Koľko miniete mesačne na potraviny?

17. mar 2021

Ahojte. Zaujima ma kolko miniete mesacne na potraviny a pre kolko clennu rodinu. Myslim tym cisto potraviny bez drogerie alebo veci pre deti, proste cisto jedlo. Pytam sa kvoli tomu,ze mi pripada, ze my miniame na jedlo vela penazi, proste nevieme hospodarit a chcela by som vediet, ako to maju ine rodiny..

kapurka270
17. mar 2021

@viestta ani ja neverim a tiez zapisujem. Ale tak ja zeleninu kupujem. A nevyjedam nikoho. A myslim si, ze varim len doma, obed si beriem do prace a ako pises 2,50 na osobu a den je malo.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
17. mar 2021

Sme dvaja dospelí, tri mensie deti, všetci doma - mesačne minieme tak cca 650€ na potraviny..

maud13
17. mar 2021

@evamarek77 u nás je nákup trvanlivých potravín okolo 40-45 eur / mesiac a priebežné nákupy sú 20 - 40 eur/týždeň. To sa líši podľa naplánovaného menu. Ale pripomínam, sme len dvaja.

@kapurka270 zeleninu kupujeme aj my, len v zime tak pomenej, keďže slovenskú nedostaneme. občas kúpime niečo, ale je to dosť bez chuti. frčíme teraz skôr na koreňovej zelenine - cibuľa, mrkva, zemiaky, kaleráb,.. a napr - máme pravidlo 2 čajov, teda že môžeme mať doma len 2 čaje. Alebo máme pravidlo jedných cereálií. A podobne. Jednoducho robíme všetko preto, aby sme kúpili len to, čo potrebujeme a aby sa nič z toho nepokazilo. Jasné, kupujeme aj blbosti, ale nie tak, že sa mi ide skriňa rozdrapiť. Máme pravidlo 1 slanosti týždenne (kvôli zdraviu). Ale je pravda, že sladké si doprajeme častejšie..

maud13
17. mar 2021

@evamarek77 moja mama tiež varí denne a plno jedla potom vyhodí, lebo ho nikto nechce. nevyhadzuješ aj ty? nemáš v chladničke plno vecí, ktoré nestíhate jesť? v špajzi?

nenne27
17. mar 2021

@maud13 no ja sa len cudujem ze tvoj muz sa naobeduje z palaciniek.moj nie...a to je stihly...ja si myslim ze keby minieme menej,aj kvalita by isla dolu a to nechcem.mam dospeleho syna a dospievajucu dceru.co im budem davat jest konzervy? Ozaj 2.50 denne na osobu je brutalne malo.a to ja varim peciem pestro a zdravo

jana_eyre_2
17. mar 2021

@evamarek77 veď píše že sú dvaja.. môj týždenný nákup pre 5tich je cca 150€, ale veď tam je veľa faktorov prečo každému tie výdavky vychádzajú inak..
Ja napr.kupujem menej mäsa..

maud13
17. mar 2021

@nenne27 to ma mrzí.. palacinky máme občas a zjeme ich dosť veľa, nie napr. 3. :D ale chápem, nie každého nasýti sladké.
ja napríklad nerozumiem tomu, ako môže niekomu vyjsť na stravu viac ako tých 2,5 - 3 eurá na stravu denne. Keď som bola na intráku vychádzalo mi to asi na 2 eurá aj pár centov, ale tam som chodila do jedálne a nie vždy raňajkovala.

nenne27
17. mar 2021

@maud13 my palacinky jeme ako dezert.kazdy jednu.nevieme sa najest zo sladkeho.mozes mi teda povedat co napriklad zjes za den, ak ta to neobtazuje...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xjakubikovak
17. mar 2021

