Dovolenka - Tunis 2013

zuzkat1
5. máj 2013

Ahojte.ospravedlnujem sa ak uz je tu taka tema,nenasla som. Chysta sa niekto do tunisu? Kam? Aj s detmi? Nasa ma 3roky a chystame sa v lete. Uvitam skusenosti🙂 Dakujem

adinam
5. máj 2013

@zuzkat1,téma o Tunise tu už je,myslím,že aj dve 😉 .Sama som tam písala niekoľko príspevkov.Musíš lepšie hľadať 🙂.
Doporučujem oblasť Mahdia-úplne super pre deti.Jemnučký piesok,krásne pláže,úžasné more! 😉

zuzkat1
autor
5. máj 2013

@adinam my mame zaplateny sousse... No dala som aj vyhladavaca a nic mi nenaslo☹
A kedy ste boli? Ideme v july tak dufam ze sa tam neupecieme

adinam
5. máj 2013

@zuzkat1,my chodíme v septembri.V Sousse sme ešte neboli,uvažovali sme nad jedným hotelom,ktorý ponúka len Satur a bol riadne predražený.Inak sme boli aj na Djerbe a tiež super dovolenka 😉

adinam
5. máj 2013

@zuzkat1,daj si do koníkovského vyhľadávača "dovolenka v Tunisku"-vyhodilo mi tie témy...

vejvass
5. máj 2013

ahojte my ideme tiez teraz v juli uz sme v tunise boli ale pred 9 rok. a teraz ideme aj so 6 rocnym synom.My uz cestujeme len s rakuskou cestovkou ovela viac sa to oplati nase slovenske su predrazene aj ked odlety su iba z Viedne nam to nevadi lebo to mame tak ci tak na skok 😉

zuzkat1
autor
5. máj 2013

@adinam
@vejvass my ideme s kartagom...cena taka v norme... Hotel ma 4hv.ale ma dobre kritiky...kamoska v nom bola a tiez chvalila

adinam
5. máj 2013

@vejvass,akurát dnes som písala do témy o dovolenke v Turecku,že hotel,ktorý máme zaplatený na tento rok v našej CK,vychádza cez rakúsky settour o 400€ viac v tom istom termíne...A minulý rok som tiež cez rakúske CK nenašla lacnejší,ako sme zaplatili v našej CK.Sledovala som to celú sezónu...Píšu to tu viaceré žienky,ale ja mám opačnú skúsenosť. 😒

adinam
5. máj 2013

@zuzkat1,tiež ideme tento rok s Kartagom.Dúfam,že bude lepšia delegátka,ako sme mali na Djerbe-to bolo vtedy jediné malé mínus našej dovolenky,ale našťastie sme ju nepotrebovali 😉

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@adinam mne robi v kartagu kamoska tak dufam ze vsetko bude ok...
Co sa ceny tyka bola najlepsia,robili mi ponuku aj inde a toto bolo naj

@vejvass rakuske su aj podla mna drahsie,ja som sa sice na chorvatsko pytala ale vyslo to viac ako u nas

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@adinam mne robi v kartagu kamoska tak dufam ze vsetko bude ok...
Co sa ceny tyka bola najlepsia,robili mi ponuku aj inde a toto bolo naj

@vejvass rakuske su aj podla mna drahsie,ja som sa sice na chorvatsko pytala ale vyslo to viac ako u nas

zuzkat1
autor
6. máj 2013

Ups 2x...

mawka
6. máj 2013

uz som raz s kartagom bola a v pohode a sama s malym dietatom, nevracali sme a nic sa nam nestalo, celkom pekna dovolenka, bol to 3* hotel pre rodiny s detmi a ja si nemozem stazovat, cisto bolo, vsetko fajn. teraz by sme mali ist zase, ale uz nie na djerbu, lebo zrusili lety na djerbu aj slovenske ck aj ceske a menili sme zajazd narychlo a nejak som sa prestala tesit. som si dala tyzden na to, ze porozmyslam a uvidim. povodne to mala byt djerba, teraz sme vybrali monastir. ale velmi nebolo z coho vyberat. trosku ma to nasralo, ze clovek ma od januara rezervovanu djerbu, krasny hotel a potom bum a cestovka poslala oznamenie o zruseni letov na djerbu tento rok an celu sezonu. pod tlakom sme zmenili, co nam dali na vyber a teraz s odstupom casu neviem no.....

