Ísť na dovolenku bez rodiny?

januska191
17. júl 2012

Ahojte maminky, chcem sa opytat a poradit... Mam moznost ist s priatelmi, ale bez manzela a deti na dovolenku na tyzden k moru. Straaasne by som chcela ist, ale na druhej strane bojujem s tym, ci ich mozem nechat samych. O strarostlivost sa nebojim, manzel sa postara o ne na 100%, len ten materinsky cit ma necha pochybovat. Som matka s pocitom zodpovednosti, ale na druhej strane by som si chcela uzit s priatelmi. Este info, manzel ist nemoze a pusti ma 🙂

barny
17. júl 2012

na dovolenku k moru by som sama bez mažela a syna nešla, neťahá ma to, v Londýne som bola na 3 dni na nákupy a to by som si aj zopakovala, nakoľko som tam bývala 3 roky, tak po pamiatkach ma to neťahalo, to manžel ani nechcel íst a malý mal 2 roky. Ale záleží na tebe hlavne, mňa osobne by to tam nebavilo bez nich. To by bola pre mňa nuda.

hradnapani
17. júl 2012

ak mas take deturence, co bez teba v pohode vydrzia, hlavne vecer ci pred spanim, tak kludne chod, preco nie?
ja tiez bojujem so sebou, ci ist na tyzdnovu pracovnu cestu do zahranicia,ked bude mat syn 1,5 roka a zatial to vidim bledo. Keby vedel bezo mna zaspat, idem bez problemov... Ale ty si musis poznat vlastne deti najlepsie, takze je to na tebe a je jedno co ti tu popiseme.

na druhej strane, kym som robila, poznala som kopu matiek zo zahranicia, ktore odisli na niekolkotyzdnove sluzobky aj od polrocnych deti i mladsich a vydrzali... ale tak to je zase extrem podla mna.

angelin84
17. júl 2012

Určite hej, veď je to len týždeň...ja by som neváhala, aj môj muž chodí plachtiť skoro každý rok🙂

ritusuk
17. júl 2012

Verim, ze deticky by to s ockom zvladli, ale zvladol by to aj samotny ocko? Ako by to spracoval? Nehra len formu, ze nevadi a na tajnasa dufa, ze nepojdes? Si si nim uplne ista? Ak ano, nie je o com a pravdu povediac vam tak trosku zavidim🙂 My sme sa hned po porode dohodli, ze kym nebudu mat deti aspon 2 roky, ani jeden z nas nestravi noc mimo domu. Kavicka, pivecko, no problem, ale viac nie. Mame dvojcata, takze chceme hrat ferovo...popravde si neviem predstavit, ze ja odidem na dovcu a vratim sa plna energie a zazitkov a ten moj chudacik doma s detmi🙂 vadilo by to nielen jemu, ale aj mne. Navyse nie sme spolu tak dlho, aby sme si potrebovali od seba nejak extra oddychnut, radsej sme spolu ako bez seba, ale to neznamena, ze teraz narazam na nieco, ved kazda ma ineho muza a iny vztah. Vravim, ak to mate medzi sebou usporiadane tak (co je dnes velka vzacnost), ze jemu nevadi Tvoja tyzdnova dovca a Tebe by nevadila jeho tyzdnova dovca, tak chod. Ale ak mas akekolvek pochybnosti, ostan doma, lebo podla mna tych 7 dni oddelene vie pekne pos.at aj ten najlepsi zvazok...to je to, ze ak ma zena rodinu, treba uz mysliet viac v zmysle MY ako JA a to plati samozrejme aj pre muzov...

kris557
17. júl 2012

Dovolenka bez mojej rodiny a hlavne mojej dcérky by pre mňa dovolenkou nebola...

