Taliansko - Toskánsko

anksunamonka
24. feb 2012

ahojte kocky,
chcela by som vas poprosit o radu. Urcite mnoho z vás navštívilo Toskánsko.... 😎
s manzelom sa v lete chystame autom na dovolenku do talianska. Pred 2 rokmi sme boli v casti Rimini. Bolo pekne, ale tentokrat by som chcela "vymenit more" uvazujem o casti bud Liguria alebo Toskansko. Toscanu je moj sen vidiet tak preto tam, a nie je odtial daleko ani do florencie, pisy... taktiez by som velmi chcela navstivit aj mesto Voltera.
Mohli by ste mi poradit nejake konkretne miesto pri plazi, ci uz v toskansku alebo ligurii, miesto ktore je krasne, ma uzasnu plaz (nie preplnenu taku ze slnecnik na slnecniku) a k tomu nejaky dobry hotel? Nehladam najlacnejsi, ale ani zas najdrahsi, nejaky ten "middle" 😵

a este jedna otazka... ked si dam do google obrazky z toskanska, vyhodi mi plno takych, kde su polia alebo nejake vinice zlatistej farby, s tymi typickymi stromami, vysokymi a uzkymi v 😎 ktorom obdobi to ma vsetko taku zlatistu farbu... asi to bude okolo žatvy? kedy to asi bude, okolo akeho datumu?
DAKUJEM ZA KAZDU ODPOVED!
😉

santamonica
29. mar 2014

ahojte, ospravedlnujem sa , ze som tu niekomu neodpisala na nejake otazky......
applede@ ja sa dohovorim po taliansky, ale my sme to nasli cez jedneho slovaka, ktory tam obchoduje a pozna sa s domacimi, cize nic sme vlastne nemuseli riesit 😀

ivacinka
31. mar 2014

@bebuska1 Zdravim, ak by som Vas mohla poprosit , mala by som zaujem o ubytovanie na nejakom krasnom miest v Toskansku , vedeli by ste mi s tym pomoct? Mozete ma kontaktovat na mail ivacinka@gmail.com , dakujem

abetka69
28. máj 2014

@carmella prosím máte kontakt na tu pani s tým domčekom v Toscansku?

cickomicko
19. jún 2014

ahojte, zijem v toskansku uz 18 rokov a dobre to tu vsetko poznam, kto hlada ubytovanie kusok od mora?

jajaada
22. jún 2014

@cickomicko jaaaaaaaa 😉 2 dospelí a 2 deti....vieš o niečom vhodnom pls? dakujem

jasminet
24. jún 2014

@cickomicko ahoj, mozem sa opytat, ideme do san vincenza a budeme byvat az na opacnom konci nez je pristav (teda podla google maps 😀 ). ako to tam funguje v mestach s autobusmi? keby som nahodou chcela ist s deckami - treba si kupit listky vopred, ci priamo v autobuse?

moni_que17
29. jún 2014

@bebuska1 mohli by ste mi poslať kontakt na tie ubytovania? ďakujem 🙂

moni_que17
29. jún 2014

@santamonica mohli by sme mi dať kontakt na ubytovanie? ďakujem 🙂

lucy_liu_19
29. jún 2014

Ahojte babizne 🙂 Spolu s priateľom by sme tohtoročnú dovolenku chceli stráviť v Toskánsku. Viete mi odporučiť nejaké ubytko, ktoré máte samé overené a páčilo sa vám tam. Ďakujem krásne 😉

maccaya
1. júl 2014

@jonathana1 Chcem sa ta opytat kde ste boli ubytovany v Ligurii...mali ste nieco zajednane alebo ste si nasli az tam? Nam by stacil aj kemp /stan mame/ alebo nejaky bungalov...myslis ze by sme tam na mieste nieco nasli ci si mame radsej zajednat popredu? Rozmyslame tam ist len neviem ako poriesit ubytko...Dakujem za rady...

jonathana1
2. júl 2014

@maccaya ahoj,my sme isli cez San Bartolomea Al Mare nedaleko San Rema,a byvali sme v hoteli,ktorý bol uplne plný.Myslím si,že je dobré si zistit aspon nejaku možnost kde na isto môžete príst.Poviem ti ja by som asi nešla bez zaistenia ubytovania, ale ak nemate male deti,že sa radi tulate 😉 tak skuste,je to ine bez deti,ktoré su hladne,unavene atd.A inak v Taliansku su fakt dobré kempy na urovni aj my sme pozerali len s tou obsadenostou je to tak,že je hlavna sezona...a kam presne chcete ist?

