Ako vyžiť z 200 eur na mesiac?

minibabygirls
20. sep 2014

Ahoj te idem na vás otázkou ako vyžiť máme som zúfalá skúšam hoc co peniaze nám neostávajú všetko čo poplatime ostalo ne nám 200€ a k tomu drobec bruchu to už duplom neviem jak mi 3 vyzijeme.Ďakujem za odpoved

svetlusska
21. sep 2014

@minibabygirls nam kazdy mesiac ostava na stravu plus dalsie vydaje ktore su napr.necakane (a vzdy dufam ze suma tichto minimalnych vydajov bude minimalna) 200e...a nejako to zvladame...hoc tazko ale da sa...

lady511
22. sep 2014

@marionmarion hmm haha akože každý normálny človek ked sa aj dostane nie svojou vinou do takej situacie hadam vie kde sa dá šetrit,,na čom ,,kde ,v akých obchodoch,,ako aj v domácnosti,,,ach ta inteligencia

marionmarion
22. sep 2014

@lady511 super, tak to bez vyskusat, ako sa zije z 200 eur mesacne, a ak to dokazes, co silne pochybujem, tak potom sem prid poucovat. Vobec nevie o com rozpravas. hlavne ze si mudra jak radio 😉
Uz na teba nebudem reagovat, je to iba strata casu...

janka258
22. sep 2014

@lady511 ale zázemie sa nevytvára tým,že mi pomôžu rodičia, rodičia ti dieťa robiť nepomáhali, takže tvoje príspevky sú dosť z kopca, vtedy súď a raď keď sa budeš so svojim dieťaťom a manželom spoliehať sama na seba a nie na pomoc rodičov, inak nechápem o akej zodpovednosti hovoríš 😝 Zakladateľka možno nechce pomoc rodičov a chce sa spoľahnúť sama na seba a tomuto ja hovorím zodpovednosť za svoje konanie, nie že sa tu budem tváriť ako najzodpovednejšia osoba na svete, odsudzovať načo jej bolo dieťa a sama sa spoliehaš na pomoc rodičov. Tak potom Tebe bolo dieťa načo načo? Či aby mali rodičia komu pomáhať?
@minibabygirls keď musíš tak vyžiješ, neboj, len hlavne treba čím dlhšie kojiť, to je obrovská úspora, ak máte 200 len na stravu, tak to sa dá v pohode,ak bývaš v dome skús si niečo dopestovať, príp. dochovať... napísala si málo,aby sme vedeli lepšie poradiť a nevšímaj si komentáre niektorých prispievateliek, užívaj si tehu, bábo potrebuje v prvom rade spokojnú maminu 🙂

lady511
22. sep 2014

@marionmarion zamozrejme ani ja na teba nebudem reagovať,,,ja som mala HAK a aj tak som ostala tehotná takže o nezodpovednosti nemože byt ani reči,,a ja nemusím nič skušať žit z 200 e,,viem čo dokážem,dokážem si zarobiť peniaze a moj muž tak isto 😉

lady511
22. sep 2014

@janka258 samozrejme ,,ja sa nevyjadrujem či mi pomáhali alebo nie,,ale keby bolo naozaj zle,,mam tu ludí ktorý mi pomožu a to nie len rodičia!!!.. ale aj priatelia...tak isto keby aj iný ludia z mojej rodiny a priatelov potrebovali pomoc tak pomožem ked budem mocť,,a drahá aj sa spolieham sama na seba tak láskavo nesud ty,,ty nevieš o mne nič nevieš ako žijem s kým a kde,,tak nerieš mna,,,žijem daleko od rodičov a priatelov,, a spoliehame sa s mužom sami na seba ,,,ale máme okolo seba užasných ludí okrem rodičov!!!nestaraj sa načo mi bolo dieta,,,otehotnela som cez HAK a čo som mala robit íst na potrat?...nie som štastná že mam dieta a zobrala som zodpovednost za svoje rozhodnutie,,,ale rodičia mi naznačili že su pri mne a pomožu mi,,ale to aj tebe nebudem vysvetlovať

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brady1
22. sep 2014

@minibabygirls manžel nech si najde druhu robotu, možno ani to nepomože. ist byvat k rodičom,dalšia možnost. prejst na dedinsky život a všetko si vypestovat a dochovat. aloebo aj ty si možeš najst robotu, napr. jednu hod. jedno cislo s nejakym clhapom raz denne 😉

zarao
22. sep 2014

@minibabygirls Ja osobne mam svoj vlastny setriaci model. Poucena z puberty a roznych brigad, dnes mam na vsetko zoznamy. NIKDY nejdem do obchodu len tak, su to zbytocne vydavky, lebo vzdy som kupila veci ktore skutocne ani nepotrebujeme. Vstko si podrobne organizujem a vediem ucty do zosita aby som mala prehlad. Naozaj sa nemusime nijako krotit, ked mam zly den ideme na veceru do restauracie a s lahkostou ukladame na ucet kazdy mesiac este tak cca 300e. Chce to len dobry system. Mne zoznamy uplne vyhovuju a hlavne nenakupujem zbrklo ak potrebujem oblecenie idem radsej s manzelom, poznam sa viem ze by som minula...:D Uvidis, ked pride mimčo prve mesiace si zvykate ale vzdy sa da najst nejaky system🙂 Poznam rodiny kde ziju aj za menej a velmi obstojne🙂 Drzim palce a hlavne vela zdravia🙂