diusik
17. júl 2012

ja by som nesla,este bez deti s manzelom to ano,ale bez manzela?to by som sa vobec nemohla bavit.Ist si vyrazit s kamoskami na vecer alebo nieco podobne si rada zajdem,ale na taku dovolenku bez rodiny,to by ma ani nenapadlo.Podla mna na nieco take: "manzelka si isla k moru na tyzden,ja som sam doma s detmi" sa 80percent ludi bude pozerat divne.

azarijka
17. júl 2012

Ja by som sla hneeeeed keby mam moznost, len nasa mala bezo mna bola zatial len jednu noc a asi by som sa bala ze jej takym dlhym odchodom sposobim nejaky sok 😀
... ale keby viem ze to bezo mna zvladne v pohode, sla by som urcite....

nanulik
17. júl 2012

záleží akého máš muža, lebo ja by som sa nebála o malého, ale o muža. moj nie je žiarlivec, ale myslím si že v každom vzťahu sa prínosná miera žiarlivosti nachádza. takže ja by som nešla. ale mám pláne ked bude drobec starší, nechať ho u mojich rodičov a ísť na dovču len ja s mm

tea333
17. júl 2012

tak male deticky by som same nenechala. ale keby mali 8 a 10rokov, isla by som

edie63
17. júl 2012

Ano, ist. Aj ja by som isla (nehovorim ze hned na tyzden, aspon na vikend), keby som mala taku moznost, ale ja viem, ze sa na mojho manzela mozem spolahnut a postaral by sa o dceru na 100%.

lujza123
17. júl 2012

Zaujmave ake rozdielne nazory panuju tu v diskusii..polka by sla hned druha ani za svet 😀 Ja osobne by som sla preco nie,je super na par dni vypadnut a po dlhom case sa starat len sama o seba a vyspavat rano donekonecna ..ale zarusene by som sla aj na druhu dovcu s rodinkou, viem ako mala zboznuje more tak by mi bolo luto keby ona v lete pri mori nieje a ja hej

lenka_b
17. júl 2012

Ak by som mala rovnaku moznost, isla by som. Velmi by mi chybali, ale niekedy potrebujeme aj my trochu oddychu!! Ved tu su zivoty 4 ludi (tvoj, manzelov a 2 deti) a nie len 2. Treba sa naucit aj odreagovat. Deti si to tak nepripustaju, a som si ista, ze ''Daddy time'' im len prospeje 🙂 Ale to sa tiez lahsie hovori, ako robi 🙂

mimkao
17. júl 2012

Ja by som bez deti šla, ale bez manžela nie. Aj sme tak tento rok mali ísť, ale mama potom stráženie mojich deti odvolala kôli jej práci, takže ideme aj s deťmi.

adriana7
17. júl 2012

@januska191, z tvojho príspevku až sála, ako sa tešíš, tak choď!
- keď mala najstaršia 3, strávila som 10 dní v pôrodnici a doniesla jej domov brata 😉
- keď mal stredný 2, ležala som týždeň v nemocnici
-keď sme s mužom po 3 rokoch bez jediného dňa voľna mali toho "plné brejle", šli sme na týždeň na loď a urobili sme si aj skúšky
- dospelí pochopia a deťom síce chýbaš vždy (veď si predsa mama), ale ak majú okolo seba iných milujúcich dospelých, tak je to v pohode 😵
p.s., syn je už tretí týždeň preč z domu, len cez víkend vymení obsah kufra...sám s to tak naplánoval a teší sa, len mi zavolá a po hlase počujem, aký je šťastný...alebo, žeby som mu začala robiť výčitky a psychicky ho vydierala??? 😀

tilly
17. júl 2012

ja som bola (12dni) a mam z toho strasne problemy... uz by som nesla, akoze oddych a odreagovanie na nezaplatenie, ale si daj pozor na to, co kto potom povie a ako zareagujes, lebo my uz 8 mesiacov riesime moju udajnu neveru 😢 😢 😢 😢 😢 😢
ja som nic neurobila, ale tak nejak sa to blbymi narazkami a hlaskami zamotalo, ze to uplne blbo vypalilo a muz mi uz vobec neveri a je to dost blbe medzi nami... takze bacha na toto, ak ti nic podobne nehrozi, tak chod a dobre sa zabav 😉

mna tam poslal manzel, dostala som to od neho ako darcek...

