Je možné po zaplatení prvej splátky požiadať o zlúčenie úverov?

Zodpovedané
29. jan 2021

Dobrý deň,

v januári 2020 sme refinancovali hypotéku z jednej banky do druhej kvôli nižšiemu úroku. V máji sme požiadali o odklad splátok. Máme aj bezúčelový úver, ale nie v banke, kde je hypotéka. Tiež bol od mája odklad splátok.

Od februára 2021 začíname splácať obidva úvery.

Je možné po zaplatení prvej splátky v niektorej banke požiadať o zlúčenie (konsolidáciu) úverov?

Ďakujem

Dobrý deň,

máme v rámci našej finančnej kancelárie skúsenosť, kedy sme už úspešne refinancovali/konsolidovali podobný prípad.

Pre korektnosť však musím uviesť, že sa jednalo o klientov s dlhodobým zamestnaním, kde došlo len ku krátkodobému zníženiu príjmov v prvej vlne pandémie. Následne sa príjmy od zamestnávateľa po pár mesiacoch zastabilizovali. Zamestnávateľ žiadateľa aj spolužiadateľa boli zavedené a stabilné spoločnosti mimo rizikové sektory (napr. za rizikovejšie naďalej považujú dnes banky príjmy zo zahraničia či v gastropriemysle).

Podmienkou však bolo, že museli prebehnúť už korektné splátky - teda po skončení odkladu. Zároveň klienti mali odklad v rámci zvýhodnených legislatívnych podmienok, teda nie štandardný odklad splátok.

Najvhodnejšie bude sa poradiť detailnejšie. Naša kancelária je v Žiline. Prípadne sa poraďte aj so svojím bankárom či nejakým dobrým finančným sprostredkovateľom (na ktorého sú dobré referencie).

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk