Ako vyžiť z 200 eur na mesiac?

minibabygirls
20. sep 2014

Ahoj te idem na vás otázkou ako vyžiť máme som zúfalá skúšam hoc co peniaze nám neostávajú všetko čo poplatime ostalo ne nám 200€ a k tomu drobec bruchu to už duplom neviem jak mi 3 vyzijeme.Ďakujem za odpoved

adeala
20. sep 2014

@minibabygirls napíš presne všetky príjmy a všetky výdaje, inak sa ti na to nedá odpovedať

marcela1992
20. sep 2014

@minibabygirls viem ze na slovensku to je velmi tazke a neviem si predstavit ze by som mala tak zit...ale naco ste si potom robili babatko,ked vam ostava 200e?nemyslim to nijako zle,ale je to prva otazka co ma napadla ked som si precitala tvoj prispevok

sissy27
20. sep 2014

@minibabygirls ak je 200€ na mesiac len na stravu, tak sa to dá... nepíšeš, aké máte príjmy a výdavky, na čo presne ostáva tých 200€ ... nepíšeš, či žijete len z jednej výplaty alebo po narodení dieťaťa ešte prídete o jeden príjem...

hradnapani
20. sep 2014

@minibabygirls cize po odratani vsetkych poplatkov vam zostava tych 200 eur uz len na stravu? ak je to cisto na stravu, tak to vobec nie je take hrozne. Nebude to lahky zivot, ale da sa to! je to kopa zien - carodejnic, ktore si na tuto sibenicu zvykli a naucili sa zariadit sa podla toho.
Jedina cesta je setrit, cihat na akcie, kupovat pre dieta po bazaroch a sekacoch (a nie je to ziadna hanba!!), co najdlhsie kojit, ak chces usetrit na plienkach tak bezplienkuj (este stihas nejaky kurz zabsolvovat).
Ak mas partnera, tak si bude musiet pribrat nejake brigady, casom mozno aj ty (ak mas rodicov, co ti dieta na par hodin postrazia).
Neboj sa, prezijete, clovek je tvor prisposobivy.

a tie otazky typu, "naco ste si robili dieta atd" ignoruj, lebo su trapne, neeticke, nekonstruktivne, proste cele zle.

dollynkaa
20. sep 2014

Boze toto iste zacnem riesit o mesiac ked mi prestane materska. Neviem si to ani predstavit.som zvyknuta na dost vyssi prijem.

dollynkaa
20. sep 2014

@marcela1992 mne sa babo postastilo nahodou neplanovane.to som ako mala ist na potrat kvoli tomu ze stat dava iba 200e?!vies moj nazor no. Ne kazdy ma nasetrene

ukulela
20. sep 2014

pripajam sa k nazorom vyssie - nie je celkom jasne, na co ti 200 € ostane, ale ak poplatis seky a reziu a ucty a mas 200, tak sa to este stale da. my minieme na stracu cca tych 200 a to vobec nesetrime. ale kedze uz som nastupila na MD a caka ma rodicak, tak sa snazim pozerat dopredu. preto mam v spajzke pozavarane uz leco a napr aj vyzivu pre mrndosa na jar. lekvare, vyzivy, kompoty - doma zavarane su zdravsie a ked to robis v sezone a mas moznost zohnat lacnejsie suroviny, tak vyrazne usetris na zimu. rovnako varenie - treba varit vo vacsom a zamrazit. v obchode sa pozerat po akciach - ak je maslo v akcii - kup viac a sup do mrazaku. ja doma robim aj jogurty, je to parcentova zalezitost.
ja naor s miminom idem do latkovych plienok, na tom sa tiez vela usetri (dokonca aj ked zaratas pranie a energie na to - stale su latkove lacnejsie ako papierove)
casto maju ludia predrazene pausaly, mobily s viazanostou, netom, a pritom wifina na sidlisku moze byt x-krat lacnejsia. rovnako mobil netreba brat kazdu akciu novy a upisat sa na dalsie dva roky plati 40 eckovy pausal ...
treba prehodnotit poistky uvery, tie pripadne aj refinancovat ....
a este - kojit, kojit, kojit, pokial to len bude mozne ....
spis si na jednu stranu prijmy, na druhu stranu nutne vydavky a tiez do dalsieho stlpca tie, kde vidis rezervy, kde by sa dalo usetrit. sama si musis urobit kalkulaciu, kde sa da skrtnut a kde uz nie ...