dudduli
17. júl 2012

ja by som určite išla,máš právo si oddýchnuť a vypnúť,celý rok funguješ na 100% cez deň aj v noci,takže si to zaslúžiš 🙂)

digysa
17. júl 2012

@januska191
Robis jednu radikalnu chybu.... Chodis si sem po rady. Bez urazky, ale na konika chodi vela zien, ktore zju iba podla jedneho matematickeho vzorca - " deti+muz+domace prace= zivot" Je tu tisic diskusii, kde sa stazuju, ze su iba doma a stale robia to iste dokola...Ziadny spolocensky zivot, ziadne konicky, ziadne akcie, vela krat ani praca... velmi jednoduchy konzumny zivot.

PReco to pisem? Lebo Ja uz som na takejto dovolenke bola. Bez manzela a bez deti (a moje druhe dieta bolo este o cosi mladsie ako tvoje). A po reakcie som si prisla az PO dovolenke (len tak zo sradny) a dobre som urobila. 😉 Reakcie som dostala aj pozitivne ale vela z nich bolo o tom, ze "rozdelujem rodinu" a to sa nerobi, a to by sa nemalo.....

A mne ta dovolenka tak pomohla....keby som sa riadila MK,tak nikam nejdem 🙄

Na druhej strane...Ak by som mala zly pocit, alebo moj manzel by protestoval, tak by som urcite nesla. Zalezi len od 4-och ludi:
ty, manzel a deti. Na ostatne sa vykasli! Zelam spravne rozhodnutie 😎

jankako
17. júl 2012

Neradím,ale napíšem že nešla..

kvetinqa
17. júl 2012

suhlasim s @digysa. Ak budes v klude a dokazes si oddychnut a tvoj manzel s tym nema problem, chod. Ja som raz isla tiez, ale po dvoch dnoch som sa vratila- my sme boli vtedy s partiou iba na slovensku.. Ja som bez maleho ani spavat nemohla 😀
Oddychni si!

lenka.s
17. júl 2012

nesla, taketo akcie som realizovala ako slobodna bezdetna

siusinocka
17. júl 2012

Ak by aj manžel nešiel, ja by som bez detí nešla k moru. ved práve deti potrebujú morský vzduch!!! tak by som volila bud s deťmi alebo vôbec. a dovolenka s priateľmi ako vydatu maminu by ma ani nenapadla.

maculienka123
17. júl 2012

ja si neviem predstavit ziadny vylet a dovolenku uz vobec bez syna a manzela aj na ukor oddychu,co by mi tiez prospel ako kazdej mamicke.ked bude syn vacsi tak si viem predstavit dovolenku ale zase iba s manzelom ale kazdy sme iny. 😉

graceful9
17. júl 2012

podľa mňa by si to mala využiť určite,,,,,si matka na plný úväzok, máš 2 malé deti,,,,,manžel sa o ne postará a ty si oddýchneš 🙂 každý má právo na odpočinok 🙂 to neni teraz že si zlá matka, keď budeš týždeň bez detí,,,,,veď sa im venuješ 24/7, vo všetkom sa bez reptania prispôsobuješ,,,,,jednoducho aj ty musíš občas vypnúť 🙂 @januska191

lubikan
17. júl 2012

masinka,neviem preco ti je cudne,ked idu manzelia sami a deti nechaju babke,ked to nevadi babkovcom..aj manzelia potrebuju tie svoje dni spestrit,ozivit

veronicka1901
17. júl 2012

Preco by si nesla, ked ta manzel pusti? Ved ho nejdes podviest, ani opustit rodinu 😀, tak smelo do toho 🙂