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@mawka vsak si mohla aj peniaze naspat chciet... Ale bude dobre uvidis...

adinam
6. máj 2013

@mawka,to vážne?Cez akú cestovku ste mali ísť?Pozerala som v Azurreizen ju majú v ponuke.Neviem,oblasť Mahdia ste nemali na výber?Zdá sa mi to lepšia voľba,ako Monastir.Odstúpiť od zmluvy sa nedá?Verím Ti,že si sklamaná... 😒

mawka
6. máj 2013

@zuzkat1
@adinam
no cez kartago. rakusania lietaju, ale tie ceny su uz ine ako boli v januari februari, boli first momenty, skvele ceny do skvelych hotelov. akoze oni nam ponechali zlavy aj na ine zajazdy. lenze uz ceny sli hore, cize to, co sme mali super hotel za dobru cenu, teraz su uz menej hviezdove za taku cenu. vraj nie su vytazene lety na djerbu, zrusili. nemecke, rakuske v pohode, ale aj tam uz bola cena taka ze dovi dopo. odstupit od zmluvy je teraz uz take divne, lebo letime uz 18.6. a mozno som fixovana na djerbu, lebo tam mam skvele skusenosti. mozno aj tu bude fajn 🙂 uvidim no.

magica78
6. máj 2013

ja som bola v Zarzise ,vedu to aj ako Džerba bolo tam super ziadny otravny domorodci ,usluzny personal a super jedlo-hotel Vincci eden star 4*+ bolo tam super ale to preto lebo tam bolo malo vychodnych europanov a sami francuz a holandan,na dalsi rok sme boli v SOUSSE no to bol otras sami otravny domorodci aj na plazi ,drzi personal a hotel bol 4* riads palms nic moc hotel ,teda malinky bazen oproti foto ,jedlo tiez nic moc. a hlavne vela poliakov a vychodna europa.

mawka
6. máj 2013

@magica78 no tak to si ma potesila, ze som si Riad palms nevybrala, lebo som rozmyslala aj nad nim 😀 predtym sme boli na djerbe v prima life garden park, ale teraz tam nerobia dovolenlky, vraj prerabaju a zmenilo to majitela. niekto sa stazoval, niekto bez problemov, my sme vtedy vychytili dost lacny last minute a som si povedala, ze za take male peniaze mozem byt rada za all inclusive a vydarenu dovolenku bez hnacky, urazu a podobne. az teda na meskanie lutu tam aj spat. tam meskal dve hodky, naspat 6 hodin, ale zase dali nam obcerstvenie na letisku, pre deti kadejake hovadinky k obcerstveniu, zabavali ich a tak sa to dalo prezit 🙂 teraz sme narychlo zmenili, mal to byt Club Diana Rimmel, krasny hotel, pokojny, dobre hodnotenia a zmenili sme to na Eden club v Monastire, Je 3* ale ludia si ho dost chvalia, ktori boli aj s detmi, ze je tam fajn a lepsie ako v niektorych 4*... akurat ze balkony su tam miniaturne, ale zase priamo pri plazi. no co ja viem....

adinam
6. máj 2013

@mawka,termín máte už blízko,asi by sa to neoplatilo zháňať niečo iné.Ja keď provnávam Djerbu a Mahdiu,tak v Mahdii je bezkonkurenčné more,to je fakt.Ale pre nás je každá dovolenka krásna-porovnávať sa to nedá,vždy zažiješ aj spoznáš niečo nové...Ale ak nemáš z toho dobrý pocit,uvidíš,ako sa dovolenka vydarí 🙂
@magica78,to patrí k Tunisu.My sme boli v hoteli Golden Tulip Mahdia Palace-5*-tam je 24hod. ochranka na pláži,takže obchodníci nemôžu ísť do blízkosti lehátok.Nám to nevadilo,jednoducho sme si ich od začiatku nevšímali a mali sme pokoj. 😉

magica78
6. máj 2013

@mawka kazdy rok su recenzie ine hlavne pre egypt lebo to meni majitela za RUSA napriklad, tak je dobre kukat uz na tohto rocne recenzie ak su 🙂
@adinam no kukni napr. do FIRA tak to mali aspon pred 3 rokmi vedene pod kolonkou Djerba aj ked je to na pevnine . v ZArzise je turisticka plaz co je od mesta par kilakov takze domorodci tam tiez nechodili a tiez bola ochranka ale skor vedena ako plavcici

mawka
6. máj 2013

@adinam vies co, ani na tej djerbe to nebolo zle, akoze personal bol velmi komunikativny, ale zase nie vtieravy. nemusela som nikoho uplacat ani nic, vzdy sa stacilo usmiat a zdvorilo odmietnut, dali si povedat. na plazi som nevidela obchodnika, jedine kone a tavu Alibabu, na ktorej sme sa zviezli, maly mal uzasny zazitok 😀 a ja tiez. kone som nemohla, nemala som kam dat maleho, mal len 4 roky. ale bolo tolko deti, ze sa nenudil a vecer aj ked sme sli spat a bola diska, tak areal bol velky a my sme boli uplne vzadu, nepoculi sme nic. aj sa cudujem. zato sme si raz vysli do emsta a ako sme prisli, rychlo sme odisli, to bezpecne nebolo, sama s dietatom, ma tam lakali na koberce, satky, atd 😀 😀 sme prchali na taxik raketovou rychlostou 😀 a jedla bolo strasne vela, kazdy si vybral to svoje. maly neni velky jedak, tak ten cely tyzden ladoval do seba bagety s maslom, maslo bolo fajntasticke, to sa musi nechat ako domace a na obed zase spagety a vecer zeleninu. mne chutili ryby, do nejakych arabskych jedal som sa z respektu nepustala. cez den robili sisky obalene v cukre a kolace, tie sme vyberali take piskotove, bez kremu a sracka nas chytila az doma 😀

