Prišla mi sms, že mám zablokovaný účet. Ja však účet vo VÚB nemám

30. sep 2022

Prosím vás prišla mi asi pred 3 dňami táto sms co to znamená?? Ja ani účet vo VÚB nemám.

janai1
30. sep 2022

Blbosť, veď to máš aj označené ako spam

heln
30. sep 2022

podvod, co asi? hlavne tam nezadavaj svoje prihlasovacie udaje.

anjelicek26
30. sep 2022

Ved ti to aj spravne oznacilo ako spam

svokrinjazykmonika
30. sep 2022

Hlavne na to neťukaj ani sa nikde neprihlasuj...

mell27
30. sep 2022

Aj mne to prišlo 😃 ale ja mám účet v UniCredit bank, tak nech mi ten z VÚB pokojne zablokujú 😃

bombulka1987
30. sep 2022

@autorka VÚB banka má predsa stránku vub.sk, neklikaj, je to podvod a nahlás to banke

simca06022011
30. sep 2022

Neklikat, resp na linku nic nevyplnat... vymazat. Vsetky podobne somariny. Banka ta takto kontaktovať nikdy nebude. Uz len ked si clovek adresu (emailov, web) tak vidno na tychto podvodoch ze je to blud. Na prvy pohľad.

pukina
30. sep 2022

omg mna fakt uz asi nic neprekvapi, ze sa na to niekto pyta, ked denne su o tom diskusie, temy, pisu sa o tom clanky a tebe to dokonca samotny telefon oznaci ako spam, je uplne evidentne ze je to podvod uz len podla nazvu webu. to ozaj ludia stratili aj posledny kusok zdraveho usudku?

simca06022011
30. sep 2022

@bombulka1987 banka to vie, vub nas bombarduje správami o tomto, ani do bankingu sa nedostanem bez tohto upozornenia 😂

bombulka1987
30. sep 2022

@simca06022011 aha 😁

zuzanaete
30. sep 2022

Znamena to to, ze ak by si mala vo vubke ucet a uveris tejto sms a prihlasis cez dany link, tak niekomu poskytnes udaje. Proste hladaju sposoby, ako ludi oblbnut a okradnut.

janai1
30. sep 2022

@pukina tak včera ma dve baby presviedčali, že treba zadať číslo karty keď ti príde email a dostaneš peniaze za predaj 😀 že to je normálny postup

autor
30. sep 2022

@svokrinjazykmonika ja som asi klikla na ten odkaz ale nedávala som údaje nič. Len som klikla na odkaz a vypla to potom

acrobaleno
30. sep 2022

Stačí sa pozrieť na ten email odkiaľ prišiel alebo na stránku, kde máš kliknúť vubwebs...veď to je očividný podvod.

svokrinjazykmonika
30. sep 2022

Tak to by sa nemalo ešte nič stať. Bude to v poriadku, len to vymaž a zabudni na to. Navyše účet vo VÚB ani nemáš takže sa ti nič nestane. Ale keby mal niekto účet vo VÚB a cez ten odkaz sa tam prihlási so svojimi údajmi, tak mu môžu vybieliť účet.

pukina
30. sep 2022

@janai1 boze. mne je fakt smutno ako ludia hlupnu

zuzanka.zuzu
30. sep 2022

@janai1 ale na kartu naozaj vies dostat peniaze 🙊 no nesmies po zaslani cisla karty dostat smsku a este aj povedat kod co pride 😀 to uz je troska problemik...

janai1
30. sep 2022

@zuzanka.zuzu ako vieš dostať na platobnú kartu peniaze?

autor
30. sep 2022

@pukina nehlupnem len som sa zľakla...
Ďakujem vám veľmi pekne pekný deň.

daniela2202
30. sep 2022

Aj mne, a tiež nemám, ani to neotváraj

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
30. sep 2022

@janai1 😂

zuzanka.zuzu
30. sep 2022

@janai1 cez platobnu branu, je ich mrte, celosvetovo najznamejsi paypal, okrem toho gpwebpay, PayU... coho vyuzivaju podvodnici lebo ludia si myslia ze to vedia aj "bezni" ludia 😀 i ked - ja som takto raz platila jednej mamicke do UK pred brexitom co mi sila specialne navlecky... moc mi neverila - ja zo strednej/vychodnej europy, chapes. cize bud si to vie zriadit aj FO alebo mala napr. muza podnikatela a zaplatila som jemu. no ozaj neviem ake su podmienky zriadenia a ozaj by ma to zaujimalo ako to funguje, snad sa zapoji niekto kto tomuto rozumie a vysvetli...

simca06022011
30. sep 2022

@janai1 inak na "platobnú kartu", resp jej ucet vies dostst peniaze. Cez terminal/platobnu branu. Ale ja mam teda skúsenosť iba z tym ze cez pos terminál osobne, alebo potom cez platobnu branu ale teda tam ja viem iba odpovedať platbou/refundovat platbu, cize u mna nakupis online zaplatis kartou a ja ti na kartu poslem peniaze. Uz musím tie tvoje údaje mat, neviem si ich tam zadat.

zuzanka.zuzu
30. sep 2022

@simca06022011 presne 😉 a uplne najznamejsi kto vracia peniaze cez terminal fyzickym prilozenim karty je napr. IKEA 😎

jumama
30. sep 2022

Hlavne neklikaj na tu linku - tou sa moze dostat cosi nepkene do tvojho modilu 🙂

janai1
30. sep 2022

@simca06022011 no áno, storno to je jasné, ale tak tam potrebuješ sekvenčné číslo z prijatej platby a tak, proste viac info

@zuzanka.zuzu okej, tak toto som nikdy nevyužívala, tak to nemôžem mudrovať 😅 každopádne, žiaľ včerajší prípad toto nebol ale klasika ktorá fičí už asi rok 😀

masinka
30. sep 2022

mne zase chodia v poslednej dobe maily ze mi idu zrusit konto na Amazone, este ze tam ziadne nemam 😂

rakywanda
30. sep 2022

Prepáč, ale aj môj 70 ročný otec by takú správu šmahom ruky zmazal a dupľom ak vie, že s danou bankou nič nemá.

maranco
30. sep 2022

@janai1 u nás na kartu dostaneš peniaze zvyčajne ako refundáciu nákupu ktorý si platila kartou
vieš poslať aj priamo peniaze na kartu vydanú v USA https://www.visa.sk/spojte-sa-s-nami/platobna-t... samozrejme to stojí zbytočné poplatky

V Európe je zase najvhodnejšie prijímať peniaze na bankový účet, odosielateľovi dáš svoje číslo účtu kde ti pošle peniaze. Ak chce niečo iné aby ti mohol poslať peniaze, tak je to pravdepodobne podvodník.