lady511
22. sep 2014

@tanapeta ano mala ale ja som otehotnela po HAK treba čítať!..a pomáhali mi vrámci možnosti takže nehíkaj ked o tom malo vieš,,pomáhali mi a pomáhaju ako starý rodičia,,postrážia malu,kupiat jej niake oblečenie,chodia ju pozerat,brat na výlety,,myslím že je to primerané,,,začínali sme tak že moj mal dobre platenu prácu,, ale brali sme uver na dom,,,ale aj vtedy som bola v takom napetí pretože MAL prácu ktorá bola relatívna teda niekedy vaic niekedy menej,,,ale bábetko som si vziat nechcela...a zase taká velmi mladá som zase nebola takže to určite nezodpovednost nebola..je tažké v tejto dobe pomaly uvažovať aj o prvom báetku,,človek rozmýšla čo a ako,,aj ja to velmi dobre poznám...to či bude na tom lepšie nevieme ani ty ani ja,,tak nefabuluj 😉

janka258
22. sep 2014

@lady511 zaujimave ze par prispevkov dozadu si robila zakladatelke to iste co ja tebe a bola si za najmudrejsiu,kto si ma kedy robit dieta a ked sa stranka otoci tak tu prskas 🙂 ty tiez figu vies ci bolo babo planovane alebo sa "smyklo" tak tebe dal kto pravo sudit zakladatelku? Co ty o nej vies? To je to iste. Co ska nova tema v poslednej dobe sa zmeni na odsudzovanie, nerozumiem tomu co kto z toho ma.Ak neviem poradit tak radsej neprispejem nicim ako napisat za kazdu cenu osocujuci komentar,ktory akurat vyvola hadky.A to je forum pre mamicky...hmmm,ak si kazda takto vychovava aj svoje dieta tak nam fakt Pan Boh pomahaj 😖

minibabygirls
autor
23. sep 2014

ahojte zienky no teraz sa vyjadrim Ja komenty toho tipu ako mozem cakat dieta atd a ze musim hladat pracu inak neviem co hned vysvetlim .Poprve dieta sme neplanovali berem to heslo ked to malo byt teraz jak nikdy....urcite nepojdem preto na potrat.Ano pracovalasom nesom ten typ cloveka ze sedim doma a cakam na muzovu vyplatu zial som na rizikovom ked ze som 2x v vykrvacala nebola som na tesena ze musim doma sediet a lezat ......sme v takom state ze vsade vas len beru na dohodu a pnka sa tam nepočita......jasne ked som vedela ze som vtom vsetko dopredu som splatila a znizila vydavky........ked si niekto tu mysli ze budem doma sediet urcite nebudem viem ze tento stat stoji za hovno tak urcite nebudem doma sediet ked svojmu malemu budem davat co potrebovat tak budte take dobre ked neviete preco sa pytam ale je to docasne riesenie nie navzdy .Na blbea urazujuce nereagujem komenty nechcemsi kazit krasne obdobie tehoenstva dakujem .Chcem podakovat len tymco mi poradili a neurazali velmi pekne dakujem

tofik
23. sep 2014

@minibabygirls neboj dá sa z toho vyžiť. Nemusíš sa obhajovať. Bábetko je krásna vec a aj keby si čakala na ideálne podmienky, niekedy proste nie sú. Teš sa z bába. Ak začneš znova robiť bude lepšie. Teraz sa uskromníte. Stačí ak si budeš výdavky zapisovať, vtedy uvidíš , či máte výdavky pod kontrolou. Muž nech sa stravuje v práci. Časom sa naučíš variť lacnejšie ale pritom chutne. Ja som ostala prekvapená, keď som sa popýtala známych, bola som prekvapená koľko malo prebytky na záhradkách a vďačne mi ich poskytlo. Ja im občas za to niečo upečiem, alebo inak pomôžem. Oblečenie tiež veľa mamičiek posunie ďalej len tak, alebo za symbolickú sumu , či už v rodine, alebo kamarátky. A teraz aj ja tak posúvam ďalej.ˇ
Naše babičky a mamičky tiež tak žili, museli hospodáriť z mála. Máš čas si to všetko preštudovať na nete, popýtať sa v rodine ako to robia. A keď sa naučíš hospodáriť, zíde sa to, keď už budete na tom dobre. Budeš musieť šetriť na dovolenku, deťom na školu. Vždy je niečo.

nikuska744
25. sep 2014

Nám po poplatení výdavkov zostane ešte menej ako 200 eur a z toho ešte aj ušetríme. A to mám ročné dieťa a kupujem mu nutrilon. Manžel dostane minimálnu mzdu. Kupujeme lacné potraviny. Vyberieme to najdôležitejšie, čo potrebujeme. Niektoré ženské tu majú hrozné príspevky. Neviem načo tu niečo komentujú. Veď to sa nedá ani čítať.

monkamonka
30. aug 2015

to s tým štátom si dúfam nemyslela vážne...zdá sa ti že pracujúci človek dáva málo penazí na odvodoch štátu???že ked treba aby sa štát postaral o matku ktorá tomuto štátu prinesie dalšieho platiteľa daní tak prestane byť pre tento štát zaujímavá až do času kedy zas nastúpi do práce a zašne platiť tomuto štátu nemalé peniaze ktoré ktovie kam idú???