horana
17. júl 2012

Ja to poviem z trochu ineho pohladu mozno. Mala som 3 roky ked moji rodicia sli sami k moru.
Samozrejme sa na to vobec napamatam, az ako cca 10 rocna som nasla nahodou ich fotky odtial, pytala som sa potom kde to boli.
Ja som pri mori nikdy nebola, az do puberty. Hoc som po tom ani netuzila v tej dobe ked som tie fotky nasla, kedze som to nepoznala, a rodicia so mnou chodili na ine dovolenky, ktore som mala rada, aj tak sa mi to zavrtalo kdesi v hlave, na tych fotkach vyzerali byt taki stastni. Dlho som to v sebe ako dieta dusila, ze preco boli bezo mna a mna vtedy odlozili k "nudnej babke" (ako som sa dozvedela potom, uz som si na to nepamatala a babka mi taka priapdala v tom veku tych 10r.)...Bola som predsa dobre dieta, neotravovala by som ich. Spolocne travenie casu s nimi cez dovelenky som brala ako samozrejmost a normlane sa ma to dotklo, ked som sa to po tych rokoch dozvedela. Ze preco ma chceli ked potom potrebovali take statne chvile v zaujimavomp rostredi zazivat bezo mna? Normalne som im to roky mala za zle.
Dokonca mi tie vycitky pretrvali aj vo veku kedy by som ich najradsej uz na samostatnu dovolenku niekde poslala, lebo som sa s nimi uz nudila, ale spomienka na tu volakedajsiu detsku "zradu" ma naopustila.
Teraz im to uz sice za zle nemam, ba dokonca ich chapem, ze si mozno potrebovali aj sami oddychnut.
Ale sama by som to svojim detom nespravila, prave na zaklade tej mojej spomienky, oddychla by som si inak nez v prostredi kde by mohli byt statne aj moje deti a nasa rodina. A vobec, my berieme deti so sebou na dovolenky vsade uz od najutlejsieho veku a nepamatam sa ze by som niekde banovala ze som ich vzala, vsade mali isty typ super zazitkov, ktore aj ked si nebudu neskor pamatat, verim ze vnutri im o to silnejsie zostanu zapisene a budu ich formovat.
Ale nikoho nesudim, kazdy potrebuje inak davku slobody a volnosti a pre kazdeho ma iny vyznam.

j.a.n.e.7
21. júl 2012

Keď tam chceš ísť a máš to s manželom dohodnuté a môžeš sa na neho spoľahnúť, tak tam choď a nevyčítaj si to. Ak máš ale pochybnosti (čo asi trocha máš, keď sa pýtaš) tak to zváž, či Ti to stojí za to. Každá sme iná ale určite každá potrebuje zrelaxovať a Ty musíš vedieť, či toto je pre Teba to pravé alebo nie. Ja som síce úplne sama bez detí nebola, ale s manželom sme boli už párkrát bez nich (v podstate však preto, že to pre deti nebolo vhodné - pracovná cesta, resp. poznávací zájazd náročný aj pre nás...) a dalo mi to perfektný psychický oddych a až bez nich som si uvedomila, aké poklady doma mám 🙂 Ale boli sme vždy aj na nejakej spoločnej dovolenke, takže si nemyslím, že by boli o niečo ukrátené. Ja by som asi šla, ak by som mala istotu, že to manželovi neprekáža a dopraje mi to. Koniec koncov, zase sa môžu utužiť vzťahy medzi deťmi a manželom čo je tiež prínosom.... 😉

xenicka13
21. júl 2012

to sa mne moze iba snivat, ale isla by som v tom pripade, keby uz boli deti dobre vydovolenkovane, teda, keby boli predtym aj oni pri mori 🙂

nelicefo
21. júl 2012

ešte si tu? 🙂 utekaj..🙂
net existuje,mobili tiež....o decká je100% postarané ako píšeš 🙂

lussy666
21. júl 2012

zodpovedna matka mozes byt aj na dovolenke s kamaratmi, nevylucuje sa to...chod a uzi si to..🙂