Nestačia mi peniaze

15. feb 2024

Ahojte, som sama s dietatom. Moj prijem je cca 600€, ale nestaci mi to.. Vychadza mi to ltt, vobec nic neusetrim. Fakt neviem hospodárit? Mam pocit, ze neminam na zbytocnosti aj tak mi to nevychadza.. vsetko je velmi drahe.
Za byvanie platit nemusim ani nemam ziadne pozicky.
Nechapem.

galganka
15. feb 2024

Papier, pero, a spísať výdavky.

janai1
15. feb 2024

Zapisuj si každý jeden výdavok a na konci mesiaca budeš vedieť kde a na čo míňaš

tundra
15. feb 2024

🤔

minesasubu
15. feb 2024

Napis si na papier vydavky a hned uvidis kam idu tvoje peniaze a možno to prehodnotis
pojem vsetko je drahe mi pride strasne klise ako ospravedlnenie , proste fraza len
da sa pekne usetrit na viacerych veciach ak budes rozmyslat

bloger
15. feb 2024

Zapisuj si tak ako ti radia súhlasím. To je dobrá metoda. Ale to, že je všetko drahé je fakt.

norika23
15. feb 2024

Z toho, že si budeš písať výdavky na papier sa ti príjem nezvýši. Nájdi si prácu aj keď na pár hodín denne. Sama mám 2 práce, home office.

pinkgirl
15. feb 2024

Hlavne si začni všímať na čo utrácaš. Prestaň chodiť po obchodoch len tak. Vyprazdni si napríklad šatníkovu skriňu a zistíš koľko oblečenia máš. Ak aj pôjdeš do obchodu, tak nechaj platobné karty doma, maj len nevyhnutnú hotovosť 10-15e na kávu s kamoškou.
Chce to disciplínu a výsledky sa dostavia.

marsmykkok
15. feb 2024

No nejakých 300 máš stravu minimálne. Nejakých 50 cestovné, 50 drogéria a lieky a 400 je preč. A ešte mobil, internet, oblečenie, nebodaj sa niečo pokazí, proste malý príjem v tejto drahej dobe. Jedine zvýšiť príjem.

deti95060810
15. feb 2024

z toho príjmu čo si napísala ani moc ušetriť nejde...

tykat
15. feb 2024

Za co utracas peniaze? Ake mas pravidelne platby? Zoznam, blocky... na konci mesiaca spocitat, oddelit fixne co platit musis a zvysok prehodnotit.

lakebabe
15. feb 2024

Zo 600 eur veľa vyskakovať nemôžeš ani keď nič neplatis ani sa ti nečudujem ale určite si píš výdavky na čo minas

babydesire
15. feb 2024

600e je malo ..ale neviem ake mas vydavky okrem toho ze za byvanie neplatis... no len za stravu pre teba a dieta mesacne tak 300e (pri uskromneni)..

mikitilik29
15. feb 2024

No, z tej sumy fakt ťažko ušetriť 😏

babulkomale
15. feb 2024

Ano vsetko je drahe a je to mala suma, nechapem načo setrit, ked tie peniaze zrejme potrebujes.
Jedina cesta je zvysit prijem. Neda sa ti ist na plny uvazok?

ibajaanikiny
15. feb 2024

Keby mam 600e pre seba a dieta,tak neviem,ako by som vyzila. Nepises,ake stare dieta a odkial ten prijem mas,ak je uz v skolke,tak si ratam sama pre seba,ze strava (draha), oblecenie (bazarove ceny alebo pepco),pausal,cestovat…to nemas sancu usetrit,s tym musis nieco robit,lebo ked este nechodi do skolky a len zacne,tak mas poplatok na vyse plus viac zniceneho oblecka atd. Pisat na papier mozes,ale v zavere ti vyjde jedina moznost,zvysit prijem…

ropucha6
15. feb 2024

No jedine zvysit prijem.

autor
15. feb 2024

dieta je už v škole. ja pracovat nemozem, som invalidna... :(

vanilkovazmrzka
16. feb 2024

Dufam ze to je aspon cisty prijem. V kazdom pripade treba najst lepsie platenu pracu, alebo druhu pracu k tejto, co mas.

