Ako viac ušetriť?

27. aug 2022

Manžel zarába 800 naše výdavky hypo poistky,plyn elektrika tv internet všetko spolu je 700 eur.100 dá na benzín a má po výplate.Ja som z RD z 400 som platila 200 na jedlo.A ďalšie 200 deťom oblečenie,občas výlety a nič som neusetrila.Teraz som na podpore vyšla mi 1000 na mesiac,snažím sa z toho čo najviac ušetriť.Lenze potraviny všetko išlo hore a už mi nestačí nakúpiť za 200 musím viac minúť na potraviny,plus drogéria tiež niečo stojí.Nakupujem zvyčajne Lidl ony majú najlepšie ceny.Obcas niečo keď je v akcii v Kauflande alebo v Tescu.Zacala som z podpory ušetriť za mesiac 600 eur.Viem je to málo,no viac sa mi nedalo.Teraz kupujem navyše veci deťom do školy škôlky,aj to sú plus výdavky a tento mesiac usetrim oveľa menej.Cez leto sme chodili aj na výlety aj to niečo stojí.Ratala som že z podpory keby som ušetrila spolu 3000 eur do rezervy no neviem či sa mi to podarí.Chcem šetriť no neviem pri týchto cenách.Poradte ako ušetriť viac,alebo čo robím zle a čo zmeniť?

pribinak
28. aug 2022

@kristiii myslím že ak by jej dali co i len 50 eur tak je to viac ako bonus

Ten muž evidentne o dieťa nemá žiadny záujem

kristiii
28. aug 2022

@pribinak tak bonus je momentálne 70. Jasné, že ešte akékoľvek výživné k tomu by bolo super, ale ona ho očividne riešiť nechce, tak si myslím, že je zbytočné jej to opakovať, keď jej ho spomenulo už x žien predo mnou. Ale o tom bonuse očividne nevedeli, že ho môže manžel poberať

pribinak
28. aug 2022

@kristiii moment, nevieme aké stare je to dieťa. Iste, jej vec

kristiii
28. aug 2022

@pribinak tak ja len dedukujem, že asi ani starší nemá ešte 15, keď spomínala, že by nemala ako vykryť prázdniny kvôli deťom. S 15-16-rocnym corgoňom by si snáď už hlavu nelámala 🙂

evica17
28. aug 2022

@kristiii ok, nech využije podporu, ale v takejto situácii kedy nik nevie čo bude je to dosť nerozumné

kinderzwillinge
28. aug 2022

@kristiii Mna napriklad vobec nepoburuje to, ze pobera podporu a nechce sa jej vzdat, pretoze som si ista, ze 1000€ v cistom nezarobi. Ja som sa vyjadrovala k tomu, ze najprv napisala, ze mohla nastupit hned a nenastupila. Az neskor to zmenila, ze bola "len" na pohovore. Hra vabank a neuvedomuje si, ze nie je v situacii, kedy si to moze dovolit. Clovek, co si hladal pracu dlhsie vie, ze v januari je na pracovne ponuky vseobecne utlm a o dobrej ponuke moze akurat tak snivat.
A teda celkovy pristup nie je ok, muz zaraba malo a je to v pohode, nemam vyzivne, vsak nevadi...

kristiii
28. aug 2022

@kinderzwillinge nepísala som konkrétne na nikoho, ale boli tu názory, že podvádza s podporou či tak nejak, na podobné príspevky som reagovala, keďže viem, že tá maximálna podpora sa tu rieši pravidelne a čerpajú ju tisícky žien. Ani netvrdím, že sa s jej postupom stotožňujem. Ja na jej mieste by som asi využila tu podporu počas prázdnin a hľadala si robotu od septembra, to by jej už nabehla aj aká taká dovolenka na Vianoce. A ak by to v práci nevyšlo, potom by som ju dobrala. Ale keď vidím, že ona je už rozhodnutá ťahať do konca roka, načo jej to písať.

kinderzwillinge
28. aug 2022

@kristiii S tymto uplne suhlasim, ze vystrielat si celu podporu teraz naraz je velky hazard, ale su zeny, ktorym nevysvetlis

martinkatinka
28. aug 2022

@kristiii presne tak, ano, nemam robotu, poziadam si, ak mam narok, ale kvoli podpore odmietnut pracu? Ved clovek nevie co bude.... Nemusi neskor nájsť pracu ... V tomto vidim problem. Chce setrit a vyzivne a bonus neriesi.... Tu niet inych rad....

dorothee
28. aug 2022

Necitala som vsetko,ale k tym platom v automobilkach-pracujeme s muzom obaja v automobilke,ja ako operator vyroby,zvacsa sme tam zeny ale nejakych 10% tvoria aj muzi a teda plat som mala 700€ v cistom,a to tam robim 12rokov..a ti muzi zarobili tak isto..takze ano,800€ plat je realny..nepoznam ludi co by v automobilke zarobili 1500€ v cistom,ani moj muz az tolko nema a to robi v kancli..a to sme zapadne slovensko…

autor
28. aug 2022

Nechcem riešiť výživné lebo radšej mať kľud od ex to mi je viac než minimum výživné od neho.No to zas kopa žien nechápu,ony vidia len peniaze no pokoj a kľud je viac.Viem o čom hovorím.A k tej robote lepšie sa hľadá začiatkom roka než na jesen.Ja to stále beriem tak že kto chce robotu si nájde.Ano je ťažká doba no keď ma nezoberú v jednej firme pôjdem do druhej,mne nesmrdu práca,keď sa ináč nebude dať pôjdem aj do Lidl robiť.

sendy1977
28. aug 2022

sesternica tiež, radšej žiadne výživne, ten kľud jej za to stojí ako sa báť čo jej ex zase vymysli. Tak si syna vychováva sama a podľa seba

veverickav
28. aug 2022

@dorothee mozem sa spytat na mesto? Moj tiez robi v kancli a veru teda zarobi viac ako 1500

nikyball
28. aug 2022

Autorka niektoré komentáre si nevšímaj, lebo niektoré akoby žili mimo realitu.
-ano ten plat na 2 zmeny je reálny
- neviete prečo nechce výživné tak načo to riešite.mimochodom aj keby posielal 2 eura, berie sa to ako snaha platiť a nič by sa mu nestalo
-radsej ber podporu ty ako nejakí asociáli čo nemajú nič odpracované
- na oblečenie minas dosť, tam by si mohla ušetriť a hlavne teda na jedle.

nikyball
28. aug 2022

@veverickav a ja sa môžem spýtať na firmu kde robí tvoj muž? 😉

veverickav
28. aug 2022

@nikyball jaguar

kim2028
28. aug 2022

@nikyball Ani by som nepovedal, že šetriť na jedle. Len hľadať lacnejšie možností. Na trhu sú výrobky v rôznych cenových reláciách. Nehovorím, že najlacnejšie (niečo nekvalitné), ale taký priemer. Napr. harmančekový čaj zdraželi dvojnásobne. Našiel som iný harmančekový o 50 centov lacnejší. Vraj nevidieť rozdiel medzi tým drahým a novým? Tiež napr. my sme kupovali veľa Fatry zdražela a znižoval sa objem? OK našli sme náhradu o cca. 1 euro menej a objem o pol litra viacej...

zmrzlinka2021
28. aug 2022

@autorka
Usetris napriklad tak, ze nebues platit zbytocne poistky, ci predrazene pausaly. Tiez 200 eur na oblecenie pre deti je strasne vela, treba vyuzivat sekace, bazare. Namiesto jazdy autom chodit autobusmi / vlakmi.

jovana9
21. mar 2023

a čo tie výdaje za benzín? tam by sa nedalo? ak by na cestovanie do práce využíval SAD alebo MHD?

cica8
2. okt 2023

@annamalaga jedine agentúra, ten plat by sedel....

pieksamaki
3. okt 2023

Ak manzelovi zdravie sluzi....moze skusit lepsiy pracu.. .nemate naozaj vela