VŠZP a peňaženka zdravia

alissa1222
10. jan 2024

Ahojte,chcela by som sa poradiť. Používate peňaženku zdravia ? Oplatí sa to podľa vas ? A cenovo to koľko vychádza asi som slepá ale nenašla som to ale čosi kdesi sa mi marí že 35€/mesiac. Tak by som vas chcela poprosiť aký mate na to názor . Vďaka 🤗

domka222
10. jan 2024

Používam, ale ak chceš niečo preplatiť je potrebné mať pravidelne robené preventívne prehliadky

slavomira236
10. jan 2024

@alissa1222 co myslis tymi 35 eurami na mesiac?

andrea_82
10. jan 2024

Penazenka zdravia je aplikacia, cez ktoru si das preplatit urcite naklady na zdravotnu starostlivost, lieky, zdravotnicke pomocky, ak nejake kupujes, platis. Nie je tam ziadna mesacna platba. A ako bolo napisane, musis splnat aj urcite podmienky.

lilian183
10. jan 2024

@alissa1222 ja ju nám. Preplatili mi dentálnu hygienu aj rám na okuliare

renka30
10. jan 2024

Nejde o mesačný príspevok, cez peňaženku zdravia si vieš dať preplatiť určité výkony do určitej sumy - napr. lieky, zubné ošetrenie, dentálnu hygienu, okuliarový rám - samozrejme za splnenia určitých podmienok ako sú napr. pravidelne absolvované preventívne prehliadky, žiadne dlhy na poistnom...Používam ju pravidelne, hlavne za platby u zubára - určite sa to oplatí, keď mi napr. preplatia 90€ za dentálnu hygienu alebo nočný strojček pre dieťa v hodnote 80€...

simsalabim
10. jan 2024

Podmienkou preplatenia ale je, aby lekari (zubny, ocny) boli zmluvni. Inak mas smolu s preplatenim, aj ked im posles potvrdenie od nezmluvneho. Total nespravodlive, kedze najst v BA zmluvneho zubara ci ocneho, co by vzal noveho pacienta, je nemozne.

katica06
10. jan 2024

@alissa1222 mám peňaženku zdravia, veľmi sa to oplatí, našej rodine vlani preplatila VšZP cca 500-550euro.
Je to bezplatné , nič sa za appku neplatí