Financovanie počas materskej dovolenky

5. máj 2023

Ahojte mamičky, zatiaľ deti nemám, no v blízkej dobe by sme chceli. Minule sme sa s partnerom bavili o tom, ako by prebiehalo financovanie chodu domácnosti keby som ja bola na materskej, a dosť ma jeho reakcia prekvapila. Zareagoval úplne pohotovo, že veď predsa on by chodil do práce a priniesol výplatu, ja by som mala materskú a ten rozdiel medzi jeho výplatou a materskou, aby sme sa podieľali finančne rovnako by som dorovnala každý mesiac vybratím z môjho sporiaceho účtu. Nie žeby som s tým mala problém, neškrečkujem si ani nie som lakomá, len ma to zarazilo, pretože som nikdy neprepočítavala výdavky aby sme so všetkým boli presne na polovicu, v čase keď mal vyššie výdavky na svoje veci a odišli mu nájomníci z bytu som ťahala bývanie pár mesiacov len ja a ani ma nenapadlo pýtať od neho tie peniažky dodatočne alebo niečo, brala som to automaticky, že raz má lepšie obdobie jeden, raz druhý, a rovnako aj na materskej. Chvalabohu sa viem o seba postarať aj sama a partner mi nemusí platiť a kupovať nič, aj každý výlet si platíme na polovicu, proste všetko, no chýba mi taký ten pocit, že by sa o mňa vedel a hlavne chcel postarať v prípade že by sa niečo stalo, či keby som prišla o prácu, ochorela, alebo presne ako v tejto situácii s deťmi. Ako to máte vy podelene s peniazmi, čo ste doma s detmi a nepracujete?

lienka.7
6. máj 2023

@autorka citujem co pises: "Zareagoval úplne pohotovo, že veď predsa on by chodil do práce a priniesol výplatu, ja by som mala materskú a ten rozdiel medzi jeho výplatou a materskou, aby sme sa podieľali finančne rovnako by som dorovnala každý mesiac vybratím z môjho sporiaceho účtu"
🤣🤣🤣🤣🤣🤣 tvoj partner je teda ale ze funny👌👌👌
Cize aj teraz on ma vyšší plat ako ty a aby ste platili rovnako, ty dorovnavas zo svojich úspor??? Vyhrala si jackpot, aby si toto davala co ja viem 2 roky každý mesiac? Keď budeš mat rodicak a namiesto 1000€ (to je len tak suma, neviem akú mátersku) dostaneš 400€ tak potom co? Stále budeš dorovnavat???
Tvoja starostlivosť o dieťa je zarátané kde???
Takže ty za neho platis a nepytas, a on ti s kľudom Angličana povie, že plat si všetko polku, nemáš, tak si dorovnaj z uspor🤦‍♀️🤣🤣🤣 ako toto je vtip, ze???
Uz sa teším na tvoj budúci príspevok, úspory som minula na materskej a neviem s deckom vyzit z rodicaku 👌👌👌
Aspon 5 deti si s takym kretenom urob, fakt👌👌👌

andy024
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinapetronela
6. máj 2023

Takého partnera by som niekde kopla a nikdy v živote by som ho nechcela vidieť

tenerifka
6. máj 2023

@ravador mne nepis, ja nemam problem, ja pracujem, vzdy som pracovala, mam manzela (nie pritela),ktory pracuje a vzdy pracoval, majetok aj peniaze mame spolocne, chlap vie upratat, navarit.....ja zasa viem vymenit ziarovku, opravit wifi, zapojit spotrebice.
Sme spokojni.
Ja nepotrebujem rady, potrebuje ich zaladatelka, co s hentym alfa samcom (teda on si to mysli, ze nim je).

pikachu999
7. máj 2023

Drzgros..keď majú dvaja spolu dieťa majú mať aj spoločný účet a gazdovat spolu ako rodina

lucia147852
7. máj 2023

Nielen, že ani náhodou by som si s takým človekom nerobila dieťa, ale kopla by som ho hneď do prdele. A buď rada, že sa ukázal skôr, ako máte nejaké záväzky. To je človek, ktorý ťa v budúcnosti keby ho potrebujes nepodporí a bude mu zatazko aj na vlastné dieťa € poslať, alebo mu kúpiť hocilen jogurt