Chceme požiadať o hypotéku. Bude problém moja exekúcia, ktorá bola vyplatená pred 7 rokmi?

Zodpovedané
12. júl 2021

Dobrý deň,

v roku 2013 som mala exekúciu kvôli nesplácaniu úveru v banke. Strhávali mi ju z výplaty. V roku 2014 som splatila celú exekúciu. Chceme s manželom požiadať o hypotéku.

Bude problém moja exekúcia, ktorá bola vyplatená pred 7 rokmi?

Odvtedy nemáme žiadne dlhy.

Ďakujem

Dobrý deň,

po 7. rokoch od vyplatenia exekúcie, kedy budete mať v úvere z pohľadu banky kvalitného spolužiadateľa, je možné zadať žiadosť a aj získať hypotéku.

Už som mal taký prípad, kedy sme riešili hypotéku po 5 rokoch od exekúcie a úver sa poskytol. Je ale pravda, že samotný hlavný žiadateľ mal príjem a bonitu na takej úrovni, že mohol kľudne o hypotéku žiadať sám.

Určite by bolo dobré, ak by som mal viac informácií aj o manželovi. Ale na základe skúsenosti z praxe, za určitých okolností, to možné je.

Pekný deň.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk