Vodice - dovolenka pre 3-člennú rodinu s dieťaťom

21. apr 2024

Ahojte, čítala som nejaké staršie príspevky a chcem sa opýtať naozaj je to vo Vodiciach také zlé? Hľadám dovolenku pre 3 člennu rodinu s 2,5r dieťaťom. A Vodice mi prišli aj cenovo celkom fajn. Hľadám niečo kde sa dá ísť aj prejsť, dat si nejakú zmrzku a tak. Nepotrebujem milión obchodov ani žiadne diskotéky a podobne 🙂

bela30
21. apr 2024

My sme tam boli a ja mozem len odporucat, nemam co konkretne vytknut. Hned pri mori, ciste more, aj pieskova plaz, kusok od centra, obchodov, restik, stankov, zmrzka na kazdom kroku. Za mna super. Pocasie sme mali ako zo zurnalu, este aj v noci bolo teplo. Mozes si sadnut aj vecer na lehatka ku moru, nikto neriesi. A je to aj blizko SR. Boli sme ubytovani s allinclusive v hoteli.

autor
21. apr 2024

@bela30 a môžem sa opýtať v ktorom hoteli ste boli ?

bela30
21. apr 2024

Iste. Tu. Posielam link. Ja som to riesila cez cestovku, nie booking, nasla som to, zavolala do cestovky a oni mi to bookli. Mali sme krasny vyhlad na more, boli sme minuly rok v auguste. Ale keby si chcela este nieco lepsie tak Olympia Sky hotel je este super.
https://www.booking.com/hotel/hr/villa-arausa.s...

matullienka
21. apr 2024

My sme boli a boli sme spokojní.Ale treba počítať, že Vodice sú dosť masovka

sovica
21. apr 2024

Boli sme vo Vodiciach pred 2 rokmi - hotel Olympia Sky. Ubytovanie fain (pre mňa klasický štandard), najlepší bol presklený balkón s výhľadom na more aj na veľkú časť mesta a mali sme k dispozícii bazén na streche (krásny výhľad, skvelá voda) a bazény ako súčasť dvoch Olympia hotelov boli aj dolu. Tie sme využili len v prvý deň (bola tam strašne studená voda). Hotel sme mali len s raňajkami, ináč sme sa stravovali v reštauráciách v meste alebo pri pláži (vyšlo to lacnejšie a jedlo bolo vždy chutné). Pláže ma veľmi nenadchli. Zväčša kamene, menšie kamienky alebo štrk a veľmi veľa ľudí (asi klasika v hlavnej sezóne). My sme nenašli žiadnu pieskovú pláž (možno sme len zle hľadali). @bela30, kde ste našli pieskovú pláž? Lebo na google mi píše Plava Plaža, ale keď si otvorím fotky, tak to s pieskom nemá vôbec nič spoločné😠 Mesto sa mi veľmi páčilo, na prechádzky ako stvorené, aj prechádzky popri pláži pekné, tam naozaj nájdeš každý deň niečo iné... Ak mám však ohodnotiť pláže a more, tak za mňa chorvátsky priemer. Pláž musíte nájsť štrkovú, lebo 2,5 ročné dieťa sa na kamennej veľmi nevyhrá a budeš musieť dávať veľký pozor, aby si neublížilo.
Minulý rok sme boli prvýkrát v Šibeniku (od Vodíc vzdialený ca 15 km) a tam ma pláž očarila. Boli sme v takom veľkom komplexe, kde je viac hotelov - Amadria Park. Každý hotel je uzavretý a má svoje bazény, ináč sa po celom komplexe a všetkých plážach v komplexe môžeš voľne pohybovať. Bola tam aj piesková pláž, ale na moje počudovanie ma viac oslovili tie štrkové s drobnými bielymi kamienkami. Voda bola skvelá (boli sme ca v polovici augusta). Ľudí bolo tak akurát, nie málo, ale ani žiadna masovka.

bela30
21. apr 2024

@sovica My sme mali pieskovu plaz asi 200 m od hotela a aj strkovu a tiez aj kamienkovu dokonca aj plaz pre psov. Mohli sme vyberat. Nebola to Plava plaz, nazov neviem, ale bolo to od Olympie na opacny smer. Fakt ciste plaze sme mali na tej strane, stravovanie allin, akurat mensie izby.

bela30
21. apr 2024

@sovica
Normal piesok.

sovica
21. apr 2024

@bela30 OK, vidím, že je to naozaj piesok. A aká veľká bola tá pláž? Lebo ja na google mape neviem nič nájsť...
V každom prípade, v tom Šibeniku ma viac oslovili tie biele štrkové pláže, ako piesočnaté.

bela30
21. apr 2024

@sovica Nebola nejako extra velka skor mensia. Ale tak pre deti to stacilo.