Ktoré životné poistenie ste dali deťom a koľko platíte?

livinka97
27. máj 2016

Mám polročného synčeka a chcela by som ho poistiť (úrazovo, zlomeniny) a zároveň mu sporiť. Mne tak dobre padlo, keď som v 25ke dostala peniažky na štart a chcela by som mu tak pomôcť. Prosím poraďte mi konkrétne, koľko mesačne platíte, koľko na konci dostane a čo všetko, aké pripoistenia v danom produkte máte... ďakujeeeeeeeeeeeeem

acer11
28. máj 2016

poistka so sporením je ekonomická hovadina 😉

alicka850
28. máj 2016

Ja mam od Allianz Farbicku,platim 22e,ale zakladala som jej to ked mala 3r,takze ty budes menej. Uz sme mali aj uraz, peniaze na ucte par dni od podania ziadosti na vyplatenie.

maminkasisa
28. máj 2016

moje deti maju normalnu urazovu poistku bez sporenia.... a sporime im na stavebku a dam davame aj peniazky ak dostanu na narodky a podobne.... suhlasim s acer11, ze poistka so sporenim je blbost....

lucy125
28. máj 2016

Moj syncek ma Farbicku- zivotnu poistku so vsetkym,zalizili sme hned tyzden po narodeni,uz sme mali aj plnenie ked mal rozbite celo a ja som 100% spokojna.Platime 22€

frapper
28. máj 2016

Kto má Farbičku a nemá poistený chirurgický zákrok,dá sa dopoistiť do pôvodnej PZ.Je to nové,od roku 2015.

martin_horvath
30. máj 2016

Dobrý deň @livinka97
Za úplný základ považujem:
- trvalé následky z úrazu,
- detské kritické choroby.
Štandardne rodičia požadujú aj:
- denné odškodné liečenia úrazu,
- chirurgický zákrok z choroby alebo z úrazu,
- hospitalizáciu z choroby alebo z úrazu,
- zlomeniny a popáleniny.
Za 10-14€ mesačne sa toto dá poistiť bez sporenia/investovania. Sporenie/investovanie je naviac. To si pripočítaj. Ak by to malo byť vyslovene len na úrazy (a nie choroby), tak by to stálo ešte menej.

miroslavknorovsky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janjochmann
3. jún 2016

Poistenie nemá slúžiť na sporenie. Hlavný dôvod je ten že takéto kombinované produkty majú množstvo poplatkov čo znamená že nasporíte podstatne menej než keď sporíte zvlášť.

Cez tzv. rizikové poistenie synčekovi poistite najmä trvalé následky úrazu a kritické choroby. Prípadne aj odškodné pri úrazoch. Ale dôležité je aby ste boli vy ako rodičia v prvom rade dobre poistení. Pri rizikovke môžete byť všetci poistení na jednej zmluve, čo tiež šetrí náklady.

Na sporenie využite (podľa účelu, časového horizontu, požadovaného výnosu, vzťahu k riziku a požadovanej likvidity a garancií) niektorý z produktov stavebné sporenie, pravidelné sporenie do podielových fondov, termínovaný vklad, sporiaci účet resp. ich kombináciu. Pre dlhodobé (viac ako 15 rokov) sporenie je najvhodnejšie sporiť cez podielové fondy. Dôležité sú vstupné a priebežné poplatky, a výber vhodných fondov.

matiq
3. mar 2018

@livinka97 ja niesom zástanca ani jedného, ale mala som kontakt na jedného pána a ten mi odporučilpoistovna.com tam ti povedia či tá poistka čo máš stojí zato...