Aký príjem má najviac zarábajúci človek alebo rodina, ktorú poznáte?

13. dec 2021

Na jednu stranu si myslím, že máme nadpriemerný príjem.
Na druhú mam pocit, že si stále veľa vecí nemôžeme dovoliť (rozumej luxus).
Pomaly všade kam sa pozriem vidím veľké luxusné autá, drahé domy, často mladí ľudia.
Ja mám síce ešte len pod 30, no pracujem už nejakých 8 rokov, zarábam 5k brutto mesačne.
Muž má cez 35, zarába 7-8k brutto mesačne.
Občas tu čítam, ako ľudia žijú z 1000eur (netto) mesačne a verím, že ich nie je málo. Mňa by ale zaujimalo, koľko majú príjem tie rodiny, ktore majú veľký luxusný dom a v garáži aspoň dve autá drahšie ako 50tisic?
Statistika na platy.sk ukazuje uplne nizke cisla.
My máme jedno auto, 20tisicove. Starší dom, ktorý sme rekonštruovali - peniaze išli čiastočne tam.
Prípadne ak ste ok so zdieľaním vašich príjmov, aj taká info poteší.

vevapeto
13. dec 2021

@tusticka26 vidíš, ale keď sa s tebou bude porovnávať niekto, kto zarobí minimálnu tak si v jeho očiach boháčka zas ty😉

dominka11
13. dec 2021

Desiatky az stovky tisic mesacne, staci tak?

elementissa
13. dec 2021

@natalienka12 13k mesačne zarába veľa dvojíc??? No ty si asi kamoška nejakej Kollarovej mamičky :D :D :D ja osobne nepoznám dvojicu, čo by zarábala 13k mesačne a obaja žili a pracovali na Slovensku. :D ja som bola doteraz v tom, že naše 2k (dokopy) sú veľmi slušný príjem. Tak idem sa schovať do kanála, lebo ženy z tyrkysovej kobyly zarábajú zásadne len nad 10k mesačne 🤣🤣🤣😆😆

nevenka
13. dec 2021

@autorka, aj ja chcem viac, no prezrad, kam mam muza poslat na pohovor 😚

trema
13. dec 2021

internet znesie vela 😀

tusticka26
13. dec 2021

@vevapeto ano to je pravda, ale ja neplacem, ze mam malo, ja som spokojna 🙂

bikarbona
13. dec 2021

🤣 🤣 🤣 🤣 A ja som si myslela, ze bohati lidia sa neporovnavaju na modrom koni, lebo robia nieco dolezite.

vanda323
13. dec 2021

Ja sa ani veľmi o také veci nezaujímam. Veď každý má toľko peňazí koľko si zarobí. Každé zamestnanie je potrebné. Od upratovačky, cez pekarku, cez smetiarov, cez právnikov cez manažérov.... atď. Nezaujímaj sa koľko má čoho tvoj sused buď vďačná za to čo máš#

lilope
13. dec 2021

Väčšina ľudí na Slovensku by chcela zarábať 1000€ netto mesačne. Mnohé z vás majú totálne skreslenú predstavu o zárobkoch na Slovensku, hlavne tí, ktorí zarábajú 1500€ + a nechápu, že takýto príjem nemá mnoho rodín kde pracujú obaja rodičia. Veľmi zaujímavé by bolo vedieť modus platov na SR, teda najčastejšie sa vyskytujúci plat alebo medián, stred všetkých platov, ten je tiež nižší ako priemer, keďže priemer vysoko zdvíhajú tí, ktorí zarábajú niekoľko tisíc až desiatok tisíc mesačne.

lylyjana
13. dec 2021

a to zijete na Slovensku, ze mate taketo platy? Lebo na SR nepoznam nikoho osobne, kto ma 7k mesacne. Ak zijete na SR tak podla mna len zijete mudro a zbytocne neminate tie peniaze na predrazene veci, len aby vase okolie bolo z toho uchvatene.

desore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilope
13. dec 2021

Inak keby ste zarábali toľko ako píšeš na Slovensku, tak si žijete nie že luxusne ale ešte nadluxusne 🤣 a byť tebou, tak mám už dávno nový rodinný dom s bazénom a dvomi autami za aspoň 30 tisíc. Veď to, čo opisuješ, majú ľudia čo zarábajú 3x menej. Preto si myslím, že si so to celé vymyslela anonym a len chceš od ľudí vymámiť koľko zarábajú, no sama sa bojíš zverejniť svoju identitu i keď je tu každý pod nickom. Divné.

desore
13. dec 2021

Skusim hadat vase zamestnanie: OVB-ti maju potrebu rozpravat kolko zarobia. 🙄
Inteligentni a dobre zarabajuci ludia taketo info nevypustia na internet, aj ked v anonymnej diskusii, lebo je a piece of cake zistit IP adresu pocitaca.

natalienka12
13. dec 2021

@elementissa Ja poznam, su to ludia, ktori pracuju v oblasti v ktorej maju aj vzdelanie…lekari, advokati, exekutori, architekti…su to oblasti, kde pracujeme aj my s muzom a pozname vela ludi. Tito ludia nepracuju za 900 eur netto v Lidli, lebo preto aj aby niekde boli aj nieco urobili. No tebe nikto nebude na nos vesat ze priemerne dobry architekt v Bratislave zarobi 500 000 eur rocne.

