Hypotéka a exekúcie

7. aug 2022

Ahojte, mal som pár exekúcii ale všetky sú vyplatené okrem jednej ktorú tento rok splatím.. Chcel by som si zobrať s manželkou v budúcnosti hypotéku na byt alebo rozmýšľame čo sú tie montované domy alebo taka lacnejšia verzia čo teraz letí že kúpime. Kedy by som si najneskôr mohol požiadať o hypotéku? Jedna exekúcia bola za telefón ktorú som vyplatil tento rok a mal som splatenúv roku 2017 už aj jeden úver na ktorom bola exekúcia čiže tento rok splatím ešte poslednú ktorá bola za jedného právnika. Prosím píšte len tí čo máte skúsenosti a boli ste v takej situácii. Ďakujem 🙂

stanislavicenka
7. aug 2022

Fuha. Zabudni. Minimalne 5 rokov. A pokial sa jednaloe aj o uver, to moze stale sposobovat problemy. Aj individualne.

autor
7. aug 2022

@stanislavicenka tak ten uver bol splateny v roku 2017 čiže od toho 5 rokov ubehlo lenže, keďže mam teraz poslednú exekúciu takže ešte minimálne 5 rokov budeme musieť čakať.. Preto chcem vediet realne skúsenosti ľudí ktorý si tým prešli..

stanislavicenka
7. aug 2022

Zalezi od banky, a aj od typu uveru. A celkovo od zaznamu v SRBI

zuzkaa1991
7. aug 2022

Ci sa tyka bankoveh sfery min 5r je register kym sa vycisti....mozno je možnosť si zavolat do bankového registra ci ste evidovaný.....bankový systém pracuje s tym plus je prepojeny na socialku ohladom prijmu (odvody) .....plus fakt zalezi od banky ake ma podmienky za skúšku nic nedate ak najdete si dobrého finančného co vie ako ja to a pomôže vam ;) pozistuje v bankach spravite si "ziadosti" a uvidíte ktora banka vam schvali

petamich
7. aug 2022

@zuzkaa1991 kazda jedna zamietnuta ziadost o uver sa opat zapisuje do uveroveho registra a to si teda nepomoze 🙂 ak tam ma negativne zaznamy, lebo exekucie + negativne zaznamy, lebo zamietnute ziadosti, tak mu uver neschvali ziadna banka

autor
7. aug 2022

@zuzkaa1991 ďakujem za info, nakoľko tento rok splatím už poslednú tak ešte počkám cca rok a pot to začnem riešiť keď tak.. Určite si nájdeme nejakého finančného čo bude vedieť všetko ohľadom toho a aj poradí

petamich
7. aug 2022

nie vsetky zaznamy su v uverovom registri - uverovy register je databaza o uveroch a teda ak si mal exekuciu kvoli nesplacaniu uveru, tak toto v uverovom registri bude a s velkou pravdepodobnostou ti ziadna banka uver neda po dobu 5 rokov (po 3 rokoch je mala sanca ale skor az po 5), exekucie ako take v uverovom registri nie su, cize ak to bola exekucia, lebo si nezaplatil fakturu Orange, tak ta nemusi mat ziadny vplyv na tvoju ziadost o uver ak bude exekucia vyrovnana a nebude uz v centralnom registri exekucii 🙂

kazdopadne odporucam aj ja dobreho financneho poradcu, ktory vie, kde mu co prejde a nebude podavat ziadosti hlava nehlava

autor
7. aug 2022

@petamich to ano, ale ako vravím exekúcia kde som mal úver bola splatena v roku 2017, mal som už aj vyplatenú tento rok exekúciu za mobil z Orange a ešte mam jednu ktorú musím tento rok splatiť a to je za právnika jedného. Čiže keďže od toho úveru ubehlo už 5 rokov musím počkať ešte aspoň 2-3 roky a skúsiť sa spojiť s finančným poradcom 🙂

petamich
7. aug 2022

ono mozno ani nebude nutne 2-3 roky 🙂 daj to do poriadku tieto posledne, od tej uverovej uz 5 rokov uz uplynulo, skontrolu potom register exekucii, ci aj tam uz si "cisty" a poradit sa s financakom, drzim paste

zuzkaa1991
7. aug 2022

@petamich som o tom nevedela uz 5rokov sa nezaoberam tym smerom kedze nepracujem ;)

michal711
8. aug 2022

Zabudni

kiki234
11. aug 2022

Susenost S UVEROM sice nemam. Ale muzovi sa imylom stalo ze zabudol zaplatit splatku uveru, a musela ho banka vyzvat.. Samozrejme zaplatil ale meskal s jednou splatkou. Kedze sme par mesiacov na to cgceli riesit bezucelak, nedalo sa, bolo nam to zamietnute kedze nam pobefali ze je v registri ako neplatic. Muzovi povedali ze v registri ostane 1 rok od tejto udalosti. Kedze nam banka zamirzla bezucelak brali zo tiez v nas neprospech. Prvy bezucelak sme dostali 1rok po odmietnujej ziadosti, teda cca 1a pol roka od splatebia dlhu.

sheanorie
12. aug 2022

Na základe skúseností (v rodine), je dobré vedieť v akom stave je Váš úverový register. Zistiť to viete online, po registrácii a podpise zmluvy na moje-financie, sú tam oba registre (online zaznam stojí 8€). Záznam v bank. reg.sa uchováva 5 r., aj zamietnuté žiadosti o úver atď. Ak bola exekúcia splatená v 2017, tak po 5 rokoch už v registri nebude (ak išlo o banku), ale píšete ešte o ďalšom úvere (ten bol v banke, splatený kedy?). Doporučujem ale v tej banke, kde ste mali exekúcie nežiadať o úver, ísť do inej. Zároveň, ak manželka má dobrú platobnú disciplínu a príjem(žiadne omeškania splátok, zamietnuté úvery, exekúcie), nech je ona žiadateľom o HU a vy ako spolužiadateľ. Z praktického hľadiska doporučujem pri žiadosti o HÚ nemať plat.kartu s povoleným prečerpaním (zníži Vám výslednú sumu na HÚ - počíta sa to ako ďalší úver). Ak by chcela manželka žiadať o HÚ sama (ak to kvôli Vám nebude napr.možné), potom myslím je možnosť zúženia BSM.