Dovolenka v Turecku 2013

luy
30. dec 2012

Ahojte.Viem,že je tu veľa popísané o dovolenke v Turecku, ale myslím si,že všetko sa mení a ja by som chcela informácie od tých čo boli v roku 2012 dovolenkovať v Turecku.Hĺadám hotel,priamo na pláži,stredne veľký,bazénov viac /mám dve deti rozdielného veku,takže potrebujem niekde ,,čvachtať " malú,ale aj 12 ročného plavca,nechcem však veľa tobogánov,detské ihrisko.Strava all ,ale dobrá,animácie,ale nie tak ,že v celej budove po 22,00 to bude počuť.Nie pri ceste,a letisko nech je blízko.Viem,že mám dosť požiadaviek,ale väčšinou sa mi to podarí,preto skúšam hľadať niečo už teraz.Ďakujem za odpovede.

lauraa
30. dec 2012

@luy aj ja hladam nieco podobne.... snad niekto hodi typ......

lauraa
30. dec 2012

@luy preluskala som par stranok ,podarilo sa mi nasjt rovnake hotely u roznych predajcov s pomerne velkymi cenovymi rozdielmi.... co ma najviac zarazilo na rakuskej stranke je este drahsi ako u Kartago.sk ....typ mojho manzela je Lymak Lara ale ten vychadza az na 3200 , co je nad moj rozpocet....

peta1510
30. dec 2012

A je lepsie zajednat uz teraz,ci LAst Minute?

luy
autor
30. dec 2012

@peta1510 robievam to tak,že si dopredu vyberiem hotel,aby som vedela čo chcem,potom si obhliadnem ck ,ktoré ho maju a za akú cenu,sledujem inviu a tam nakupim ked je v zlave

luy
autor
30. dec 2012

@lauraa no ja počítam nejak s takou sumou,sme 4 ,ale dufam,že niekde nájdem deti zdarma

peta1510
30. dec 2012

@luy Ale v zlave byva zvacsa az ako last minute,ci aj skor?

luy
autor
30. dec 2012

@peta1510 vieš čo je to rôznorodé,niekedy dá CK dobrú cen na výstave teraz v januári,čo robia u nás v meste,niekedy v tej invii - tam je suhrn všetkých ck,a niekedy na last minute,veru už som aj tak šla,že sme brali dovolenku tak ,že sme si pozreli odletové dni z letiska KE a den pred odletom som pobehala každu ck čo maju volné,získala som hotel Hilton v Egzpte 14 dní a 1000 eur lacnejšie,bolo tam neskutočne krásne

lauraa
30. dec 2012

@luy pozri si Kartago first moment 5* hotely, este maju zlavy za skory nakup....

peta1510
30. dec 2012

Tak potom informuj,ak na nieco prides 😉 Budem sledovat temu,ja mam tiez v plane Turecko,dufam,ze je vhodne aj pre mensie deti (3r. a 5r.)

luy
autor
30. dec 2012

@lauraa kuknem jasné,dala som si už aj domov katalogy poposielat,lebo ja tak cez internet nerada,fakt som ešte zlú dovolenku nezobrala,len raz som sa dala nahovorit na Tabarku - otras,hnus,nič tam nebolo,jedlo o ničom a vlny trojmetrové

luy
autor
30. dec 2012

@peta1510 musim priznat zatial som tam nebola,sledujem aj politiku a také okolo,nech nemám potom problém,muž velmi nechce,ale ak tak suhlasil,myslím,že ano je vhodné,aj ked ich zdravotníctvo nie je bohvie čo,ale tak v nejakom centrálnom mieste máš aj dobré nemocnice - nikdy nevieš čo sa môže stat

peta1510
30. dec 2012

Ja som prave naopak pocula,ze maju najlepsie zdravotnictvo! Vazne 🙂

luy
autor
30. dec 2012

@peta1510
@lauraa ešte tak vám poviem ak nájdem úžasnu cenu kanárske,alebo niečo podobné určite beriem,ale tam zase ten all inclusiv nie je taký pre moju rodinu,hlavne moji vela jedia,aj mala,nejedia morské nič,nechutí im ľahká strava

luy
autor
30. dec 2012

@peta1510 no viem to od známej čo srávila celu dovolenku v nemocnici s dietatkom,akurát tam dostal epi záchvat,užila si svoje

luy
autor
30. dec 2012

@peta1510 myslím to tak,že chcem mesto kde je dobrá uroven nemocnice,ona bola tak mimo

peta1510
30. dec 2012

@luy Tak to potesi ☹

luy
autor
30. dec 2012

@peta1510
@lauraa tak idem,budeme mat návštevu,ak niečo nádete hodte link,dik,možno niečo nájdeme

jania023
30. dec 2012

@luy ono tie nemocnice v Turecku zavisia ci ides do statnej nemocnice alebo sukromu kliniku,ci ides do mesta alebo na dedinu a tak 😉

