Ako viac ušetriť?

27. aug 2022

Manžel zarába 800 naše výdavky hypo poistky,plyn elektrika tv internet všetko spolu je 700 eur.100 dá na benzín a má po výplate.Ja som z RD z 400 som platila 200 na jedlo.A ďalšie 200 deťom oblečenie,občas výlety a nič som neusetrila.Teraz som na podpore vyšla mi 1000 na mesiac,snažím sa z toho čo najviac ušetriť.Lenze potraviny všetko išlo hore a už mi nestačí nakúpiť za 200 musím viac minúť na potraviny,plus drogéria tiež niečo stojí.Nakupujem zvyčajne Lidl ony majú najlepšie ceny.Obcas niečo keď je v akcii v Kauflande alebo v Tescu.Zacala som z podpory ušetriť za mesiac 600 eur.Viem je to málo,no viac sa mi nedalo.Teraz kupujem navyše veci deťom do školy škôlky,aj to sú plus výdavky a tento mesiac usetrim oveľa menej.Cez leto sme chodili aj na výlety aj to niečo stojí.Ratala som že z podpory keby som ušetrila spolu 3000 eur do rezervy no neviem či sa mi to podarí.Chcem šetriť no neviem pri týchto cenách.Poradte ako ušetriť viac,alebo čo robím zle a čo zmeniť?

annamalaga
27. aug 2022

@pribinak ale v konečnom dôsledku: je to malo aj tak na hypotéku a dve deti je to malo, v tom sa určite zhodneme. A napr zase WW v Bratislave určite 800€ nebude. To tiež máš pravdu.

tahomi
27. aug 2022

Neviem ci sa da viac setrit, naopak treba zvysit prijem.
A aj na vasom priklade vidno ako si ludia totalne na tesno pobrali hypoteky a uz aj 100 eur ich vie dostat do velkych problemov.
Cim skor do prace po podpore.

viestta
27. aug 2022

Myslím si, že najdezitejsie je aby ste mali vyššie príjmy. Ty do roboty, pretože podpora je na pol roka a potom už nebude ani to a keď nebudeš mať robotu tak tu horko ťažko vyskrabamu rezervu zjete.

liljana
27. aug 2022

Co znamena zapad? Lebo ludia pracujuci v PSA Trnave sa stazuju na platy a je tam velka fluktuacia, ktoru riesia Srbmi, Ukrajincami,...
http://www.psa-slovakia.sk/vyrobny-pracovnik.ht...
Základný plat od 850 € + VZV prémia 50 € + nočné príplatky + osobné hodnotenie = spolu priemerne 1.097 € mesačne príplatky za nadčasy, 13.plat, vernostná odmena
ak nema vela nocnych, tak vyssi plat nedostane a osobne ohodnotenie tiez nedavaju asi bezne, kym nesplni plan a nebude milacik nadriadeneho, ked nebude nikdy chory atd. Ked zdania plat 1050 eur, zoberu odvody, je to v cistom tych 850 eur. Z toho nieco este prevozi do prace.
Ked jeden nedosiahne na vyssi plat, tak musi nastupit aj ten druhy a musia okresat zbytocne vydavky (zbytocne poistky, kredit miesto pausalu, dvbt antena a filmy z internetu miesto netflixu atd.)

liljana
27. aug 2022

Dokonca aj ospevovani IT maju vysoke zarobky tak do 50r. Ked si dovtedy nevybuduju rezervy, alebo sa nepresunu do manazmentu (ale vo firme nemoze byt 50 manazerov na jedneho IT), zacnu znalostami a sustredenim nestihat za mladsimi a pojdu s platom dole. S nimi aj ich zivotna uroven.

salamistka
27. aug 2022

Podpora 1000 eur je celkom veľa (ja o takej môžem snívať). Inak nie je mi jasné, že z RD 400 eur si vedela viac-menej hospodáriť a teraz pri tej vysokej podpore vám nejde nič odložiť? Zas až tak všetko nezdraželo, alebo teda tu kde żijem ja.Ešte ma napadlo, automobilky majú svoju vlastnù dopravu alebo teda cestovať spolu s niekým, ak by sa dalo.

dadis
27. aug 2022

@salamistka Ved pise, ze setri 600..ano, suhlasim, podpora 1000eur je pekna, ked sa v januari zamestna, tak to budu mat lahsie...

pribinak
27. aug 2022

@liljana pozerám profesiu, v Trnave hľadajú ľudí len na vikendy, čiže počas týždňa mize robiť aj inde.
https://www.profesia.sk/praca/index-noslus/O441...
Robí len vikendy, má mzdu + príplatky

A ešte aj zabezpečujú dopravu

luccija
27. aug 2022

Tvoj muž nemôže mať taký plat....a, keď áno tak nech ide robiť hoc aj kuriéra a bude mať plat vyšší a bude skôr doma.To nie je riešenie na roky pre zdravého mladého muža mať taký plat.Nech berie smeny navyše, alebo si nájde inú brigádu, keď má voľno a robí na smeny či robí 8.Ty si asi mala lepšiu prácu?,keď máš taký príjem?
No a jednoducho asi máte vysokú hypo vzhľadom k príjmom...ušetris pekne buď spokojná.Ale tvoj muž zarobí naozaj málo a neverím, že v automobilke má taký plat.

liljana
27. aug 2022

@pribinak Naozaj Noslus? To este stale funguje? 🙂 Dnes potrebuju, zajtra nie. Agentura mi nedava prilis istotu na pravidelne splacanie hypo.