adinam
6. máj 2013

@mawka,ten hotel má na invii aj holidaycheck dobré hodnotenia,nemušíš sa báť,bude to O.K. 😉Aspoň vás čaká krátky transfer do hotela,čo je plus a takisto hotel priamo na pláži je super/to je moje kritérium pri výbere/.V Turecku sme mali pláž mimo hotela a skonštatovali sme,že už by sme to nekúpili. 😒
Prajem krásnu dovolenku a potom napíš,ako bolo. 😉

vejvass
6. máj 2013

@adinam
@zuzkat1 fu tak neviem my ideme 3 osoby na 14 dní termín že 13-27jula all inclusiv a cena že 1680 e úplne zo všetkým na slovensku som takú cenu nenašla že na 14 dní ešte termín júl a all inclusiv😉

mawka
6. máj 2013

@adinam ano, potom som zistovala kade tade v recenziach, ze ked je to blizko letiska, co a ako hluk, ale nastastie sa lety orientuju na opacnu stranu, ze je klud. ideme bez deti, aspon pobehame mesto a nejaku tu pamiatku. mne sa lubila jedna recenzia, chlapi pisali, ze neodporucaju, lebo riedeny alkohol. akoze nic ine neofrflavali len alkohol. ako keby sli k moru len kvoli chlastu 😀 no panska jazda 😀

adinam
6. máj 2013

@magica78-myslela som tých otravných obchodníkov 🙂 .Si v Afrike,iná mentalita,kultúra.My to rešpektujeme a chceme poznať život v iných krajinách.Keď sme boli na Djerbe,kúpili sme si výlet na Saharu,takže sme prešli obrovský kus krajiny.Neskutočná chudoba,ale tvrdá realita.O to viac si vážime,čo máme a kde žijeme....

mawka
6. máj 2013

@vejvass a kam idete?

mawka
6. máj 2013

@adinam presne. ja som bola sokovana prvy krat, lebo do hotela sme dorazili za tmy, ale na druhy den sme vyliezli z komplexu do tuniskej reality. no fuha.... sem tam dom, chudoba, sem tam palma, tava, sucho, nic, proste uplne mimo a my sa tu ideme stazovat. a v meste ked som videla masiarstvo 😀 muchy velke na vyvesenom mäse vo vykle, ktory nemal okno 😀 masiarky velke jak hovado zrovna mi zle doslo. tiez som si povedala, vdaka bohu za nase hygienicke podmienky a civilizovany svet. ale zase sa mi u nich pacili ine veci, aki su odolni a ako sa usmievaju. proste pohoda. my sa tu ideme posrat zo vsetkeho a oni maju na salame 🙂

mawka
6. máj 2013

@adinam ozaj a kolko vas vysiel ten vylet do sahary? to ste boli cely den alebo aj s prespanim v sahare? lebo niekde som zachytila, ze to ponukaju a moze to byt zaujimave

adinam
6. máj 2013

@mawka,pamätám si ten hotel z transfera,my sme boli v hoteli Cesar Palace,tiež super jedlo,hlavne zákusky a koláčiky-zatiaľ najlepšie zo všetkých našich dovoleniek.Myslíš mestečko MIDOUN?Tam sme boli,no veru sama s dieťaťom radšej nie,nikdy nevieš.Ale ako som písala,patrí to ich kultúre,oni si nemyslia,že sú pre nás otravní 😀

magica78
6. máj 2013

@adinam to ano ale ked ti personal ponuka sex za peniaze a kokain ako v riads tak to uz je vela 😠 ale to bolo asi tym ze tam bol sami vychodny europan a maju nas za hovada a tak sa aj spravali a take bolo ja jedlo , vo Vincci sme ziadny problem nemali ale to preto lebo tam bol sami zapadniar. a kukala som ze uz ho firo nema v ponuke ,skoda rada by som tam isla zas.

mawka
6. máj 2013

ja som zatial vzdy sla cez sprostredkovatela zajazdov zajazdy.sk a mozem odporucit, lebo sa mi s nimi zda komunikacia lepsia a idu sa aj rozkrajat. ked prislo hento oznamenie od kartaga, tety tam nastartovali vrtule a hladali a hladali nahradne riesenie aj vedia snad vsetko o hoteloch 😀 tak aj hovorili ze kde je akych narodnosti kolko, kde je viac vychodu a viac zapadu. tam na djerbe som mala pocit, ze som ani zo slovenska a ciech nevyliezla 😀 aj personal hovoril lamanou cestinou, takze dost velka pohoda 😀