Zablokovaný účet

mima343
21. aug 2022

Ahojte,prosim Vas ma niekto skusenost,zablokovali mi ucet,no nieje zablokovany ale je v minuse 600eur,chvala bohu matersku som stihla vytiahnut,nakolko som mala na ucte na spplatku uveru tu mi nestiahlo...prosim vas ma niekto skusenost ?chodi mi tam rodicovsky prispevok a pridavky,mam v banke uver ktory mi stahuju.Neviem ani zaco mi to stiahli,ukazuje mi len v cervenom minus 600eur,mozem si ist dat na urad posielat rodicovsky a pridavky na iny ucet v banke ?kedze 600eur nemmam a bez penazi ostat nemozme.Dakujem za rady

elis248
21. aug 2022

V prvom rade treba kontaktovať exekútora a dohodnúť splátkový kalendár, to v banke nevyriešiš. V banke ti účet len tak neodblokujú, k tomu musí poslať príkaz exekútor. Exekúciu si porieš, tú neoklameš, môže sa ťahať roky a počká si na teba.

zmrzlinka2021
21. aug 2022

@mima343
TAkze:
- s manzelom ist okamzite k rodine, a poziadat o pozicanie a vyplatit tuto sumu
- prestat brat uvery, veci na splatky
- manzel pracuje?
- dieta do jasli a ty tiez do prace

lienka.7
21. aug 2022

@mima343 nechaj si posielať šekom RP aj prídavky. Chod na UPSVaR a hned im to nahlas.
Ak mas exekúciu, postupne ti bloku vsetko.
A hlavne to ries v banke!

lienka.7
21. aug 2022

@domka222 v žiadnom pripade, aj dalsi ucet jej bude blokovaný. Treba si nechať posielať šekom, uz som to
@mima343 napisala.

lienka.7
21. aug 2022

@julie19 ona tomu asi nerozumie... co a ako s čím suvisi. Ideálne by bolo ak by s nou do banky niekto šiel a po lopate jej vysvetlil co a ako. Pozeram ze je okres PP, ak by bola BA kľudne by som s nou sla.
Ešte nech ju exekuuje aj banka, no amen 🤦‍♀️

cocolino234
21. aug 2022

@lienka.7 ak je zvyknutá na to mať účet, tak vie určite posielať peniaze. Môj brat, ktorý má naozaj problém s exekúciami toto riešil pred približne mesiacom, kedy mu zamrazili čiastku akurát keď mu prišla výplata, pretože sa vyhýba plateniu. Volal do banky, kde mu poskytli kontakt na exekútora. S ním si dohodol splátkový kalendár a bolo mu povedané, že keď zaplatí prvú splátku, tak mu uvoľnia peniaze, ešte v ten deň uhradil prvú splátku a to len vo výške 50€, o dva pracovné dni mu odblokovali účet. Takže podľa mňa by sa to dalo vybaviť aj telefonicky a následne uhradiť, len treba komunikovať.

zmrzlinka2021
21. aug 2022

@nafka0483 a toto sa "mnozi"

0silvia0
21. aug 2022

@mima343 dievca, sype sa to na teba a evidentne to uz sama nedavas po precitani predoslej tvojej temy. Naozaj sa skontaktuj so zdruzenim pre matky, osamostatni sa s ich pomocou a zacni odznova. Popripade skoc u vas na mestsky urad (ak si z mesta) na oddelenie pre rodiny s detmi, ak natrafis na ustretovu pracovnicku, naviguje ta..

stanislavicenka
21. aug 2022

@20erika07 exekutor zablokuje akykolvek ucet na Dane rodne cislo, coze aj novootvoreny. Autorka, v banke to vedia povedat aspon meno exekutora. Exekutor najskor zablokuje ucet, az nasledne pride domov cloveku o tom list. Urcite to treba riesit. Este aj banks ti stiahne poplatok za spracovanie exekucie.

nelka93
21. aug 2022

@zuzuliennka1 nemusí mať povolené prečerpanie aby si exekútor stiahol peniaze. Tu už je skôr v nepovolenom prečerpaní.

elis248
21. aug 2022

@stanislavicenka nie, Upovedomenie o začatí exekúcie a príkaz na exekúciu(do banky na zablokovanie účtu) sa posiela naraz. Len sa často stáva, že ľudia si myslia, že ak nepreberú obálku s upovedomením a zatajujú sa, tak sa nič nestane. Pracovala som kedysi s tým. Takže treba preberať poštu. No často sa aj stáva, že pošta chodí na trvalý pobyt a dotyčný sa zdržiava na úplne inom mieste.

maranco
21. aug 2022

Pozri si v internetbankingu pohyby a detail k tomu -600 čo tam bude napísané, komu odišla platba na aký účet a vygoogli si to číslo účtu.

kamatopo
21. aug 2022

@mima343 no nám tak raz stiahli po príchode z Bulharska. Rýchlo sme zablokovali účet a banka to riešila. Niekto sa nam proste pokúsil ukradnúť eura z účtu.

rastislav85
21. aug 2022

Dobrý deň. Prosím kontaktujte ma na FB stránke Pravda, Úžera, Podvody a nájdeme optimálne riešenie.
https://m.facebook.com/101756731903147/

kristinka1990
22. aug 2022

@mima343 otvoriť si detský účet a tam si dať posielať.

lu966
31. aug 2022

@mima343 pokiaľ máš exekúciu môžeš sa v banke spýtať na meno exekútora ak od neho nemáš žiadny papier. Exekútor si nestiahol peniaze momentálne ti len zablokoval sumu ktorú si dlžná. Táto suma bude odblokovaná a následne stiahnutá keď tie peniaze budú na účte. Samozrejme keď zavoláš exekútorovi povie Ti o možnostiach ktoré máš. Buď to splatíš celé naraz alebo sa dohodnete na splátkach. Neboj sa exekútor dokáže zistiť všetko môžeš mať aj 300 účtov aj čo len chceš. Účty zablokuje všetky. Ak to nezačneš riešiť časom ťa to dobehne. Exekútor príde, zhabe všetko čo je tvoje v sume dlhu.