Ako ušetriť na výdavkoch?

2. feb 2023

Ahojte, s manželom ideme stavať dom a samozrejme bez vysokej splátky na hypotéke sa to nezaobíde. Máme jedno 2-ročné dieťatko a druhé na ceste. Hypo máme schválenú už a tu by som od Vás chcela zistiť ako čo najviac ušetriť na výdavkoch. To čo vy praktizujete, máte overené. Ako šetríte na strave, drogérii atď. Ďakujem

petrusa87
4. feb 2023

Neviem ako zijete a co si dopriavate, niektore holky navstevuju nechyarky, kozmeticky a to nie je nevyhnutne a usetri sa dost, restiky a rozne fastfoody tiez zhltnu dost a je to jednorazova strava, pozriet kolko doma mina na internet, pausaly, televizia co tiez niektore veci sa daju zredukovat. Deti tiez nemusia mat vsetko, od nas dostavali skoro po vacsine iba na sviatky hracky, ale kedze ich dostavali od rodiny, takze sme aj tak preplneny, veci pre deticky kludne od kamoskynych deti mozu stacit a iba podokupovat, do skolky teda zacat az ked je celkovo po materskej a treba nastupit do prace samozrejme -predskolak musi (teraz skolka vychadza so stravou od +-60€mesacne), ak mate dvor ci uz pri rodicoch alebo stavbu mate blizko domova, kupte si sliepky, vajicka vas vyjdu ovela lacnejsie teraz doma a nadbytok predajte, nakupujte len co potrebujete a nie zbytocnosti a prebytok.. My sme obaja s muzom vyrastali zo skromnejsich podmienok a pre nas je vela veci naozaj zbytocnych a neutracame na ne, pritom my stale pracujeme skoro tych 365dni v roku takze financie mame dost aj nase male deti uz same maju postarane vdaka nasej snahe a nebudu riesit ziadne pre seba hypoteky 😉

cafelatte
4. feb 2023

To je odvaha brat dnes hypo a stavať dom keď je všetko o 30% drahšiea clovek nevie co bude zajtra, nešla by som do toho...pri 2 malých deťoch..

eskop
9. feb 2023

My sme 2plus1, a minieme 400e mesačne na drogériu, oblečenie pre dcérku nakupujem napr za 50e každé 3mesiace(pokial nepotrebuje bundu alebo topánky), osvedčila sa mi Zara, teraz po novom roku mali super vypredaj
Ale veľa mame zavarene, kompóty, lečo, uhorky,
Naši majú záhradu tak sem tam donesú ovocie domáce alebo zeleninu, zemiaky.
Väčšinou varím na dva dni a často len také jednoduché jedla..
Do restike už nechodíme, max na narodeniny.
Držím palce s domom🍀

mata90
9. feb 2023

Ak chces napíš mi ip, pečiem pečivo prevažne doma, môžem ti dať zopár receptov a obchodom sa vyhýbam a tým ušetrím.