nezlepší. No čo, more nás počká... Ďakujem za záujem.

poleva
9. aug 2012

@dusko14 😒

kikuska111
1. okt 2020

By som dala ockovat