syla88
16. feb 2024

Autorka - Je milión projektov cez úrady práce, ako zamestnať osobu ZŤP alebo invalidného dôchodcu - sú tu chránené dielne, chránené pracoviská, práce na pár hodín denne, nenáročné fyzicky, platovo na prilepšenie si k dôchodku. Stačí sa len informovať a prejaviť záujem. Ak sa rovno nastavíš v hlave na to, že nemôžeš pracovať, tak sa tvoja situácia v ničom nezlepší.

ljzozv
16. feb 2024

Tak čo čakáš teda za rady od báb???
či len číslo účtu napísať a pošlite mi?

baby ti napísali kopu rád, čo z toho si si prečítala a zamyslela si sa nad tým?

pinkgirl
16. feb 2024

Informáciu o svojich "pracovných a životných pomeroch" si mala poskytnúť hneď na začiatku v príspevku, aby si dostávala relevantné rady😉. Takto jedine hľadať možnosti na prácu - pol úväzku, alebo výživné od otca dieťaťa. Drž sa 🙂.

ibatanecnica
16. feb 2024

tak keď máš iba toľko na všetko vrátane nájomného a platieb, tak veľa neušetríš, to sa nedá .

lakebabe
16. feb 2024

Nehnevaj sa ale ja mam od 20 tky ztp a polovičný ID v živote mi to nebránilo mat dobrú prácu alebo začať podnikať ani študovať. Nikde som sa s tým neohanala a pol ľudí okolo mňa o tom ani nevie. Existuje x chránených dielmi sama som jednu vybavovala a bol problém do nej vôbec niekoho nájsť lebo väčšina ludi co ma ID už do roboty ísť nechce a pritom tam išlo o sedenie v kancelárii. Existuje milión ponúk na Homeoffice kde si pracovný čas prispôsobís tomu ako sa cítiš. Treba otvoriť profesiu a čosi hľadať.

lakebabe
16. feb 2024

@ibatanecnica bývanie neplatí ani nič to ma len na zivobytie

rachel36a
16. feb 2024

Ked neplatis za byvanie, tak kludne sa da pri skromnosti minimalne 100€ odlozit..ako ti radia, spis si vydavky a uvidis kde sa peniaze tratia

milanemila
16. feb 2024

No mas velmi nizky prijem 🤷🏼‍♀️ ze neplatis za byt super, zrejme teda byvas u niekoho, ale zrejme tak nechces zit navzdy. Samozrejme ze mozes pracovat a dokonca ti ani neodoberu invalidny dochodok. Akoze aku inu radu cakas, ze jedz iba suche rozky a usetris? 🤷🏼‍♀️ a teraz dieta stoji urcite menej penazi ako napriklad pubertiak.

ibatanecnica
16. feb 2024

@lakebabe jáj tak to som nejako prehliadla. Tak mne táto suma stačí na 3 ľudí.
autorka - Takže treba si písať výdavky a potom uvidí. Rob si dopredu jedálny lístok, nech nekupuješ somariny. Kopa vecí sa dá kúpiť v akcii.

jaroslav81
16. feb 2024

ked mas prijem 600€ v dnesnej dobe, bud rada ze nechodis zobrat a ze ako tak vychadzas a na setrenie ani nemysli..

vyrovnanaosoba
16. feb 2024

600e len na stravu a bežné výdavky do domácnosti, sem tam oblečenie, výlet? Nevieš hospodáriť.
Nič iné ti nepomôže, len ísť pracovať, aby si aj zarobila, lebo 600e nie je príjem. Len almužna.

nikolakustrova
25. feb 2024

Dobrý deň, slečny v komentároch vám radia spísať si všetky výdavky aby ste vedeli kde vám to nevychádza. Spísať si to je síce pekne no bez urážky pochybujem že sa tým niečo zmení. Viem vám ukázať ako tie výdavky môžte mat aspoň o 100€ nižšie a tak vám aj dieťatku ostane viac peňazí.
Niesom ale žiaden finančný poradca to sa nemusíte báť.
Ak máte záujem ozvite sa mi na tento mail nikola.kustrova@gmail.com