maccaya
2. júl 2014

@jonathana1 Zatial nie sme presne rozhodnuti kam chceme ist...uvazujeme nad Liguriou, Lignanom alebo Caorle...mame 4r. dieta /teda takmer 5r/...Chceli sme ist do kempu len neviem ako potom poriesit stravu...snad budu v kempoch nejake restiky...Uvidime...dakujem za odpoved...

jasminet
2. júl 2014

@lucy_liu_19 nasi boli minuly rok tu... v tomto apartmane http://www.borgosettetigli.it/appartamento1.aspx a boli mimoriadne spokojni....

lucy_liu_19
5. júl 2014

@jasminet Ďakujem za tip, vyzerá to krásne 🙂

ivanajelinek
6. júl 2014

Ahojte baby. Hladam nejaku destinaciu v toskansku vhodnu pre male deti (3, 5 a 1, 5). Nemate nejake tipy na ubytovanie? Dakujem

lubka72
18. nov 2014

@ivanajelinek boli ste v Toskánsku a kde?

arasidka11
20. jan 2015

@volterra prosím ťa, uvažujeme nad toskanskom, vedela by si mi poradiť konkretne stredisko, hotel, či apartmany? Ďakujem

arasidka11
20. jan 2015

@bebuska1 vieš mi poradiť to ubytovanie?

alusha
22. jan 2015

ahojte, nema niekto tip na pekne ubytovanie v toskansku, cenovo dostupne?

sara2830
21. máj 2015

@carmella aj ja by som poprosila 🙂

sara2830
21. máj 2015

@cickomicko ahoj,chceli by sme do oblasti Vada,teda aspon tam sa mi zdaju krasne plaze podla obrazkou ale mozno poradis aj ine a nejake ubytko 🙂 preferujem blizkost mesta a nak.moznosti,piesok pre decka a nejake decke vybvenie na plazi ?Dakujem a este by ma zaujimalo kolko trva cesta realne s detmi,pisu 11 hodin,moc dakujem 🙂

daniela2219
23. júl 2015

@carmella mozte mi prosim poslat kontakt na ubytovanie v Toskansku? dakujem

daniela2219
23. júl 2015

@cickomicko mozem poprosit nejaky kontakt na ubytovanie, ak sa da? dakujem

miruskad
25. aug 2015

baby poradte nejake ubytovanie, chystame sa s priatelom do Toskanska autom 🙂 a aj nejake miesta ktore stoja za to si ich pozriet, dakujeeeem

slavi18
26. jan 2016

prosim viete mi poslat tiez kontakt na pekne sukromne ubytko blizko mora v Toskansku? Dakujem

najstastnejsia1
6. mar 2016

@cickomicko my hľadáme tiež nejaké dobré ubytko. Ďakujem za každú radu.

najstastnejsia1
6. mar 2016

@carmella aj ja by som poprosila. Ďakujem.

kristinacabakova
2. máj 2016

Zdravim, ak niekto potrebuje nahodou nejake info, pomoc ohladom florencie a toskanska, moze sa mi kludne ozvat..byvam uz niekolko rokov pri florencii a studujem vo florencii a toskansko mam celkom pochodene.. prajem pekny den. 🙂 k.

oli_
16. máj 2016
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Ahojte. Tak ak by niekto hľadal ešte odpoveď, tak pridám aj moju skúsenosť. My sme si Toskánsko fakt vychutnali a videli sme všetko, čo sme chceli - konkrétne to boli mestá San Gimignano, Volterra prenádherná, Moltepulciano, Pisa, Florencia a ešte maličké kamenné mestečká so super atmosférou. Boli sme ubytovaní v super lokalite - volá sa Chianti - kde je naozaj vidieť to Toskánsko, ktoré sa vám zobrazí pri vyhladávaní v googli - to prenádherné, vinice, polia atď.. Navyše je to pekne v strede medzi týmito mestami, v ktorých sme boli, takže dobrá východia pozícia ak chcete pochodiť okolie autom. Čo sa týka mora, v Toskánsku pekné more (také aké sú v Sardínii alebo Kalábrii - tyrkysovomodré určite nenájdete :(), ale odporúčam si jeden deň urobiť výlet na ostrov Elba (a tam je more presne také kryštálové ) - len treba ísť trajektom samozrejme.

My sme si vybrali ubytko cez booking (boli sme 5 báb na 1 aute - a boli sme v domčeku 3izbovom s peknou teraskou rovno s výhladom na vinice🙂) : http://www.booking.com/searchresults.html?region=910&aid=933751&tfl_cwh=1

Ak sa chce niekto inšpirovať - tak tu je článok s úžasnými fotografiami: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/rozpravkove-toskansko-ocami-fotografa/

kristinacabakova
16. máj 2016

Ano 🙂 mame to tu presne take..som rada, ze sa pacilo..odporucam tiez civita di bagno reggio..