Rodičovská dovolenka a daňové priznanie

ksenyia
19. jan 2012

Ahojte baby založila som tuto diskusiu,lebo asi veľa z nas nevie či je potrebne podavat danove priznanie ak sme na rodicovskej dovolenke.

kvietok23
14. feb 2013

@evita68 ahaaa dakujeeem 🙂

miculienka
14. feb 2013

@evita68 - ďakujem ti , len teraz čítam na tých papieroch čo mm vyplní , že priniesť aj potvrdenie , tak jeho účtovníčka ho asi predsa potrebuje , no čo už , nacupkáme na úrad práce 🙂

evita68
14. feb 2013

@miculienka nepotrebuje ho, o rodičovskom určite nie, rodičovský nevstupuje do tvojich príjmov

miculienka
14. feb 2013

@evita68 - hm, vďaka 🙂

zukrik
19. feb 2013

ahojte,potrebujem poradit,16.11.2012 mi skončila rodičovská dovolenka,nastúpila som do práce ale po dvoch dnoch ma prepustili,odvtedy som nezamestnaná.Dali mi odstupné a teraz poberám podporu v nezamestnanosti.Z práce mi poslali potvrdenie o prímoch fyz.osoby o predavkoch na dan za rok 2O12. Ja mám v tom guláš,vobec sa v tom nevyznám,mám si podat danové? Vraj by mi mali vrátit dan aj z odstupného,poradíte mi prosím ?

misss
4. mar 2013

@zukrik tak presne toto by som aj ja potrebovala vediet.. 🙂

stankapk
4. mar 2013

@zukrik
@misss Mohla si požiadať o ročné zúčtovanie dane. Ale to už si nestihla, takže treba podať Daňové priznanie A, a vrátia ti celú zrazenú daň.

zukrik
4. mar 2013

@stankapk dakujem,už som podala 🙂

misss
5. mar 2013

@stankapk Dakujem a nevedela by si mi poradiť, ci si mal manzel do DP dat toto potvrdenie a aj potvrdenie ze dostavam davku v nazamestnanosti??

sisinka78
6. mar 2013

Ahojte baby, sory ak som to prehliadla a bolo to uz spomenute, ale viete mi poradit? OD Januara 2012 som poberala tzv Wochengeld z Rakuska ! nieco ako matersku alebo PN a potom 3 mesiace som v tomto istom roku poberala matersku z Rakuska ale inak som zo soc. poist. na Slovensku dostavala len rodic. prisp. Ma manzel narok si uplatnit na mna danovy bonus? Dufam ze som to nenapisala ako tatar. Vdaka

mogyi
7. mar 2013

baby pomôžte ako s daňovým priznaním? Mala by som podať keď som pracovala do začiatku apríla a potom od mája do decembra som poberala materskú. Mala som príjem zo závislej činnosti v r. 2012 a môžem si uplatniť daňový bonus? Z roboty mi už došiel podklad.

evita68
7. mar 2013

@mogyi bez čísiel sa ti nedá odpovedať 🙂

mogyi
7. mar 2013

@evita68 rozumiem, už som sa dočítala na internete, závisí to od toho, či bol ten príjem vyšší ako 6 násobok min. mzdy t.j. 1 963,20 € /suma platná v r. 2012/ ale ďakujem 🙂

bmmz
8. mar 2013

@sisinka78 manzel predpokladam je zamestnanec alebo zivnostnik a ma nizsi zaklad dane ako 33 561,94 eur

musis zratat vsetky svoje celosvetove prijmy aj z rakuska ... slovensky rodicak tam nepojde, materska, nemocenske zo slovenska by slo

vyratas sumu a ak bude nizsia ako 3644,74 euro tak si manzel moze uplatnit ten rozdiel ako odpocitatelnu polozku od zakladu dane
ak bude suma tvojho prijmu vyssia ako 3644,74 euro tak si neodrata nic

neide o danovy bonus na teba ten sa uplatnuje len na deti 😉

kikavicek
8. mar 2013

Baby neviete niektora , ked som mala matersku 700e mesacne ( pretoze som si platila dobrovolne poistenie) a teraz uz mam 3 mes.klasik rodicovske a pred nastupom na matersku som bola nezamestnana na urade prace tak kto mi urobi to danove priznanie ? dakujem pekny dnik...🙂

sisinka78
8. mar 2013

@bmmz vdaka

miskab
8. mar 2013

@evita68 ahoj mozem sa spytat ? ja mam zivnost ale z obchodu som nemala ziadny prijem za rok ale poberala som nemocenske a rodicak ja musim podavat danove? dakujem velmi pekne za radu

evita68
8. mar 2013

@kikavicek nikto, nemusíš podávať DP

evita68
8. mar 2013

@miskab ak si nemala ani príjmy, ani výdaje, nemusíš podávať DP

miskab
8. mar 2013

@evita68 o.k dakujeeem 😉

kikavicek
8. mar 2013

@evita68 dakujem si zlata 🙂 a to vazne nemusim a to urad prace zamna da ci ako to je ....-) ? ja som stoho blazon🙂

evita68
8. mar 2013

@kikavicek príjem, čo si brala, nie je zdanitelný.. takže DP sa nepodáva.. zdanitelné sú napr. príjmy zo zamestnania, z podnikania, predaj bytu, výhra atď..

rita51
12. mar 2013

na poslednú chvíľu mi ochorela daňováčka,a ja teraz neviem ako ďalej:(((
minulý rok som poberala MD do apríla,potom RD a prenajímam byt,ale nebol prenajatý celý rok,len 10 mesiacov.
Myslela som si,že to zvládnem podľa pokynov sama,ale veru nie,veď neviem čo zrátať a čo nie....
nerobíte niekto daňové?zaplatím

alexik2010
15. mar 2013

ahojte baby,chcem sa spytat,ked som na RD a popri tom som od juna do novembra 2012 bola aj zamestnana musim podat DP...len neviem ci budem ku tomu potrebovat aj papier z uradu prace,ze som na RD a poberam rodic.prispevok. neviete mi poradit? dik

evita68
15. mar 2013

@alexik2010 nepotrebuješ

alexik2010
15. mar 2013

ok. dik

bbtina
20. mar 2013

Dievčatá prosím vás poraďte. Za koľko mesiacov si môže manžel na mňa uplatniť v daňovom odpocitatelnu polozku ked som bola do mája 2011 na materskej a potom na rodičovskej? Treba do kolónky v DP uviesť príjem materskej aj ked nepodlieha zdaneniu ale započítava sa. Do akej vysky môže byť ten príjem z materskej aby di vôbec mohol uplatniť odpocitatelnu položku?

evita68
20. mar 2013

@bbtina myslíš do mája 2012?
ak si mala materskú menej, ako 3644,74, tak manžel si na teba môže odrátať rozdiel medzi touto čiastkou a materskou

bbtina
20. mar 2013

@evita68 jasné 2012 🙂 cize ja musi uviesť suhrnnu čiastku materskej v príslušnom obdobi do kolónky VLASTNE PRIJMY?

evita68
20. mar 2013

@bbtina v akom tlačive?