Koľko si zapýtať ako opatrovateľka?

agi07
18. júl 2011

Od augusta by som mala začať opatrovať 3,5 ročného chlapčeka. Mám však dilemu. neviem koľko si mám od rodinky zapýtať ako hodinovú mzdu vzhľadom k mojím skúsenostiam. Koľko ste platili opatrovateľke vy, resp. boli by ste ochotné jej zaplatiť. Jedná sa o to , že rodičia sú fajn, aj máme voči sebe dôveru, tak nechcem byť drzá. Keď som opatrovala doteraz, tak som dostávala na hodinu 2,5-3 eura. Neviem, čo navrhnúť.Poraďte

ivetaiveta12
11. mar 2016

@lasenkamilovana
@evittam
ja som to predsa platovo neporovnávala. Mohli ste si všimnúť príspevok vyššie kde píšem že je to len o tom za koľko je kto ochotný robiť: Ja osobne som neni za 2 eurá a preto teraz sedím v kancelárii za počitačom. Keď niekto je, tak to robi. Mne ta unava za 2 eura na hodinu nestala za to. A chcela som zistit na akej urovni to funguje tu, či za tie dve eura pani/slečna opatrovateľka robí všetko čo som popisovala ja vyššie.

evittam
11. mar 2016

@ivetaiveta12 Ok, veď v pohode. Ja by som napríklad za 2,- Eur/hod ani nevstala z postele. 😉 V mojej profesii.

ivetaiveta12
11. mar 2016

A este jedna vec ktorú si mamičky neuvedomujú a ktorá je veľmi dôležitá. Veľakrát som sa stretla s opatrovateľkou ktorá o dieťa/deti o ktoré sa starala nemala najmenší záujem, bola stále na telefóne, alebo mala pre zmenu IQ húpacieho koníka. Zabúdate na to, že vaše dieťa je to najdôležitejšie čo máte a že osoba ktorá sa oň stará to robí počas jeho najviac formatívnych rokov. Dieťa trávi s touto osobou najviac času, vníma ako sa správa, počúva jej názory....
Ak by som z niakeho dovodu nemohla počas týchto rokov sa starať o svoje dieťa sama, tak by som sa uistila že osoba ktorá to robí niake to IQ predsa len má. Je to investícia do vašich detí. A takáto osoba vo väčšine prípadov nepýta 2 eurá pretože je dosť bystrá na to, aby si vypočítala, že z toho nevyžije. P.S: výnimkou sú samozrejme mamičky a iné osoby ktoré to nemajú ako hlavnú prácu ale si chcú len privyrobiť.

mb269
11. mar 2016

pred 11 rokmi ako studentka som sa starala na par hodin denne v jednej rodine o dvojrocneho chlapca, tam mi davali vtedy 100sk/h. v druhej rodine o 5 rocneho kde som dostavala 300sk/h. Ked tu čitam o tych 2E teraz tak to čumim teda 🙄

lasenkamilovana
11. mar 2016

@evittam ľudia stavaju aj za 2 Eura ,totiž sme na SK

mb269
11. mar 2016

@lasenkamilovana len takí ktorí súhlasia s takým ohodnotením a sú ochotní robit za vatikánsku menu

evittam
12. mar 2016

@lasenkamilovana V poriadku - ja som nenapísala, že nevstávajú.

magdalenaa
6. apr 2016

Dobrý deň.Opatrím vaše dieťatko u nás doma alebo u vás .Bývam v okrese Bytča .Skúsenosti mam, vlastne deti , štyri.Som aktívna 43rokov všetko o dohode.T.č. 0904390451.

lubiduch
6. apr 2016

ked vam napisem ze za obcasne opatrovanie platime 12 EUR/h ma asi zadupete pod ciernu zem 🙂
ale byvame v DE, je to bezna trhova cena, vyuzivame to len vynimocne (kedze sme tu len my dvaja s muzom a takmer 4 rocnym synom, nemame vobec na blizku rodinu). Raz sme tak boli na vyrocie v kine, alebo ked maly este nemal skolku a ja som pracovala a muz isiel na pohovor. planujeme tiez opatrovanie vybavit ked budem rodit, aby mohol manzel byt pri mne.
Cena mi pride primerana na kratkodobe opatrovanie (par hodin obcasne) a na platovu uroven. Na SVK by som za taketo opatrovanie bola "ochotna" zaplatit cca 5-6 EUR/h (vo vseobecnosti sa mi potvrdilo ze taketo sluzby su v DE zhruba raz tak drahe nez u nas). Na pravidelne opatrovanie (namiesto skolky) treba ratat s tym ze je to pre opatrovatelku mesacna mzda a ze napr za sukromnu skolku (co sa berie ako nizsi standard nez sukormna opatrovatelka) sa plati 400-500 EUR. Preto za pravidelne celodenne opatrovanie by som cakala cenu okolo 600-800 EUR mesacne na SVK, tu v DE by to bolo ovela ovela viac...

