Ísť na dovolenku bez rodiny?

januska191
17. júl 2012

Ahojte maminky, chcem sa opytat a poradit... Mam moznost ist s priatelmi, ale bez manzela a deti na dovolenku na tyzden k moru. Straaasne by som chcela ist, ale na druhej strane bojujem s tym, ci ich mozem nechat samych. O strarostlivost sa nebojim, manzel sa postara o ne na 100%, len ten materinsky cit ma necha pochybovat. Som matka s pocitom zodpovednosti, ale na druhej strane by som si chcela uzit s priatelmi. Este info, manzel ist nemoze a pusti ma 🙂

huxy
17. júl 2012

uf,veru ťažká otázka.a myslím,že veľa žienok ti bude radiť,aby si si išla oddýchnuť.a tiež na tom nič zlé nevidím,že by si šla vypnúť a načerpať nových síl.no je to len na tebe,či to naozaj zvládneš,to odlúčenie od rodinky,a hlavne detičiek.boli už bez teba tak dlho?a bola by to pre teba naozaj dovolenka,alebo by si stále rozmýšľala nad tým,ako sa majú doma,a tak?
ja poviem len sama za seba,ja by som od mojej malej na týždeň na dovolenku odísť nedokázala.ale to som ja.každý rozhoduje za seba.a určite by na tom nebolo nič zlé.záleží len od tvojho rozhodnutia 😉

zuzanamv
17. júl 2012

Ahoj, urcite ano. Ak nemas starost, ze by to bez teba nezvladli, nie je podla mna dovod, aby si nesla. Mas pravo si oddychnut od kazdodenneho kolobehu na 100%.
Ja tak chodim kazdy rok s kamoskami a je to na nezaplatenie!

nikolka2
17. júl 2012

Ty si este tu ???? 😀
Ja uz by som tu nebola ,,ale niééé aj ja by som bola smutna koli detom a manzelovi ,, ale aj ty si zasluzis patricny oddych ,,,tak preco nie ?

tinki
17. júl 2012

ak ťa pustí manžel, čo je okrem detí, jediná osoba, s ktorou to musíš diskutovať, tak choď. Sú ľudia a ľudia, niekto ťa bude odcudzovať, niekto ťa pochopí. Podľa mňa si každá žena zaslúži ísť mimo aj bez rodiny. Načerpáš novú energiu, oddýchneš si aj psychicky. Ak máte s manželom zdravý vzťah, dôverujete si, nevidím v tom problém. Deti to zvládnu, troška odlúčenia od mami im určite len prospeje..
🙂 😉

li_la
17. júl 2012

Určite by som mala výčitky svedomia... ale išla by som. Ak by s tým manžel nemal problém, išla by som a radila by som to aj tebe. Deti aj mm to bez teba prežijú, ty si oddýchneš.... Ktovie, či sa taká príležitosť ešte bude opakovať... 🙂 Ale potom je hlavné, aby si si dovolenku naozaj užila, aby si nebola len stiahnutá v kŕči pri myšlienky, čo tí tvoji doma robia...

ywetta
17. júl 2012

ked ti to manzel odobri, tak skus zabudnut a uvolnit sa a ist na tu dovolenku, budes sa citit lepsie, oddychnuta a uvidis ako to zvladnu bez teba a nebudu vedietsa ta dockat.

vinifred
17. júl 2012

..to záleží od povahy..mám kamarátky,ktoré s tým problém nemajú..ja osobne by som z tej dovolenky nič nemala,neužila by som si to a nie preto,že by som sa bála,že manžel sa nepostará,alebo že by to bezo mňa neprežili,ale,jednoducho užívať sa dá aj s deťmi aj s manželom,ja si od nich oddýchnuť nepotrebujem.. 🙂

magdusv
17. júl 2012

určite by si mala ísť, je to ideálne pre teba - manžel ktorý sa postará, partia ludí ktorých máš rada a nemáš na nich bežne vela času...ALE ja by som nešla-nezvládla by som to 😀 takže to ostáva len na tebe..... ale ak máš len kúsok nadšenia pre dovolenku tak ho v sebe rozdúchaj a potom už ani nerozmýšlaj 😉

k_a_j_k_a
17. júl 2012

Ak sa na to citis Ty, tak chod. Je tazke poradit, kazda sme ina. Mozem povedat len sa seba- ja by som nesla. S detmi by nebol problem, v pohode chodia aj na 4-5 dni k nasim alebo k svokrovcom na prazdniny. Ale u mna by to bolo horsie s MM. My sme na seba velmi naviazani, ja velmi tazko zvladam aj ked ide na sluzobku aj cez noc. A na dovolenky chodime bud cela rodina alebo len ja s MM.