salamistka
27. aug 2022

@dadis veď stačí šetriť keď bude chodiť do pràce, takže stàle nerozumiem autorkinmi zmýšľaniu

savanna
27. aug 2022

Zboznujem tieto prispevky, kde zena sedi roky doma na zadku a narieka, ze nie je penazi. Lebo ved stat a manzel sa ma postarat. Mame 21. storocie, nie sme v Afganistane, kde zeny nemozu pracovat a studovat. Sup do roboty a aj penazi bude.

dadis
27. aug 2022

@salamistka Ja jej rozumiem. Nevieme aka situacia bude v zime, ake budu ceny, ci najde pracu hned od januara a pod..ale robi ozaj zazraky s tym setrenim, vidiet ze su zodpovedni..ale treba vsetko s mierou, ked uz zacne zarabat, mali by si viac dopriat..

dadis
27. aug 2022

@savanna Treba citat s porozumenim..

autor
27. aug 2022

@annamalaga Robí na dve smeny,ony vo firme nerobia 12tky.Pisem sem prvýkrát,no čítam pravidelne,sú podobné prípady a hlavne teraz keď všetko sa zdražuje,ľudia majú problém vyžiť si s peniazmi.
@jaden Je vyučený poľnohospodár,no pracoval odjakživa v automobilkach.
@nikpa Áno videla,každý mesiac mu pozerám výplatnú pásku.Nemame pred sebou tajnosti kto koľko zarába.

pribinak
27. aug 2022

@liljana Ehm, to je víkendová brigáda na prilepšenie. Cez týždeň môže robiť inde.
Ak vydrží brigádovať co i len 3 mesiace, tak si vytvoria celkom peknú rezervu

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. aug 2022

@tahomi Keď sme brali hypo tak sme pracovali obaja.A v pohode nám to vyšlo,aj sme si ušetrili.
@liljana V mojom okolí každý sa sťažuje na platy.Muz robí na dve smeny ráno poobede,tým pádom nemá nočné príplatky,víkendy nerobia.
@salamistka Odložím z podpory 600 eur no rada by som aj viac.Manzel chodí na aute do práce sám,platí na benzín.
@luccija Ja som zarábala pred RD do tisíc eur.
@mamula20 Neviem kde robí tvoj muž,no môj má fyzický ťažkú prácu a mobil má v ruke iba cez prestávku.

liljana
27. aug 2022

Inak ale celkom prca, ked niekto musi vidiet vyplatne pasky a vypis z uctu, aby videl a uveril, ze ludia casto zarabaju malo. A ze plat nad 1500-2000 eur ma mozno 10-15% Slovakov. Zvysok ma priemernu mzdu (oficialne v 2022 asi 1300 eur v hrubom, co je 1050 eur v cistom). A v tom priemere su zaratani ti s vyssimi mzdami ako aj ti s nizsimi.

liljana
27. aug 2022

Inak v automobilkach vo vyrobe to funguje tak, ze mzdy sa postupne dvihaju, az na tie najvyssie (1500-1800 eur) dosiahnu ti, co tam robia 5-10-15 rokov (odmena za skusenosti, lojalitu). Ti co zacinaju, si na to musia pockat a zacinaju dole.

zuzanockamt
27. aug 2022

Ja sa bavím na tom,že sa všetky (takmer) pustili do chlapa, nech zarába viac. Ale že žena je doma na podpore, tak to je ok? Treba pracovať - obaja, aj žena pekne do práce a nie tancovať oslavné tance, že hurá mám 1000-ku z podpory. To je chvíľkové. Jediná istota je práca. Aj pre ženu. Chlap nie je dojná krava, ktorá ťahá celú domácnosť.Zarábať majú obaja.

janasrncova
27. aug 2022

Zarábala si pred MD do tisíc eur a teraz máš podporu 1000 eur? Nerozumiem tomu.

jarka212
27. aug 2022

@mamula20 tak robí asi údržbára, či? lebo pozrieť 3 filmy počas zmeny na konfekcii asi ťažko, ak píšeme o tej istej firme a toto by som tu teda nepísala, že pozerá filmy v práci a je za to platený, tak to mu gratulujem, lebo to aj my v kancli vyše makáme a filmy nepozeráme a takisto ani internet ani súkromné maily, všetko len pracovne, a s tou kompenzáciou v tomto roku, že v strede roka ti zvýšia, také jednoduché nie je...

zuzanockamt
27. aug 2022

@janasrncova Asi využila odrb systému ako množstvo žien po RD.

martinkatinka
27. aug 2022

Ved ty mozes ist pracovat aj hned, preco az od januara? Navyse, v januari nemusis nájsť robotu hned. Automobilka v cistom 800€? To je ozaj malo. U nas na severe maju chlapi cez 1000€ a to dve smeny a sem-tam nadcas pri jednoduchych strojoch.....

merlinja
27. aug 2022

@mamula20 sorry, ale to ,čo tu píšeš je na hanbu...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
27. aug 2022

@zuzanockamt jedna vec je, ze to je na automobilku fakt malo.. a tiez nerozumiem preco nejde do roboty ona hned? 🤷 Zrejme kvoli tej podpore...ale co ak v januari tu robotu nenajde?

autor
27. aug 2022

@zuzanockamt Ja pôjdem do práce,no keďže som mala nárok na podporu a ináč kam by som dala deti cez jún júl august,tak som si vybavila podporu a preckam aj na jeseň skolkarske choroby.Podla mňa rozmýšľam logicky,pracovať potom od januára budem až do dôchodku.
@janasrncova
@martinkatinka Pracovala som dlhé roky a odvádzala dane,keď mám nárok na podporu tak využijem.Lepsie sa nájde práca v januári ako na jeseň koncom roka.