Stačilo by vám na stravu 200 EUR na 20 dní?

23. feb 2024

Ahojte, stačilo by vám na stravu 200e na 20dni? Zaplatili sme vsetky vydaje plus sme mali nejake navyse tak nam ostalo menej. Maso v mrazaku mam. Sme dvaja plus 3rocne dieťa. Manžel si berie jedlo z domu, varím takmer denne.

bororka
23. feb 2024

Určite, ak mäso máš. Skús omáčky,, zemiakové placky, halušky a jednoduché jedlá. V pohode to zvládnete

maca1984
23. feb 2024

Keď máš mäso, tak to zvládnete.

chrobak7
23. feb 2024

Určite sa dá.

maca1984
23. feb 2024

@chrobak7 si sa sekol v príspevku

chrobak7
23. feb 2024

@maca1984 Hej, už som to opravil....

januska12323
23. feb 2024

Samozrejme. Rozplanuj si jedálniček dopredu, začni s tým co máš doma.

jamimo
23. feb 2024

mne nie. Ale asi je to možné...Prívarky, cestoviny, guláš na 2-3 dni, zapekané jedlá atď...

egonsk
23. feb 2024

Urcite ano, luxusne. ;)

adri266
23. feb 2024

A hlavne varit vo velkom. Na dva tri dni. Polievky huste, k tomu pecivo, atd

katkaseiner
23. feb 2024

urcite ano, ked sa jedna len o kratke obdobie, aj keby ste jedli chlieb a spagety s kecupom, proste to dáte. Horsie by bolo dlhodobo tolko na potraviny. Zacni minat zo zasob a drzim palce

renata1405
23. feb 2024

Tak ja neviem ale ja mam sama pre seba 10 eur denne na stravu nieto pre 3 ludi.Mne sa to zda strasne malo.

tana85
23. feb 2024

@renata1405 a este v pohode a luxusne 🙄nie, nedala by som to, vidim kolko stoja potraviny. jedine cely cas na strukovinovych privarkoch, trochu v bruchu poskvrka, mozno aj schudnu

heln
23. feb 2024

200 ecok na 20 dni, s odretymi usami, ale vysla by som s tym, rozpocet 10 eur na den, ides do obchodu a viac nekupis. pojdes do obchodu raz za dva dni, minies 20 euro, dobre porozmyslas co kupis a co nie.

nykkushka
23. feb 2024

My dáme 200e na mesiac len za ovocie a zeleninu, k tomu nejaká 100ka za mliečne výrobky. Čiže si to neviem predstaviť, ale to len preto, že nemusím, keby nastala taká situácia, vedeli by sme vyžiť...našťastie mojim chlapcom nevadí aj 2 dni jesť to isté jedlo len s malou obmenou. Pokiaľ mäso más, nevidím v tom problém 🙂

autor
23. feb 2024

@heln ja nechodím každý deň do obchodu ale raz do tyzdna

renata1405
23. feb 2024

@tana85 vidis to ja som dost pribrala poslednu dobu budem musiet znizit stravne na 3,33 na den.

macekovam
23. feb 2024

Aj keď nemáš mäso.. Jasne.. Dá sa.

aams
23. feb 2024

Asi by som to nedala... To je cca na dva týždne a to neobedujeme doma.Ale skús nájsť lacnejšie recepty ,prívarky atd

veselo_neveselo
23. feb 2024

Podl mna ano. Zalezi, co si zvyknuta varit. My mame teraz uplne luxusne thajske kari, bez masa zato s cicerom. Mame toho na 2-3 dni, najdrahsie na tom bolo kokosove mlieko 🙂
Strukoviny, ryza, su tvoji naj ked potrebujes lacnejsie a zdravsie varit. Maso nechaj len na nedelu.

euka210
23. feb 2024

no my mame do 500e na potraviny sme 5 plus svokra, takze 200e na v podstate 2 dospelych by malo pri jednoduchom jedalnicku stacit. Tiez mame nase maso vacsinou a vajicka.

22tanulka
26. feb 2024

200euro na 20 dní len na stravu? Keď ešte je aj mäso v mrazničke? Aj na mesiac by mi to stačilo...
Všetky základné potraviny ktoré sú sýte, sú fakt do 2eur. Len ľudia majú zlé stravovacie návyky a aj zle nakupujú potraviny.Neberte to v zlom.
Jačmenné krúpy-krúpové rizoto, krúpy dať do polievky krásne zahustia a hlavne zasýtia a sú veľmi lacné a zdravé.
Fazuľa,hrach ,šošovica,cícer či už suché na polievky alebo z konzervy na cestoviny/zemiaky. Aj hliva je lacná, kapusta hlávková ,biela alebo červená, kyslá kapusta,karfiol. Dá sa úplne v pohode lacno a aj zdravo.

motovidlo
1. mar 2024

Áno, dá sa to, ak si presne naplánuješ týždenný rozpočet a 100% ho dodržíš, budeš variť kreatívne hlavne zo zásob (ryža, cestoviny, strukoviny) a kupovať základné suroviny - sezónna zelenina, veci v akcii, žiadne sladkosti, alkohol, slané pochutiny. Dlhodobo neviem či by to šlo, ale mesiac -dva určite dáš.