sissmiss
17. júl 2012

Clovek je clovekom na viacerych urovniach, rovinach, nie je len matka alebo manzelka. Ja som bola tyzden bez maleho na dofci, lebo sme si chceli oddychnut, mal vtedy 4roky. Vynahradila som mu to. Ak sa matka prilis upina a akoze obetuje pre deti, neviem co dobre tym ziska ona alebo deti. Ak je tam taky vztah ze vycitky svedomia a podobne, buduje sa tym u deti akurat zavislost na sebe. Lebo deti pojdu raz aj do nejakeho tabora, a maju ist s vycitkami ze rodicov nechavaju doma? Lebo budu tieto pocity rodicov vnimat a ak im rodic neda istotu aj v tom ze sa moze vzdialit ale sa vrati, tak mozu mat strach z fyzickeho odlucenja. A tiez ak im rodic neukaze zdravu sebahodnotu tym ze mysli aj na seba, ma aj svoje konicky, neprisposobuje uplne vsetko len detom...tak ako sa to naucia tie deti ze maju pravo na seba, svoje sukromie, svoje osobne volno, ked u rodicov to neuvidia. Chapem ze maminu to skrie, aj ja som dlho tu dovolenku zvazovala a do posl.chvile som sa nevedela rozhodnut. Ale nakoniec, nebola to rodinna dovolenka, ale partnerska a tak ako si partneri maju nachadzat chvile iba pre seba, niekedy ta chvila moze trvat tyzden. Ak viem ze o deti je postarane a nie su velmi naviazane, nebudu dennodenne plakat, tak by som s muzom dohodla nejaky zaujimavy program, nejake zoo, nieco co ich bavi aby mali aj oni v tom case nejaky zazitok a mali to odlucenie spojene do buducna s niecim prijemnym.

andreah25
17. júl 2012

Keď si odmyslím deti (ja by som bez nich na dovolenku neišla) tak určite to nie je vhodné z pohľadu na manžela. Vieš, on síce povie, že môžeš ísť, no isto dúfa, že nepôjdeš. Zažila som to na vlastnej koži, už tretím rokom som nebola na dovolenke a môj manžel bol - jeden rok som nebola ako tehotná, lebo mi bolo hrozne zle, ďalší rok bol malý ešte veľmi maličký - no manžel bol, tento rok by sme už aj chceli ísť, no manžel chce ísť bez malého a ja nie a povedal, že ak nepôjdem, on pôjde aj sám. Síce som mu ten prvý rok povedala, že môže ísť, no v kútiku duše som dúfala, že nepôjde - veď som predsa tehotná, nie je mi najlepšie a snáď vie, že ho potrebujem - bohužiaľ išiel, čo už. No druhým rokom taktiež nemal problém ísť, i keď videl, že sa mi to nepáči a tento rok som mu povedala, nech sa páči choď aj bez nás, ale odchodom na dovolenku prines rozvodové papiere - našťastie si to potom rozmyslel...
Takže je to len na Tvojom rozhodnutí, no jedna taká dovolenka osamote, môže pokaziť mnoho iných vecí. Sú tu síce žienky, čo radia ísť, no na druhej strane vravia, že ony by nešli - ťažké rozhodnutie.

carmella
17. júl 2012

ked vies ze o deti je dobre postarane a manzel suhlasi tak urcite odporucam ist. na tom nie je nic zle aj zena potrebuje obcas vypnut .. Takze odporucam na 100%

anka772
17. júl 2012

Krátke odlúčenie od rodiny určite prospeje aj tebe aj rodine. Vzťah s manželom aj s deťmi sa tak veľmi upevní a budete si potom vzácnejší.... 🙂 .A hlavne si oddýchneš od každodenného životného kolotoča.. 🙂 🙂

cat
17. júl 2012

kludne choď, je to len pár dní, oddýchneš si, vypadneš zo stereotypu, vrátiš sa celá happy a nabitá energiou, neboj, deti to prežijú 7 dní aj bez teba. Ja som teraz bola tiež pár dní mimo domu- síce nie na dovči ale v nemocnici- no a prežili v pohode jak deti tak muž.
A nemaj nijaké výčitky svedomia, veď tancuješ okolo 2 detí celé dni.. bezdetní čo chodia do roboty majú aspoň volné víkendy na oddych, my ten luxus holt nemáme,tak nech sa nikto nepohoršuje ak si chce unavená mama ukradnúť zopár dní čisto pre seba,je to normálne, povedala by som až...občas potrebné 😎

katren
17. júl 2012

ja by som nesla.....manzel a deti su sucast mna.....neuzila by som si to tak a stale sa strachovala ze co a ako..... 😖

luciferkax
17. júl 2012

AK SI myslíš, že ti to padne dobre a tešíš sa, tak chod 🙂 manžel sa postará a ty vypneš, oddýchneš si :D ja by som ale asi nešla, ja som na toho môjho manžela aj synov tak naviazaná, že by som žialila asi celú dovolenku :D :D ale ak sa tešíš, nevidím na tom nič zlé :D :D len ja si to u nás neviem predstaviť haha

lucka1987
17. júl 2012

ak ti to prospeje chod... .
moja osobna skusenost . dva roky dozadu...segra si nevybavila pas vcas a den pred odchodom mi otec dal ponuku aby som sla za nu do grecka, nic som nemusela platit, ani cent / okrem vreckoveho /
manzel si vziat violno a dokupit miesto nemohol, ja som pracovala no vybavila som si to s veducou a tak ma na 10 dni pustila. manzel tiez, lebo vedel, ze ani raz som pri mori nebola, zato on uz niekolko krat .
mne bolo velmi luto, ze som nesla s nim, no zaroven som bola vzrusena z niecoho noveho... 10 dni mi velmi chybal a pri kazdom zazitku ci peknom vyhlade som si pomyslela, ze skoda, ze tu nie je . nejde o tu dobu 10 , ze sme boli od seba, ide o to prezivanie spolocnych zazitkov. s mm sme sice na seba naviazany, ale kedze chodi do zahranicia po cestach na 4- 7 dni, tak sme zvyknuty

aj zeny su len ludia, musime si vediet oddychnut, budme pobcas trosku sebecke a myslime aj na seba, lebo ked je stastna mamina, su aj deti a cela rodina... nestastna mama co sedi len doma a je z toho nervozna , nikomu este nepriniesla dobrotu ...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titkovamiriam
17. júl 2012

jasne že choď! 😉

hori
17. júl 2012

pozeram, ze ako velke mas deti... a malicka je skutocne este malicka... ako... mas narok na oddych atd. atd., ale ja osobne by som este na tyzden prec nesla... keby slo o nejaku vikendovku, 2 - 3 dni, tak ano... a este to presne zavisi od toho ci uz deti bez teba boli a ako dlho - ci su zvyknute... moje bezomna boli nanajvys jedno popoludnie, takze tak...
a druha vec... viem, ako tazko som znasala, ked muz odisiel na tyzden na sluzobku a ja som musela zostat na deti sama... a to sa o ne viem samozrejme tiez na 100% postarat...

masinka
17. júl 2012

ja sa uz tesim na cas, kedy deti budu take velke, ze budem moct ist bez nich na par dni do kupelov 😀 ...s kamoskou, manzel by na take nesiel. takze aj ja som za, aby si isla ;-D skor mi pride cudne, ked nechaju rodicia deti u babky a idu na dovolenku sami dvaja
a co sa tyka @andreah25... to je o komunikacii - chlapi nie su jasnovidci....ked nechcem, aby isiel bezomna, tak mu to jasne poviem. nie ze chod a som potom urazena.....

lentilka29
17. júl 2012

moja je rovnako stara,ja by som nesla,ani by som ist nemohla.je na mna dost naviazana,manzel zatial neprisiel na finty ake mam na nu ja....v prvom rade som matkou,ked sa mala dostane do veku puberty,a viac,este si dovolenky bez deti uzijes dost...

rora
17. júl 2012

jasne ze chod 🙂 aj ty si zasluzis trochu relaxu, pre kazdu maminu je to tazke byt bez deti, ja som po vyse 9 mesiacoch isla vecer von sa odreagovat a teda ziadny relax to nebol stale som myslela na malu 😔 chapem tvoje pocity, no na druhej strane aj my sme len ludia a potrebujeme tiez vypnut 😉 a hlavne ked sa ti ma kto zodpovedne postarat o deti a vies ze im nic nebude chybat, tak chod do toho 🙂

lauricka
17. júl 2012

samozrejme, ze chod, Tvoje pocity su normalne, aj tak chod

olifcek
17. júl 2012

pozeram na vek deticiek a nechapem. ved sa este pooddychujes... isto by som bez rodiny nesla... a bez deticiek az kebyze su uz vacsie /co ale neviem, ja som rada s mm i s Olivkou, a tesim sa, ked sme spolu viac nez vecer, co mm pride z prace/. moj mm sa vie plnohodnotne o Olivku postarat, ale fakt by som bez nich nesla, nemala by som z toho moc v takom pripade.

a to Olivka dala zabrat... 🙂

ale naco si davat radit? itak urobis ako Ty chces, a ja nejak citim, ze pojdes... tak stastnu cestu a uzi si to tam. ci uz pojdes, a ci nie, nik Ta sudit nebude, a ak ak ano, kasli na to, Ty poznas svoju rodinu, svoje pocity...

cantharis
17. júl 2012

chod! prospeje to tebe aj detom.. a aj manzelovi. ja som bola pred mesiacom 1. krat sama na 5 dni u kamaratky v zahranici. cely cas pred odchodom som mala vycitky svedomia, bolo mi luto nechat tu malu... ale akonahle ma vysadili na letisku bola som sama za seba a celu dovolenku som si velmi oddychla (to neznamena, ze som si na tych svojich dvoch doma ani nespomenula! ale vedela som, ze sa maju dobre. s manzelom som bola v kontakte, s dcerkou som radsej netelefonovala, len by ju to zbytocne rozrusilo.) pozri sa na to tak, budes v inom prostredi, ktore nemas spojene s detmi. medzi kamaratmi... pokial tam ani oni nebudu mat deti tak pravdepodobne nebudes furt mysliet na to, ze mohli byt s tebou. podla mna by ti len prospelo vyvetrat si hlavu a par dni sa starat len o samu seba. uvidis ako sa potom budes s lahkostou, nabita energiou znova starat o vsetkych doma 🙂 a urcite to prospeje aj vztahu otec-deti... ak citis, ze by si chcela ist, len mas trochu vycitky svedomia tak chod 🙂

terina25
17. júl 2012

ja by som nešla.mama je vždy mama,aj keď by sa vedel tatino o deti postarať.ale je to ,,len,, tato a nie mama.

a čo sa týka toho,že manžel ťa pustí. no,keby mne moj muž povedal,že ide s kamarátmi,tak ja by som ho určite nepustila.a to isté platí opačne.možno by povedal,že choď,ale čakal by ,že ostanem.keď som porodila deti,tak určite s tým,že s nimi budem aj dovolenkovať a nie,že budem chodiť na dovču bez nich a manžela.na také dovolenky som chodila slobodná príp.vydatá ,keď som nemala deti.ale keď ich mám,tak by som šla určite s nimi.a rovnako by to pre mňa nebola ani dovolenka.stále by som sa strachovala,že čo je doma,ako sa majú.ani spať by som nevedela.skrátka tú dovču by som si určite neužila.a tak to už bude stále dovča s deťmi nie je to pravé orechové ako ,,za slobodna,, a dovča bez detí - to isté.

cukor
17. júl 2012

.....a tebe by sa páčilo keby on prišiel s týmto návrhom?..n.echala by si ho ísť?....

brumka
17. júl 2012

ja by som urcite nesla, ale je to tvoje rozhodnutie. teraz som po 2 rokoch od porodu sla len na par hodin prec a dcerka ani za svet zaspat vecer bezomna cakala stale na mna a to poobede nespala aby skor zaspala vecer. a viem ako dcerka vnima ked tato ide nasluzobku alebo len na jeden den pracovne prec. a to ze ta muz pusti je pekne ale myslym si ze ocakava ze nepojdes, ja bysom to tiez cakala. podla mna mna male deti nato ale rozhodni sa ako uznas ty. ja bysom k moru radcej s rodinou sla no niesu financie

evickapooh
17. júl 2012

??? no ja by som neisla...u mna by to neprislo do uvahy...ja by som sa necitila dobre bez deti...a vobec nie bez manzela ale ty vies...... 😒 .... nemas uvedeny vek ale sa mi zda ze si mlada mamicka...no ja som chodila sama na dovolenky ked som este nemala rodinu...mne by t teraz bolo neprijemne asi by som mala vycitky ze si uzivam a oni su doma... ☹