mata71
6. apr 2016

@lubiduch s týmto názorom suhlasím ja občas opatrujem na pár hodin denne aj malé babatka od 6tt a mám 3e na hodinu,,,, a nepohnem sa od neho ... a maminky si pochvaluju... teraz tak na striedačku mám 2 babatká malinké...

mata71
6. apr 2016

NOVE ZAMKY/Šurany/ Milé mamičky
Stráženie detičiek u mňa doma Šurany Dobrý deň. Som 44 r mamička na rodičovskej dovolenke mám 2r synčeka . Môžem postrážiť Vaše deti denne od pondelka do piatku u nás doma v rodinnom dome zo záhradou v Šuranoch. Mám ukončený kurz na profirodičovstvo,kurz prvej pomoci, Prípadne sa vieme dohodnúť.od 1.5.2016 stráženie . mata71ha@gmail.com stráženie 1 dieťa … 3€/ hod Príplatok za každé ďalšie dieťa … +1€/ hod ak sú súrodenci,príbuzní .Bez príplatku za choré dieťa Bez príplatku za opatrovanie cez víkendy a sviatky Rovnaká cena opatrovania cez deň aj v noci..... uvolní sa mi jedno miesto

sim_sis
6. jún 2016

Milé mamičky z Prešova 🙂 volám sa Simona, mám 23 rokov a študujem na VŠ v Prešove (2 stupeň). Mám vyštudovanú Animáciu voľnočasových aktivít (prvý stupeň). Milujem prácu s deťmi a mladými. Opatrím, postrážim vaše dieťatko vo vašom domácom prostredí v Prešove 🙂. Nemám problém poupratovať domácnosť, uvariť pre vašeho drobca, spraviť menší nákup vrámci prechádzky. Som priateľská, zodpovedná, kreatívna...V prípade ak hľadáte iba upratať domácnosť z dôvodu zaneprázdnenosti, kontaktujte ma na email simonadziaková@centrum.sk
cena dohodou ;)

iwia
19. aug 2016

Dobrý deň, súrne potrebujem slečnu alebo pani k mojej dcérke, budúci týždeň, platba vždy ráno v daný deň, no max 2€ na hodinu, sama som s dcérkou, viac si nemôžem dovoliť. Nitra, Klokočina. Ďakujem. 0948547207, isandova88@gmail.com

iwia
19. aug 2016

Dobrý deň, súrne potrebujem slečnu alebo pani k mojej dcérke, budúci týždeň, platba vždy ráno v daný deň, no max 2€ na hodinu, sama som s dcérkou, viac si nemôžem dovoliť. Nitra, Klokočina. Ďakujem. 0948547207, isandova88@gmail.com

mata71
29. okt 2016

Stráženie detičiek u mňa doma Šurany . Som mamička na rodičovskej dovolenke . Môžem postrážiť Vaše deti denne od pondelka do piatku u nás doma v rodinnom dome zo záhradou v Šuranoch. Mám ukončený kurz na profirodičovstvo,kurz prvej pomoci, stráženie . mata71ha@gmail.com
stráženie 1 dieťa … 3€/ hod
Príplatok za každé ďalšie dieťa/súrodenec/ … +1€/ hod

Bez príplatku za choré dieťa
Bez príplatku za opatrovanie cez víkendy a sviatky
Rovnaká cena opatrovania cez deň aj v noci 😵
mata71ha@gmail.com

vikutoria
9. jan 2017

Dobrý den, Ja chodievam stražit dve 17 mesačné deti za 5 eur/ na hodinu v BA. Chcela som sa spýtat či je to primerana cena pretože som sa stretla s nazormi že je to malo na dve deti. Vdaka

kalca
10. jan 2017

@vikutoria podla toho ako to vezmes. Ja opatrujem v Ba a mam pausalne 400,-/mesiac
Keby som to rozmenila na hodiny tak mam cca 2,-/hod.
21prac dni x 9hod denne = 189hodin za 400,-
Zalezi ci opatrujes pravidelne alebo prilezitostne. Ak prilezitostne tak cena je naozaj vyssia ako pri pravidelnom celodennom opatrovani