h2
13. dec 2021

@natalienka12 Jasné, že nie, lebo toľko nezarobí. To je úplná blbosť.

natalienka12
13. dec 2021

@h2 pozri si finstatt.sk a dozvies sa 😂 zavist je velmi zla vlastnost

h2
13. dec 2021

@natalienka12 Áno, závisť je zlá vlastnosť, ale neviem, prečo to píšeš mne.

tetasa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivik4
13. dec 2021

bodkolienka81
13. dec 2021

Tak ale 5k brutto je dajme tomu nejaka consultant pozicia v Ba korporate a veru luxusny domcek pri hrade si za to nekupis :D
Ale teda co poznam rodiny s prijmom 10k+, tak ani jedna nejde po luxuse, skor kvalitu za rozumny peniaz, vzdelanie, sporty pre deti, cestovanie...
A zase aj par "deti" bohatych rodicov, ale ti si to tiez musia regulerne v rodinnej firme odmakat..
Otazne potom zostava, ako velmi legalne pride mlady clovek k luxusu a ci to je cesta, ktorou sa vybrat?

guliver19
13. dec 2021

Tak obycajny pracovnik v it nezaraba co si ty tu napisala😁vymyslena tema ale ocividne si zaujala

natalienka12
13. dec 2021

@h2 pretoze spochybnujes zarobky ludi, ktori nerobia zavislu cinnost, na to, aby nieco dosiahli sa nadreli, roky studovali a aj teraz pracuju nie 8 hodin ako by chceli mamicky z konika.

elementissa
13. dec 2021

@natalienka12 neboj, my tiez nerobíme v Lidli, robím v korporáte, ktorý má najlepšie platy v rámci SR a viem aké sú tam platové podmienky na akých pozíciách a viem ako percentuálne obsadené sú tie pozície. A jasné, na Slovensku už je len toľko brilantných právnikov , že všetci zarábajú nad 10k. A doktorov, to ani nehovorím, preto u nás ordinuje samý Grek, Rumun a Ukrajinec :D lebo tu Slováci tak fajne zarobia :D ty musíš mať vlastný svet

terezka1947
13. dec 2021

No poznám. Paradoxne by si nepovedala,že má taký brutálny príjem. Pritom má zabezpečené snáď aj prapravnucata,ani tie by nemuseli nič robiť. Skromný a empatický človek,no investuje "navonok"do iného luxusu. Dom má bežný,auta detto.
A preto ma môj hlboký obdiv.

negymama
13. dec 2021

no ked chces byt milionarka, zamier do podnikatelskej sfery, nie mat prijem z klasickej hrubej mzdy, pri vysokej mzde uz platis velmi vysoke odvody aj dane. a ludia co su financne podkuti, vedia ze toto nie je cesta - davat velku cast mzdy do statneho rozpoctu-

na miliony sa zaraba uplne inak - podnikanie, investicie, nehnutelnosti atd.

natalienka12
13. dec 2021

@elementissa Ja nehovorim o zavislej praci, si tukni na finstate napr tvojho gynekologa a ked uvidis jeho rocny obrat tak ti asi oci z jamiek vypadnu 😂😂😂 ty korporat

h2
13. dec 2021

@natalienka12 Prepáč, ale napísala si "priemerne dobrý" architekt v Bratislave. Ja netvrdím, že neexistuje architekt, ktorý toľko zarobí. Ale určite nie "priemerne dobrý". (Poznám niekoľko architektov v Bratislave. Ale podľa toho, čo píšeš, sú zjavne silne podpriemerní.) A ja celkom určite nikomu nič nezávidím. 😉

elementissa
13. dec 2021

@natalienka12 dobre 👍👍 veď nech majú, doprajem 😊😊😊 keď si chytili lukratívny flek, tak prečo nie 🙂 len vieš, nie každý chce byť architekt :D alebo právnik. To ešte neznamená, že nič v živote nespravil a nedosiahol.

negymama
13. dec 2021

a k otazke, ano mam jedneho znameho, ktory ma prijem /nie plat/ jovela vyssi v cistom ako vy dvaja dokopy v hrubom. Pracuje ale pre zahranicne firmy - lukrativne zakazky po celom svete. Cena za tento prijem je ale minimalny cas straveny s rodinou. deti mu vyrastli a nevidel to.

je to ale velmi pirjemny a skromny clovek. nasadol pred x rokmi do toho kolotoca a uz vlastne nedokaze profesne fungovat v slovenskom systeme. chce vsak o par rokov skoncit a uzivat si nakopene peniaze. neminaju vela, neziju v luxuse.

danieladeley
13. dec 2021

Pani manazerka na vysokej pozicii si nevie zmanazovat svoje vlastne financie tak, aby mala aj na drahsie ako 20 tis. auto? :D :D :D to je potom blba manazerka....a zeby obycajny IT pracovnik zarabal viac ako veduci IT pracovnik? :D