Zrušenie životnej poistky

18. sep 2023

Ahojte, prosím vás ako postupovať pri zrušení poistky, ktorej trvanie je necelé dva roky a je bez sporenia. Ďakujem

sweet20
18. sep 2023

posli vypoved do poistovne

mojvlk
18. sep 2023

Napísať jednoduchý list
Žiadosť o výpoveď zmluvy č.....

Týmto žiadam o výpoveď poistnej zmluvy č. ...... ku dňu 30.9.2023 z osobných dôvodov.
Za vyhovenie mojej žiadosti vopred ďakujem.
S pozdravom .......

Podpis zaslať do poisťovne ☺️
Minút týždeň som posielala

autor
18. sep 2023

@mojvlk jej super ďakujem 😊

autor
18. sep 2023

@sweet20 ďakujem

alickapusinka
18. sep 2023

Ale asi si zoberú aj zmluvnú pokutu.

autor
18. sep 2023

@alickapusinka hej?.. no koľko si môžem pripraviť €? 🙈🙈🙈

alickapusinka
18. sep 2023

Ja neviem koľko ale niečo si určite strhnú. Moja mamka mala životnú poistku a náhle zomrela nechceli jej vyplatiť nejakú sumu časť nejakých peňazí nám jej deťom lebo zomrela skôr ako uplynula doba. Tak niečo si strhli preto si myslím že či si niečo nenaučtuju.Možno by To vedel niekto kto s tým robí.

macilaci
18. sep 2023

Výpovedná doba pri životkach je 6-8 týždňov. Pozri zmluvné podmienky.

macilaci
18. sep 2023

Autorka@ ak tam nemáš sporenie žiadna zmluvná pokuta tam nebude. Žiadna pokuta pri životkach neexistuje.

autor
18. sep 2023

@macilaci ďakujem za info 😉

alickapusinka
18. sep 2023

@macilaci ja som to nevedela naisto.Dobre vedieť.

macilaci
18. sep 2023

@alickapusinka tak to je zase niečo zvláštne. Mali ste nárok na celú sumu uvedenú v prípade smrti poistenca. Zaslali ste umrtny list?

alickapusinka
18. sep 2023

@macilaci áno všetko že údajne poistku platila mamina len krátku dobu 3 roky. Dali nám ale nie všetko .

macilaci
18. sep 2023

@alickapusinka ktorá poisťovňa? . Aká to bola poistka. Bolo tam poistenie v prípade smrti?

martinp288
19. sep 2023

Stačí poslať výpoveď. Pokuta tam žiadna nieje. Smiem vedieť prečo ju chceš vypovedať? Máš lepšiu ponuku? Ak ti nevyhovuje krytie, vieš ju prerobiť. Robíme to bežne pri ľuďoch, ktorím sa zmenila životná situácia a potrebujú iné krytie, prípadne si nevedia dovoliť platiť poistné. Riešenie sa dá nájsť stále.