zuzana909
30. dec 2012

@luy ahoj, my sme boli v Turecku síce v roku 2011, ale bolo super. hotel sa volá Kumkoy a išli sme cez hydrotour, v tomto hotely je aj klub markíza, síce sme nevyužili lebo dcéra bola ešte malá, detské bazény tam boli dva, jeden hneď pri klasickom plaveckom bazéne a druhý trošku ďalej.
čo sa týka jedla tak to bolo k dispozícii nonstop, za celých 8 dní sme nekupovali nič na jedenie. v rámci all boli tiež zákusky, káva, cukrová vata, vafle, zmrzlina, ... proste všetko čo si len chcela.
pláž je hneď pri hotely, je súkromná a na pláži nie sú slnečníky, ale také ako keby pergoly, takže nebol problém s tieňom ani s chladným pieskom na hranie.
myslím, že služby sa nezhoršili skôr zlepšili, švagriná tam bola minulé leto a tiež veľmi chválila, že bolo super.
čo sa týka programu tak ten sme na izbe veľmi neregistrovali, aj keď bolo niečo počuť, ale dalo sa bez problémov zaspať a aj malá zaspala v pohode, my sme mali izbu z výhľadom na more.
a ešte ma napadlo, že je tam aj zopár tobogánov 😉

zuzana909
30. dec 2012

@luy nemáš obavy z toho letu na kanárske, to ti malá vydrží toľko v lietadle, keď ešte narátaš aj čas čakania na letisku pred odletom, kým dostaneš kufre pri prílete, presun na hotel, ... 😉
ja som skôr vyberala oblasť podľa toho aby let netrval strašne dlho 😉

zuzanka.h
30. dec 2012

@luy odporúčam SIDE STAR RESORT bol skutočne super!!!! my sa tento rok chstáme do KUMKOY BEACH

katuliakb
30. dec 2012

Baby, my chodievame každý rok na prelome máj/jún Turecko. Máme dve deti - 6r., 3r. - môžem len odporučiť, teploty max 34´C (pre mňa málo, pre deti stačí!) v mori sme keby sa dalo 24 hodín denne, nie je studené... turistov plno, najviac Rusov, Rakúšanov, Holanďanov... my Slováci si myslíme, že to nie je sezóna, ale je, plné letiská, hotely, pláže...
Chodievame do letovísk Lara alebo Belek, najbližšie od letiska Antalya. Hotely na úrovni, ešte sme nemali za 6 rokov jediný problém, ale chodievame s Rakúskymi CK...
Ak máte možnosť, first moment sa oplatí viac ako last minute - je z čoho vyberať, ceny dobré... možno sa stretneme niekde na pláži, vyberajte, držím palce... ja mám asi posledné dva roky aj albumy, môžete nakuknúť

miminka327
30. dec 2012

@luy my sme boli v Alanyy--Mahmutlar---hotel Grand Santana 🙂 bolo úžastne....
môj brat bol Alanya tiež Avsallar Beach-resort ...a tam by som išla teraz hneeeĎ ...piesok,aj do vody super vstup...tiež piesok aj vo vode..no kráása 🙂

peta1510
30. dec 2012

@katuliakb A cez ktoru rakusku CK? Normalne cez net objednavas?

miminka327
30. dec 2012

@luy a ak budeš chcieť niečo vedieť bližšie...kľudne napíš IP 🙂 a tiež mám aj nejaké foto v albume z dovolenky 🙂

chovancova27
30. dec 2012

@lauraa Drahší je asi preto, lebo rakúske cestovky majú zabookované lepšie izby na celú sezonu a slovenské len také najlacnejšie...

katy1979
30. dec 2012

@luy baby tak nemocnic v turecku sa vobec nemusite bat. S malym sme si tam jednu odzili. A teda oproti slovenskym nebe a dudy. kazdy bol sam na izbe. Teda ja spolu s malym. automaticky jedlo aj pre neho aj pre mna. telka na izbe chladnicka wecko. Takze ja sa stazovat nemozem. A ani na pristup lekarov.
Ako hotelový lekar naozaj nic moc ale nemocnicny super.

chovancova27
30. dec 2012

Turecko je pre detičky uplne že najparádnejšie🙂 robila som 4 roky v Ruefa Reisen a bola som tam asi 5x, treba samozrejme 5* hotel, aby bola aj strava kvalitná, hl. kvôli deťom. Odporúčam ísť v júni, je tam už poriadne teplo a more je taktiež teplé... jul / august absolutne nie, sú to riadne horúčavy s ktorými máme my dostelí čo robiť, nieto ešte deti... my posledné roky chodíme cez túto stránku: www.settour.sk, predáva len odlety z Viedne a len rakúske kvalitné cestovky. Stačí si v máji začať sledovať hotely, majú v ponuke stovky 5* hotelov. Určite odporúčam odlet z Viedne, lietadla takmer nikdy nemeškajú, letia presne na minútu, ak meškajú, tak max. 15 min, nie ako z BA 8 hod...:( ďalej čo sa týka letiskových a palivových poplatkov, z BA máte poplatky okolo 150-200€, z Viedne 30€... V júni nás každoročne stojí 5* all inclusive hotel priamo na pláži do 500€ na tyžden vrátane všetkých poplatkov a poistenia.

lauraa
31. dec 2012

@chovancova27 mas priamo typ na nejaky hotel?

adulikacik
31. dec 2012

Baby, isli by ste do Turecka na dovolenku s rocnym a stvorrocnym dietatom? Vydrzi to rocne cestu lietadlom? Niektore cestovky maju hrozne odlety a prilety o 4 rano a pod. A pri kupe zajazdu neviem o kolkej sa leti. Alebo radsej klasika, Chorvatsko autom 🙂