kamajka
20. sep 2014

@minibabygirls neviem ako,ale da sa. Mne ostane 150 kazdy mesiac a som sama s tromi detmi,z tohodve chodia do skoly a jedno do skolky🙂. Vsetko sa da,nevesaj hlavu🙂. Keby bolo najhorsie,nemas rodinu,co by vam aspon so zavarackami pomohli,alebo by ste obcas sli na obed? 😀

libka1
20. sep 2014

Toto bude zase len tema plna stazovateliek na to ako dava stat malo. Ked dava malo najdite si brigadu... Postarat sa maju v prvom rade rodicia, stat nie je dojna krava. Ma pomahat v prvom rade ludom ktori sa dostanu do zlej zivotnej situacie nie vlastnou vinou a nie tym co sa chovaju nezodpovedne a potom natrcaju ruku 😒

@minibabygirls tych 200 eur mas naco, len na stravu? Ak ano tak to nejak urcitu dobu das, dlhodobo by som si na to netrufala...

stastnamamulka
20. sep 2014

Tak ja ti neviem dievca,chod do skupiny "Ako ušetrit" a padnes na zadok ako baby caruju s 200e a zivia z rodicaku aj 5clennu rodinu cely mesiac,kedze muzov prijem ide na vsetky poplatky.Ked porodis,do mesiaca dostanes cca 1000e,do 3r veku cca 220e/mesacne +200e co vam zostava ako pises,ako nechapem,z toho vyzijete aj keby si sa pototo,ci 😕 Pripravuj sa na kojenie,usetris balik penazi😉

janickacrazy
20. sep 2014

@stastnamamulka Tak teraz im ostáva 200 eur, ale nevieme, či @minibabygirls chodí do práce, ak áno, tak potom, ked bude na MD jej zostane asi ešte menej a toho sa ona obáva si myslím.
@minibabygirls Ono sa to vždy nejako dá, dieta nemusí mat nový kočík, novú postielku, atd. vždy sa dá kúpit od známych alebo na bazoši všetko za super ceny, okrem toho aj babky dačo donesú. Ked bude drobec vačší, tak pojdeš niekam na brigádu a bude.

lady511
20. sep 2014

@minibabygirls to je dobrá otázka ale myslím že ti nikto neodpovie ak si neodpovieš sama 😒 ... ak by som mala taký príjem alebo teda žila z tolkých penazí určite by som si babetko nerobila,,a nechápem takých nezodpovedných ludí..ako prepáč..ale naozaj radšej si mala zamakt v práci...robit o 2-3 roky dlhšie aby som mala vyššiu matersku..nepíšeš čo robí tvoj muž....ja som tiež nebola žiadna hrdinka.,,otehotnela som po ukončení školy,,velmi mi pomáhali aj pomáhaju rodičia...či s kupovanm oblečka pre našu malu ale aj iné veci...ale celkovo nechápem aj ludí čo maju 4 deti..a robia a robia,,a potom plaču,,ved to je luxus,,radšej dam toho vaic jednému 2 detom ale viem že mi nebudu chodit šminavé a smradlavé..ale čos a týka teba ak mate takéto tažkosti určite ste ich mali aj ked ste rozmýšlali o mimi,,teraz je tažko bedákať!

sunshineka
20. sep 2014

z 200€ sa da vyzit.s velkym odopieranim,ale da sa.mali sme tazke obdobie,kedy sa mojmu nedarilo v podnikani a ja mam nizky plat,vysoke naklady na dochadzanie za pracou,ale zvladli sme.musis si spisat vsetko na papier a ist podla zoznamu.v obchode nic naviac nekupit.len planovanim sa to da.a uvidis,ze na konci mesiaca este aj usetris par centov 😀 ja som si na tyzden dopradu naplanovala,co budeme varit.varila som na 2 dni a klasicke slovenske jedla.pomohlo nam,ze vela veci sme si dopestovali.neviem,ci aj vy mate takuto moznost.pis si vsetko,co si nakupila a vsetky zbytocnosti vyskrtaj.nabuduce sa ti nestane,ze kupis hlupost.v domacnosti pouzivam ocot,nevyhadzujem kopu penazi za drahe cistiace prostriedky.zistila som,ze ani tolko kozmetiky nepotrebujem.nakupujem v sekacoch a vypredajoch.drzim palce,nech to zvladnete.teraz pracujes?a muz pracuje?mate hypoteku?naco najviac miniete?

sunshineka
20. sep 2014

@lady511 dievca zlate,ale to je realita slovenskych domacnosti a predsa dokazu prezit

nikawero12
20. sep 2014

@minibabygirls neviem či som dobre pochopila tvoj príspevok, ale píšeš, že ked všetko poplatíte, ostane vám 200 eur pre dve osoby. No ale ak tých 200 eur je len na stravu, tak to by nemal byť žiadny problém, to je celkom reálna suma na stravu pre dvoch. My sme doma 6 ľudia a strava nás vyjde mesačne okolo 400 eur a to už rátam aj obedy v práci.

kamajka
20. sep 2014

@lady511 ja by som len chcela podotknut,ak smiem,ze mam deti tri a prijem biedny,ale nechodia spinave ani smradlave,ani otrhane. A poznam xy ludi tu kde zijem,co maju aj po styri deticky tiez maly prijem a deti su vonave a ciste.

lady511
20. sep 2014

@kamajka To je naozaj klobúk dole..a ešte keď ste na ne sama..ja som len písala a to som nemyslela priamo na autorku je veľa takých aj v mojom okolí že majú 4 alebo 5 deti a stále plačú že treba to a to a čo majú robiť a bedakaju. Ale to sú ľudia ktorý neuznavaju žiadnu antickú tak potom no coment. .

lady511
20. sep 2014

@sunshineka Moja dráha ako pises u poniektorych je to ako pises. .dokážu prežiť ..je to prežívanie

dada1212
21. sep 2014

@minibabygirls a teraz pracuješ?teraz ostáva 200eur? ak pracuješ aký bude rozdiel v príjmoch oproti terajšku ked dostaneš prvé mesiace materskú a neskôr rodičovskú? tá suma 200 eur je na stravu alebo napríklad sa z toho platí aj cestovné do práce a koľko teba vyjde cestovné? lebo ked budeš doma cestovné odpadne.
máš poblízku nejakú rodinu prípadne ako robí manžel? ak máš napríklad budúceho starého rodiča poblízku zdravého,nebol by problém ísť po pár mesiacoch do práce,rodičovský príspevok by si dostávala aj nadalej/respektíve ten čo by sa o dieťa staral a predpokladám že by ho dal určite tebe.alebo ak nie je možná celodenná opatera od niekoho iného,tak aspoň ked je muž doma ísť na brigádu.
dostaneš po narodení dieťaťa príspevok na výbavu a je to slušná suma, skromnejšia výbavička a veci na začiatok sa z to kúpiť dajú,ak budeš aj kojiť bude to tiež poznať,plienky až tak veľa nestoja,ale neskôr po pár mesiacoch bude aj dieťa potrebovať dalšie veci aj príkrmy nevidím reálne aby si bola doma 3 roky,budeš musieť ísť do práce alebo aspoň intenzívnejšie brigádovať.