nasta197
5. jún 2017

Poradte mi mam dilemu dostals som ponuku opatrovat 3MESACNE dietatko!! Mamku ma choru poporodna delrezia a ine.. rano mi ho dovezie domov a ja ho zaveziem 3e na hodinu plus naklady na dopravu o pdniaze ani tak nejde ale o tu zodpovednost lustili by ste sa do toho ?? Asi tk bude dost narocne ck poviete niesom rozhodnuta muz to striktne odmieta a zaujima ma vas nazor

mizu89
5. jún 2017

@nasta197
-opatrovat na dobu urcitu ci neurcitu?
pises ze ti ho rano dovezu.
-kolko hodin denne mas opatrovat to dieta?
-zaplatia ti len naklady na dopravu?a co strava pre to male-myslim prikrmi ked bude vacsie cca o 2 mes.
-no pre mna 3€/h a velka zodpovednost je malo.tu na liptove dostanu zeny za pasom 3€.to je moj nazor.

nasta197
5. jún 2017

@mizu89 je to cca na 2 mes. 8 h. Opatera je na sunare zatial prikrmi ja asi nestihnem ak ano to zalezi na nich od kedy a hlavne mi isto o ten nazor ci ste uz niektora opatrovali tak msle babo a ako ste to zvladali

mata71
6. jún 2017

@nasta197 ahoj ja som od mesiaca opatrovala viac detičiek už a 3e som mala na h,, stravu, mliečko všetko si nosili rodičia aj plienky , kremy, kto chcel vlastny kočik, .. takže mesačne to bola celkom pekná suma veru..

nasta197
15. aug 2017

Ahojte po case pisem znova nakoniec to dopadlo tak ze ma chcu na dlksiu dobu s 3MESACNOU PAUZOU CEZ ZIMU VTEDY SU DOMA.. maly ide mat 6mes. Varim mu ja prikrmi a opatrujem u nich doma som snim 7h. Na 1h mam 3€

nasta197
15. aug 2017

A este by som zabudla na dopravu mi nakoniec neprispeli ako vravel pan a stravu mam no nie vzdy stalo sa ze som si sla kupit vifonku a tresku ked mi rano povedali ze obed nebude..

jankaph
26. jan 2018

@nikol411 Dobrý deň, hľadám opatrovateľku pre moju 8-ročnú školáčku na 12 hodín týždenne v poobedňajších hodinách. Som z Rače. pekne Vás prosím, pokiaľ máte záujem, ozvite sa mi - 0905804956. ďakujem. jana oremová

marikavanesska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zvedavamt
7. okt 2019

Koľko si pýtať za opatrovanie dvoch detí (3, a 5) hyperaktivnych, momentálne chorých ? U nich doma, autom to mám 20 km tam aj späť.
Vyškolená opatrovateľka, s Montessori kurzami. Nie na živnosť.

eva.macko
25. nov 2019

Hľadáme milú, láskavú, trpezlivú, skúsenú a zodpovednú opatrovateľku do nášho zlatého minikolektívu. Nutná prax s deťmi 1,5-3 roky. Miesto - Petržalka. Možnosť práce brigádne - podľa dohodnutého času, alebo na plný úväzok. Viac info v správe/mailom/telefonicky.

gurags
29. júl 2021

@agi07 MT, opatrovateľke platím 4e na hodinu, nerobí nič iné, len sa hrá s dcérkou kým ja pracujem z domu a uložia hracky. Zvyknem to zaokruhlit smerom nahor, podľa toho čo mám práve v peňaženke.

katkaaalex
10. mar 2022

NOVÉ MESTO nad VÁHOM
Dobrý deň, mamičky. Ponúkam Vám pomoc – opateru pre vaše deti - počas pracovného týždňa i víkendov, dopoludnia i v popoludňajších hodinách, počas prázdnin... situácií, kedy potrebujeme pomocnú ruku je mnoho. Som matkou dvoch detí, s pedagogickým vzdelaním a niekoľko ročnou praxou v MŠ, taktiež skúsenosťou s domácim vzdelávaním a chuťou sprevádzať detské srdcia. Ak Vás oslovilo pár slov o mne, kontaktujte ma na tomto t.č. 0944 083 211. Katarína

strecho
31. júl 2022

@agi07 To je žobračenka.Ak by to väčšina odmietla museli by dať normalne mzdy!