@maud13 dáš nejaký príklad týždenného menucka? 🙂

maud13
17. mar 2021

Ženy - dokončím tú písomku na zajtra a pošlem vám menu týždňa aj moje napr. dnešné menu :D

mironka
17. mar 2021

@maud13 akoze ja len pozeram,ze co to za palky za stravu...my sme doma traja dospeli a styri deti,z toho jedno 5-mesacne...jedlo z restiky nekupujeme...stravujeme sa doma...zaklad je u nas mat zasoby zakladnych potravin. Chovame sliepky,v mrazaku mame domace slepacie maso na polievku na celu zimu. Este mame aj zasoby zo zabijacky. Deti jedia kuracie masko,bravcove nie. S mamou varime jedla pre deti a pre nas aj tak,ze mame aj na druhy den. Napr. polievky. Pecivo nekupujeme kazdy den. Ani ovocie ci zeleninu. Nemas banan,nezjes. Lebo nebehame do obchodu kazdy den. Zjes jablko zo spajze ci kompot. Na co momentalne nemam,tak nevarim. Varime z toho,co je doma. A nebehame zakazdym do obchodu. Teda neminame casto. Dokupujeme max. jogurty ci sunku. Sto eurovy nakup je u nas sucastou dozasobovania. Mozno casom,ked deti podrastu,budu aj naklady vyssie.

nenne27
17. mar 2021

Tak ked mas maso, vajcia, ovocie, zeleninu, zabijacku tak co sa cudujes...🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

nenne27
17. mar 2021

@viestta maso za 300eur😃a potraviny za 150...ale vsimni tu vtipkarku, co sa cuduje ze ake palky za potraviny( sliepky ma, vajcia ma, zabijacku ma, ovocie, zeleninu vlastnu a cuduje sa ze kolko my miname.vazne?🤣🤣🤣🤣

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mironka
17. mar 2021

@nenne27 ja sa necudujem ludom,ze musia tolko dat za stravu...ja sa len trochu divim tomu pomeru..ze max traja ludia a ta palka za to...myslim,ze sa to da aj za menej....

nenne27
17. mar 2021

@mironka niekto si potrpi na kvalitu

0silvia0
17. mar 2021

@maud13 asi nie ste velki jedaci... my s muzom keby sme boli sami, minieme ovela menej, my sme nenarocni a ja nie som zrava, muz sa obmedzuje, lebo mu brucho rastie🙈... Nam naburavaju rozpocet nase deti, ti co pozeru, to je hroza. Ale u nas sa konzumuje chlieb minimalne, cize su furt nenasyteni, lebo jedia stale take rychlotraviace jedla😁🤪

mironka
17. mar 2021

@nenne27 ale zeny...ked ti brava kupi svokor...lebo chce... To som sa asi nemala priznat,ze nie? Hej...v tomto mate pravdu...ze mestania su v tomto obmedzeni...ved ja sa nehaadam...zase si nemyslite,ze jeme maso kazdy den...rezen si nechame na nedelu...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maud13
17. mar 2021

Jedno menu je tento týždeň, druhé je z minulého týždňa. Pripájam aj screenshot výdavkovej tabuľky. V januári sme boli obaja takmer celý mesiac u rodičov, v BA sme boli len posledný januárový týždeň.
Čo sa týka tých nedieľ, po čerstvé mäso chodíme na konci týždňa (piatok/sobota), takže to plánujeme tak tesne pred a preto to nezapisujeme.

0silvia0
17. mar 2021

@mironka ale ved ty mas aj male deti a este dievcata, baby vacsinou nie su take kobylky ako chalani. Ja ked som bola decko by ma nachovali aj za 5 euro na mesiac, co som nic nechcela jest🤭

henka123123
17. mar 2021

400 eur 5 dospelych 2 deti

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mironka
17. mar 2021

@nenne27 tak ved v poriadku...ved hej...mate pravdu...aj to bio masko nieco stoji...niekto si ho priplati...niekto odrobi pocas sezony...

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
17. mar 2021

@maud13 myslela som, že nemožné, ale už vidím, že teda keď človek je prevažne zemiaky, tak sa to asi dá. Ste aj zdraví s takýmto menu? Alebo si dávate vitamíny?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz