Splátka úveru

11. okt 2023

Baby prosim poradte. Niekolko rokov dozadu som si vzala uver vo vyske 45 000 Eur. Nesplatena ciastka ostala cca 35 000 Eur. Bohuzial partner ma dlhodobe zdravotne problemy, takze nam jeden prijem vypadol a skoro vsetko taham sama. Splatka uveru po zvysovani urokov je uz dost vysoka, a je to jednoducho teraz privela platit. Co by ste robili na mojom mieste? Poziadali o znizenie splatok alebo refinancovali uver?

Poprosim bez hlupych pripomienok naco som si vzala taky vysoky uver ak ho teraz neviem splacat. Nebudem to tu vsetko rozoberat.

Vdaka za kazdu radu

viestta
11. okt 2023

Komunikovala s bankou, to je to najdolezitejsie

amonet
11. okt 2023

znizit splatku, viac rokov, odklad. refinanc ti neprejde

sweet20
11. okt 2023

spytat sa priamo v banke a teda opisat aka je u vas situacia

diablikovci
11. okt 2023

Úver nieje poistený ?

sasa1310
11. okt 2023

@diablikovci a v čom jej pomôže poistenie úveru, keď úver brala sama a partner nemá príjem.

autor
11. okt 2023

@amonet preco by refinanc nepresiel?

autor
11. okt 2023

@viestta buduci tyzden mam termin v banke

buberova
11. okt 2023

Bývate vo vlastnom alebo v podnájme? Ak vo vlastnom, možno by si si to mohla skúsiť zobrať ako hypotéku a ručiť bytom

sasa1310
11. okt 2023

a úver ste brali spolu s partnerom či sama? Ak s partnerom, refinancovanie nemusí vyjsť nakoľko on nemá príjem a sú vyššie úroky a ťažšie podmienky pre nový úver. Keďže refinanc je v podstate nový úver.
hypotéka alebo spotrebák?

autor
11. okt 2023

@buberova byvame v podnajme

autor
11. okt 2023

@sasa1310 nie, uver som si brala sama. A je to spotrebny uver

autor
11. okt 2023

@diablikovci uver je poisteny, v pripade mojej prace neschopnosti alebo v pripade smrti

autor
11. okt 2023

@amonet pri znizeni splatok dostanem negativny zaznam do uveroveho registra?

zuzanka.zuzu
11. okt 2023

refinancovať v čase najhorších úrokov nie je dobrý nápad. v čom by ti to pomohlo?
a predať to na čo ste si ho brali sa nedá?

amonet
11. okt 2023

aj pri refinanci sa kontroluje socialka ci mate ten prijem ktory deklarujete. plus ak je muz bez prijmu ty ho mas dostatocny na danu vysku uveru?

a ano ak by slo o odklad splatok alebo znizenie dohodou tak ano bude tam zaznam. ak by bolo predlzenie uveru na viac rokov tak bez zaznamu

la_dolce_vita
12. okt 2023

Tak vysoká suma a spotrebák? To kde dávajú? Píšeš, že sa zvýšili úroky a splátka, to sa u spotrebáku nedeje, tam je fixný úrok a splátka na celé obdobie. Na tieto situácie je odklad splátok, škoda, že teraz zrušili tie kovidove odklady. Ak nemáš nehnuteľnosť, tak rodičia by mohli založiť svoju. Neviem si predstaviť na čo iné si zobrať tak vysokú sumu ako nehnuteľnosť alebo auto, inak je to finančný hazard.

jarka_black
12. okt 2023

Nech si partner uplatní plnenie zo životnej poistky.
Pozrite, čo všetko tam máte a aj podľa toho zvoľte ďalší postup. Nič v zmluvách nemeňte, nerušte a neuzatvarajte nové.
Ak potrebujete pomôcť, napíšte mi.

nitran
19. okt 2023

@jarka_black treba v prvom rade komunikovať s bankou a tam im popísať vašu situáciu. Určite sa nájde riesenie