Koľko peňazí vám ostáva na život?

20. apr 2023

Ahojte, koľko vám zostane po vyplatení všetkých poplatkov na život? Myslím na stravu, lieky atď.

mamina7070
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinmmartin
20. apr 2023

Komu ako, Zdravemu a bohatemu ovela viac ako choremu a chudobnemu. Conpresne potrebujes vediet? Potrebujes si urobit obraz o sebe ze kam zapas v spolocnosti? Ci nejaky iny motiv? Trosku rozvin myslienku.

martinka13
20. apr 2023

2500

luckasvec
20. apr 2023

@martinmmartin tak asi chce vedieť koľko je tu tých chudobných a koľko tých bohatých

Mne ostávalo keď som robila pred RD asi cca 150-200 na stravu drogériu oblečenie lieky keď som zaplatila podnájom a úver

autor
20. apr 2023

@martinmmartin nie nechcem vedieť kde zapadám, keďže riešime hypo tak ma zaujíma že z čoho dokážu ľudia vyžiť a či je to okej alebo nie

miskakyska
20. apr 2023

..tu by som sa nepýtala 😁..tu sama smotánka 😃

maranta_leuconeura
20. apr 2023

900€, z toho tak 600€ este miniem. Boli mesiace, ked som setrila, tak som minula len 300 a 600 odkladala. Ale v tie mesiace zas minal viac muz na (mna a) spolocne nakupy. Mame oddelene ucty, takze kazdy platime nieco ine (energie, hypo), v nakupoch sa striedame. On teraz viac setri, dostal za ulohu nasetrit na dokoncenie prerabky, takze ja viac minam :D

stanulienkat
20. apr 2023

Nerozumiem týmto stále istým, dokola sa opakujúcim otázkam, ktoré sú tu denne položené.
Co tak precitat si 452 rovnakych tem?

tahomi
20. apr 2023

Ak by som mala riesit hypo s otazkou, ze ci dokazem vyzit zo zvysku prijmu, tak to asi nie je dobry napad. Podla mna skor ako konkretna suma ti viac povie percento z prijmu do domacnosti, mne napr povinne vydavky tvoria 15% prijmu

autor
20. apr 2023

@stanulienkat čítala som našla som staré z roku 2017 takže to nebudem asi porovnávať

stanulienkat
20. apr 2023

Tento rok niekolko.

autor
20. apr 2023

@stanulienkat tak keby mi to ukáže tak sa nepýtam. Bohužiaľ ukázali sa mi z roku 2017

martinmmartin
20. apr 2023

ok tak ide o hypoteku... Kolko percent z prijmu by ti( vam) isli ja splatku ? Aky urok? Kolko% budete davat vlastnych penazi predom?

missviolet
20. apr 2023

asi tisicka

tosomja
20. apr 2023

Mám pocit, že tu každý zarába od 5000 vyššie 🤣
Ja nízka trieda mam na živobytie pre 5 osôb 600€ keď netreba investovať do auta, či inej blbosti 😃

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina7070
21. apr 2023

@tosomja klobuk dolu toto si janeviem predstavit lebo staci jedna navsteva zubara a 150€ dolu alebo taketo veci ci lieky a pod

zobaka
21. apr 2023

ak sa pohybujes okolo minimálky tak nič, ak máš šťastie a zarába dobre môže ti ostať aj 500

kvetinka75
21. apr 2023

celá moja výplata, keďže účty platí muž 😂
ale keďže ja platím stravu, drogériu, kozmetiku, oblečenie okrem mužovho, tak až tak veľa to nie je 😀. Máme rôzne intolerancie a dosť veľa miniem v poslednej dobe na stravu

saxana000
21. apr 2023

Co znamena na zivot? Myslis po zaplateni upl e vsetkeho co ostane na hyrenie ako nakupy handier vecere aquaparky dovolenky? alebo po zaplateni vody elektriny plynu a hypotekety na bezne vydavky potraviny drogeria benzin?

milanemila
21. apr 2023

Hypoteka, platby za byt, poistky, telefony/internet proste tieto povinne platby su cca 20% z nasich prijmov, este su tam teda aj jaslicky 550e. 30% ide na sporenia fondy atd. to su ale peniaze s kt vobec nehybeme. Zvysnych cca 50% mame na bezny zivot, ale nezvykneme to minut, peniaze navyse nam ostavaju na beznych uctoch a platime z toho potom napriklad dovolenky, nejaky novy spotrebic, servis auta, proste co treba 🤷🏼‍♀️ Realnu sumu ti budem zbytocne pisat, lebo je rozdiel ci ma rodina prijem 10000e alebo 1000e.
My sme s muzom nastaveni tak, ze ideme skor cestou zvysit kvalifikaciu, ucit sa nove veci a zarobit viac, nie sa uskromnovat na strave, cestovani a podobne.

mima1608
21. apr 2023

Ja keď niekedy čítam Koňa, naozaj sa divím, či tu sú zaregistrovaní len sami politici a kardiochirurgovia s tými platmi 😅 my keď zaplatíme úver, energie, stravu, benzín a podobne, ostane nám asi 500 eur. Manžel ešte fajčí, to je cca ďalšia 100ka (nerátam to ako nevyhnutný výdavok, ale tak svojim spôsobom to asi je) a samozrejme z toho zvyšku vždy ešte dost minieme, lebo každý mesiac sa niečo vyskytne.

drobcek17
21. apr 2023

@mima1608 nemyslím si, že toto sú platy bežných zamestnancov na Slovensku. Platy cez 2000€ zrejme budú mať ľudia na vyssich pozíciách alebo SZCO.
Alebo ti, čo pracujú v zahraničí. Brat aj švagor robia na stavbách v Nemecku a obaja majú cez 4000€.

barbora19911
21. apr 2023

@tosomja to máš aj na stravu keď sa môžem opýtať alebo už po odrátaní ? 🙂

mima1608
21. apr 2023

@drobcek17 samozrejme, že áno. Môj krstný je námorník a tiež nejde pod 4000. Strýko zasa robí pre farmaceutickú spoločnosť vo Švajčiarsku a má minimálne 5000 eur každý mesiac. Ale na Slovensku také platy nie sú moc reálne. Moja mama má vlastný biznis, a nejde cez 2000. Kamoška čo je živnostníčka tak má ledva 1500. Ja som momentálne na materskej, do včera PN, takže aj to nám znížilo dosť príjem. Ale ani predtým nám nikdy neostávalo cez 2000 po vyplatení všetkých nákladov a účtov, takže by ma niekedy zaujímalo, či sú všetci títo ľudia v zahraničí alebo každý tu ozaj pracuje na vysokej pozícii.

tosomja
21. apr 2023

@barbora19911 to je už po odrátaní veľkého nákupu a stravy pre priateľa do práce.

kvetinka75
21. apr 2023

@miskakyska nemusí byť, moja kámoška - vedecký pracovník, robí normálne vo firme, píše články, jej muž podobne, keď vyplatia povinné poplatky, nájomné, plyn, internet, mobily, školu, krúžky, zostane im niečo cez 2tis. Dva lepšie platy. A takýto príjem má aj druhá kámoška - robí v nemocnici - ale so všetkými príplatkami. Jej muž - obchodný zástupca, tam je to pohyblivé, ale nikdy nemá menej ako ona.

milanemila
21. apr 2023

@mima1608 su take platy realne aj na Slovensku.

hellwant
21. apr 2023

Nam ostane po poplatkoch cca 1250 eur, ale do poplatkov som zahrnul aj investovanie a to je mesacne 760 euro, cize inak by nam ostalo okolo 2000. Jasne, ze sme bez hypo na vlastne byvanie.

viky173
21. apr 2023

cca 2300 a o par mesiacov by to malo byt o 500 viac