marionmarion
21. sep 2014

@lady511 nechapem na co prispievas do tejto diskusie, ked nedokazes poradit zakladatelke, iba sudit, sudit, sudit a kritizovat. 😖

marionmarion
21. sep 2014

@minibabygirls da sa vyzit aj z tych 200 eur, aj ked to nebude lahke, ale ide to...neviem co vsetko z tych 200 € este musis kupit, budem teda predpokladat ze nejde len o stravu, ale aj o ine vydavky. Mne sa velmi osvedcil obalkovy system. Po splateni vsetkych uctov, vyberiem zvysok penazi z uctu a tuto hotovost porozdelujem do obalok. Zvlast na stravu, na domacnost, na kozmetiku, na cestovne, na plienky, ine...podla toho ake mas vydavky pravidelne ty. Ked ides nakupovat budes minat iba to, co mas v obalke, peniaze nebudes presuvat z jednej do druhej, proste sa drzat planu. Ja mam na stravu pre dve osoby 20 eur tyzdenne a staci nam to. Na strave sa da velmi vela usetrit, uz len tym ze sme vegetariani ( nie z financnych dovodov) usetrime strasne vela, lebo maso je drahe. Kupujem lacne druhy zeleniny, ako mrkva, kapusta, cibula, cinska kapusta a ostatne drahsie v akcii, a ostane mi aj na kvaliotnejsie veci, kupujem nieco aj bio a podobne, teda nezivorime a nejeme kazdy den zemiaky 🙂 Naucila som sa varit chutne a lacne jedla, da sa to, internet je plny dobrych receptov. Je dobre robit si jedalnicek na cely tyzden vopred a ist na nakup podla toho co budes potrebovat. nekupovat nic navyse a urcite nie velke akciove balenia, lebo vacsinu bud nevyuzijes do datumu spotreby, alebo ich zjes tak ci tak za rovnaky cas, ako keby si kupovala male balenie ( napriklad sladkosti). Vseobecne sa da setrit na vsetkom, oblecenie sa da kupovat v sekaci, da sa recyklovat, presit, prisposobit, prefarbit...dokonca tu na MK je niekolko skupin ktore sa venuju darovaniu oblecenia, hraciek, cohokolvek socialne slabsim: Napriklad:
https://www.modrykonik.sk/group/6821/
alebo tipy na setrenie:
https://www.modrykonik.sk/group/2070/
https://www.modrykonik.sk/group/4238/
Kludne mi napis do IP aj detailnejsie ake mas vydavky a co vsetko tvoja rodina potrebuje, ci bude potrebovat s prichodom babatka a skusim poradit viac na mieru.
Nevesaj hlavu, vsetko sa da prekonat 😉

oslo1
21. sep 2014

Ahoj, tu mas par praktickych rad:
Mobilny telefon, ziadny pausal, ale kredit a volat iba v nevyhnutnych pripadoch.
Zmen obchod, kde nakupukes. Uz som to tu pisala, ale v Lidli maju najlacnejsie, zaplatis polovicu z toho, co by si zaplatila v Sainsbury. My byvame v uk, tak viem, ako sa setri.
Ziadne vyhadzovanie jedla, ak nieco nezjete, je to na druhy den na obed.
Nakupovat v akciach a zlavach a bulk, tak usetris najviac.
Ak niekde pojdes, u nas je doprava draha, tak ist pesi, do pol hodiny v pohode.
V zime menej kurit, toto praktizuju anglani, ale daj si radsej hruby sveter.
Najdi si brigadu, kludne mozes na materskej, ked tvoje dieta povyrastie, opatrovat dalsie deti, alebo ist do obchodu na par hodin vykladat tovar ked bude muz doma.

dada1212
21. sep 2014

ktoré píšete že sa dá v pohode,ja neviem,rozmýšlate aj nad tým,že pravdepodobne pôjdu na doraz a neušetria mesačne ani cent a ked prídu nečakané výdavky alebo sa niečo pokazí,potom čo? zoberú si od nejakej nabankovky pár pôžičiek a nakoniec prídu aj od strechu nad hlavou alebo vykradnú banku? kebyže im ostane 300eur a 100eur mesačne odložia na mimoriadne výdavky,tak sa dá,ale inak nie

mima4
21. sep 2014

@lady511
tomu sa hovori prirodzene dosledky konania 🙂 Kazdy mame zdopovednost za svoj zivot, ocakavat ze sa o nas bude starat stat a spolocnost je byt zbabelcom a prizivnikom (na par vynimiek) a mozem poukazovat na romov kolko chce... uz sme v jednom vreci 😉

@dada1212 prave taki jedinci su "obetami" nebankoviek... a najsmutnejsie je, ze uz v zaciatkoch ich neracionalenho konania ich spolocnost, hlavne ta virtualna povbudzovala k tomu aby tak konali..a zili z lasky... :-/

lady511
21. sep 2014

@marionmarion ked sa ti moj príspevok nepáči nereaguj na moju osobu,,ja som nemala v umysle kritizovat ale chcela som aby s autorka príspevku troška zamyslela ,,tu teraz už nejde len o nu ale aj o to maličké,,j mi z toho naozaj smutno ked čítam takéto príspevky a napísala som tiež že ja som nebola pomaly o nič lepšia,,bola som v tažkejd situacii ale vedela som si spočítat dva a dva!! teda že či by mi rodičia vedeli pomocť a teda že či by boli ochotný,,ale kedže ona tam nič o rodine nepíše teda asi nema moc možnost pomoci,,dieta je záväzok a hlavne zodpovednost a nie teraz že bum nabucham si dieta ale finančne mi to nevychádza,,,samozrejme je velmi vela žien ktoré spadnu do takejto tažkej finančnej situacie a nie vlastným pričinením maju napríklad 3 deti(muž príde o prácu alebo nebodaj umrie)..to je zase o inom ale dvaja normálne zmýšlajuci ludia pokial na dieta nemaju ,,nech si ho nerobia,,vid niektoré príspevky vyššie niesom TU JEDINA KTORA MA TAKY NAZOR!!!

marionmarion
21. sep 2014

@lady511 o zakladatelke nevies nic ani ty ani ja. Nevies ci sa do tejto situacie dostala vlastnou vinou, ako dlho trva, ani ci ma moznost o pomoc poziadat rodicov, su to iba tvoje dohady. Sem prisla po radu, nie o nazory na to, ci je alebo nie je dost zodpovedna...a hlavne ked pises, ze si nebola o nic lepsia, by si mohla mat viac empatie, hlavne kym nepoznas okolnosti...
a mas pravdu, nie si tu jedina s tymto nazorom, co je velmi velmi smutne...namiesto pomoci mudrovat dokaze kazdy, ze? fakt smutne...

marionmarion
21. sep 2014

@dada1212 a moznost, ze je to pre zakladatelku iba docasna situacia, kym si trebars jej muz nenajde lepsiu pracu ta nenapadla? Automaticky beru takito ludia pozicku? Je to velmi jednostranny pohlad. Clovek sa moze dostat do hocijakej situacie, nemusi to byt vlastnou vinou, ale je prirodzene ze sa z nej aj bude snazit cim skor vyhrabat a nie sa naveky zriect zodpovednosti a zmierit sa s tym...

lady511
21. sep 2014

@marionmarion moja zlatá ,,nie nebola ale vedela som aké mam možnosti ESTE V CASE KEDY SA S TYM TEHOTENSTVOM DALO NIECO ROBIT!!! tak ty prosím nerieš aká som bola ja,,preto som aj písala že som bol hrdinka ale vedela som plusy aj mínusy ale žial finančná situacia je velmi ale velmi doležitá,,kedže nepíše kto jej može pomoct asi z toho teda vyplíva že moc možností nemá,,,neviem aké rady jej človek má dat?..opakujem tu nejde len o nu ale aj o miminko..to nieje vobec mudrovanie..Zodpovedne je porodit dieta a vediet sa o neho postarat a vytvorit mu zázemie

marionmarion
21. sep 2014

@lady511 ako vies ci sa zakladatelka do tejto situacie nedostala napriklad v piatom mesiaci? Nevies...a presne o to ide, nic nevies, iba mudrujes a hras sa tu na pani superzodpovednu, co vsade bola, vsetko vie a ma pravo sudit. Prave take ako ty, tu otravia kazdu normalnu diskusiu 😠 ja sa na rozdiel od teba snazim pomoct a nesudim co preco a ako, lebo ak uz je niekto v tejto situacii je to uplne zbytocne. Ale ty moja zlata, to asi nikdy nepochopis...