Pôžička a účet v jednej banke

mysga
5. máj 2016

Situácia:

Hypotéka sporiteľňa, pôžička na dofinancovanie VUBKA. Moja stará banka bola Tatrabanka (bez uverov) a partnerova stará banka Primabanka ( ešte 1500 eur na zaplatenie stareho uveru) .

Máme aktuálne 4 účty čo robí zaokruhlene tak 30 eur mesačne za vedenie účtov.

Čo ak chcem len jeden účet?

V banke povedali, že to sa nedá, že to sa musí platiť z účtu v banke tá hypotéka, aj pôžička. Ale to je normálne týranie :D

3009
5. máj 2016

Samozrejme, že tam kde máš hypotéku, tak tam musíš mať aj bežný účet, z ktorého sa hypotéka spláca. Nad tým si mala uvažovať, keď ste brali úvery z rôznych bánk.

maria1989
5. máj 2016

@3009 no neviem, či ťa niekto môže zákonne nútiť.

mysga
autor
5. máj 2016

@3009 No, keď mi nikto neodpovedal, tak som si to overovala u pani, čo mi hypoteku vybavovala. A nakoniec nie - nemusím mať účet. uverovy ucet otvori banka automaticky, ten je zdarma. A na ten ja môžem posielať splátky. Samozrejme je pre banky výhodnejšie účet otvoriť, lebo z toho kvapne viac peňazi ale nemôžu ma nútiť.

A tú poslednú vetu si si mohla odpustiť, nie som nejaká puboška.

3009
5. máj 2016

@mysga to si si mohla hneď volať pani čo ti vybavuje hypotéku a nepýtať sa na MK. Ale niektoré banky si vyžadujú mať bežný účet otvorený, ak ti poskytli úver, takže v tom pravdu nemáš. Úverový účet je bezplatný.

mysga
autor
5. máj 2016

@3009 nechcela som jej volať kôli takejto veci a tu je tolko ludi, ze mi to prislo vhodne 🙂 musim sa ist konkretne do bank opytat a trochu zatlacit. Neradi povedia info Ale skusim

maria1989
5. máj 2016

@mysga je tu skupina právne poradenstvo, skús sa opýtať tam.

mikys1
5. máj 2016

ahoj ja mám hypo vo VUB a v tatrabanke ostatné účty takže sa to dá 😉