Dovolenka v Tunisku - rady a tipy pre deti

25. apr 2024

Ahojte. Prosím vás tie čo ste boli na dovolenke v Tunisku s deťmi...čo poradíte čomu sa vyhýbať, v cestovke mi poradili že týždeň pred si nasadiť probiotiká, a keď budeme tam mať problém , kúpiť si lieky tam na žalúdok, lebo naše nezaberajú.
Ako sa tam dohovorim, anglicky nevieme. Zvládnu aj nemčinu? 🙃
Ďakujem za postrehy a rady a tipy .

isis234
25. apr 2024

To vážne povedali v cestovke? Môžem vedieť v ktorej?
Tri krát som bola v Tunisku. Teším sa na ďalšiu dovolenku.
Boli tam i deti. Výborná strava. Voda sa pije z plastových fliaš mimo jedáleň, ale tú vám vydajú každý deň. Nikdy sme nemali problém so žalúdkom. Výborný vzduch. Bola som v Tabarke aj v Mahdii. každý deň čerstvé ovocie, zákusky, - výborné. V Mahdii bola i zmrzlina.
Hovorili sme slovensky, boli tam i z Čiech. Animátori rozumia našej reči. Bola tam i animátorka z Čiech. 2 animátori hovorili česky- arabi. Jeden z nich mal manželku z Prahy.
Kam pôjdete? Prajem krásny pobyt aj pekný výhľad z lietadla. Raz sme šli večer, krásny západ slnka.
2x bola večer búrka a ráno o 10 hod. sme boli na pláži, v pohode, teplúčko.
Animátori sa starajú o deri- majú pre nich program aj tancujú, i večer
Anglicky vedia. Oni sa v škole učia francúzsky a a niektorí aj anglicky

julia_romeo
25. apr 2024

Ja som bola v Tunise - Zarzis a uz nikdy viac. Spina, zle jedlom more plne chaluh.. A pritom to bol luxusny hotel.

isis234
25. apr 2024

@julia_romeo my sme mali krásne čisté more, aj pláž.

majlo1234
25. apr 2024

Poradili dobre. Ak to ma prist, nevyhnes sa tomu. Ja som nic divne nejedla, a aj tak som sa zosrala predposledny den. Je to proste afrika, ina mikroklima.
Ak idete nasou cestovkou, na hoteli budete mat slovensky/cesky jovoriaceho delegata, ktory vam pomoze

pr85
1. máj 2024

@julia_romeo A v ktorom hoteli si bola a v ktorom mesiaci? My sa v septembri chystame s malou 1 rocnou.

pr85
1. máj 2024

Tunisko je byvala fracuzska kolonia, takze po fracuzsky sa dohovoris so vsetkymi.

julia_romeo
1. máj 2024

@pr85 v septembri, hotel Zita Beach resort