Je toto už odoslaná platba?

natalia636
17. aug 2022

Dobrý den chcem sa spýtať či už je toto odoslaná platba alebo este len pred potvrdením. Pretože pán mi posielal peniaze z CZ úctu 11.8. A stale neprišli

laurita285
17. aug 2022

Keď ti neprišli tak to očividne potvrdenie nieje.

bambinomio99
17. aug 2022

@natalia636 nie máš tam uvedené že to čaká na predanie do bankoveho systemu

basska_b
17. aug 2022

Nam trvalo pripisanie penazi ca. tyzden, takze zajtra by to mohlo prist. Tieto printscreeny nie su uplne 100% potvrdenim, vraj sa daju este zrusit

kiwi3
17. aug 2022

@basska_b no neviem...
mne to z cr aj do cr vzdy trva presne tolko ako na sk, cize den.

basska_b
17. aug 2022

@kiwi3 hmm, nam to trvalo od pondelka do piatku. Nechapala som, co s tym tolko robia

melanta
17. aug 2022

Nie, nie je to odoslaná platba. Je to zadaný príkaz, ktorý sa ale dá ešte zrušiť. Ak to ide v rámci eurozóny či ČR, ak by to naozaj poslala 11.8. cez deň, tak peniaze by si mala 12.8. Ak by ich poslala 11.8. večer po uzávierke, tak by si peniaze mala v pondelok.

kiwi3
17. aug 2022

@natalia636 podla mna skusal, ci to neposles aj bez penazi na ucte...
@basska_b a komu konkretne? to tiez niekto tvrdil, ze uz posielal? lebo ja mam aj cesky ucet, niekedy si aj posielam zo slovenskeho na cesky alebo opacne a tyzden to netrvalo nikdy. rovnako aj platby z vinted, ked sa este platilo na ucet, vzdy prisli za den, maximalne dva.

matovicova
17. aug 2022
maranco
17. aug 2022

Ak to poslal prišlo by ti nasledujúci alebo druhý pracovný deň.
Ak často obchoduješ s CZ, založ si bezplatný účet vo FIO.
Tam máš posielanie a príjem okamžitých platieb v CZK do 13 bánk. Takže ti to príde do 10 sekúnd aj cez víkend.

jaskolka
17. aug 2022

Nie, veď to jasne tam píše, že platba je otvorená a pripravena na posun do bankového systému.

tykat
17. aug 2022

@natalia636 ak to ide ako SEPA tak ich mas na druhy prac.den. Tam je uvedene zahranicna platba tj. trva to aj 4 prac.dni.
A hlavne, v tom vypise sa pise ze caka na spracovanie a nie ze to odislo z uctu.
Cize pockala by som kym.peniaze pripisu na tvoj ucet.

danielahamar
17. aug 2022

Verím, že si mu neposlala číslo karty a ta mňa to odoslané nie je

natalia636
autor
22. aug 2022

@tykat dnes mi poslal toto, myslite že to je už odoslané ?

danielahamar
22. aug 2022

@natalia636 nymyslim, o co sa jedna, že to takto riešite?

natalia636
autor
22. aug 2022

@danielahamar poslala som mu peniaze za hodinky a neposlal mi ich, tak od neho žiadam peniaze späť. A poslal mi toto ako dôkaz že peniaze odoslal🤷🏼‍♀️

malinoismum
22. aug 2022

@natalia636 a to akože tých 130 € poslal dnes znovu áno? A predtým tiež poslal len neprišli…. Hahaha !!!!
Chuj 🙈🤦🏻‍♀️

natalia636
autor
22. aug 2022

@malinoismum minule ich samozrejme neodoslal, už sa s ním natahujem 2 tyzdne a keď som sa zacala vyhrážať tak mi napísal že mi ich pošle

malinoismum
22. aug 2022

@natalia636 No neodoslal ich ani dnes, draha…

maranco
22. aug 2022

@natalia636 ostatné riadky zakryl, takže vie upravovať obrázky a taký obrázok si vie vytvoriť/upraviť podľa potreby.
Až keď budeš mať naozaj peniaze na účte tak mu ver. Ale keďže ťa 11 dní naťahuje a posiela neštandardné obrázky, tak to nebude čisté.
Keď už chcel poslať obrázok tak detail odoslanej platby kde máš dátum, jeho a tvoje číslo účtu a sumu. Alebo internetbanking umožňuje vygenerovať PDF potvrdenie o platbe ktoré je podpísané bankou.

maranco
22. aug 2022

@natalia636 daj si do gooolu jeho číslo účtu či nie je na fórach viacero poškodených

natalia636
autor
22. aug 2022

@maranco dakujem, už to budem naozaj musiet riešiť s bankou asi

maranco
22. aug 2022

@natalia636 od banky si vyžiadaj identifikáciu príjemcu platby, dostaneš meno a adresu, je to za poplatok, nenašiel som v TB cenníku koľko.
Vytlač si všetku komunikáciu s ním, inzerát, ak to bolo na bazoši napíš im https://www.bazos.sk/kontakt.php poskytnú ti IP adresu a overené/skutočné telefónne číslo pod ktorým bol inzerát vložený.

Môžeš skúsiť googliť telefónne číslo, číslo účtu, email či sa niečo nedozvieš. Pohľadaj si návody čo robiť.
So všetkými podkladmi zájdi na políciu, spísať podanie (dúfam, že nájdeš rozumného a ochotného policajta)