Kupovali ste niečo pre ročné dieťa na Vianoce?

uzivatelkamk
21. okt 2013

Ahojte maminky, kupovali ste niečo aj pre ročné dieťatko na Vianoce? Máme decembrovku a má všetko, čo ju zabaví a čo potrebuje....A neviem, že čo pod stromček. Viem, že také dieťatko to ešte nevníma, že darček, ale všetci budú mať darčeky, tak aj pre ňu musí byť, 😝 len čo také pre ročnú slečnu 🙂
Vianoce/582544165114895?ref=hl

lubina
21. okt 2013

Aj my mame mladsiu decembrovu a na Vianoce sme jej darceky normalne kupili, aj ked uz mala vsetko, ma starsiu sestru a tej by som asi tazko vysvetlila, ze ona dostala a mladsia nie lebo tomu "nerozumie" (ci co by som povedala tej strasej??). Kupili sme jej nejake oblecko uz vtedy na jar, nejaku hracku (ktoru fakt nepotrebovala 😉 ) a obe deti m ali radost

cerez
21. okt 2013

Ja si myslím, že bez ohľadu na vek, každý si má nájsť niečo pod stromčekom. Možno nebude tomu všetkému rozumieť, ale čaro Vianoc, svetielka, atmosféra a aj malý darček k tomu, očka rozžiari. Ide o vaše spomienky.

amadora
21. okt 2013

pravdaže áno

jankatt1
21. okt 2013

Uplne nezmyselná otázka...?? Dokázali by ste si predstaviť jej nedať nič??

rejaa
21. okt 2013

Moja mala prvé Vianoce 3 mesiace a darčeky dostala. V priebehu 3 mesiacov má narodeniny, meniny, Mikuláš, Vianoce a vždy dostane oblečenie, hračku, knižku. Veď kúp niečo čo využije, keď bude väčšia. Veď do ďalšieho decembra nebude mať žiadny "sviatok" (podľa toho, kedy má meniny) Aj ročné dieťa sa teší z hračky a vníma, že niečo dostalo 🙂

horana
21. okt 2013

Pre rocne dieta? Kopec veci. U mojej malej v tom veku napr. "frcal" chodiaci konik na baterky, taky tlstucky, zapol sa a pomaly sa sunul, mal "srst" aj sedlo - to bol hit jej 2hych Vianoc.
A davali sme aj necelo 2 mesacnej na jej prve Vianoce, z toho jednu mysicku latkovu a sustavu farebnu ma odvtedy v oblube permanentne. Vie ze to je z prvych Vianoc a paci sa jej stale a ma ju temer ako relikviu.

senta_sofia
21. okt 2013

odrazadlo 🙂 a myslim, ze rocne dietatko uz vnima dost, hlavne ak by videlo, ze ostatni rozbaluju darceky, tak jej zabal aspon volaku malickost

ustrachana
21. okt 2013

Mam synceka narodeneho v novembri a hned na tie Vianoce mal samozrejme darceky 🙂 a ked mal rok kupovali sme automaticky, ani na sekundu sme neuvazovali ze by sme mu nekupili 🙂))) a ma naozaj vsetko, tolko hraciek, ze kazdy mesiac posielame minimalne mech hraciek na Kramare, ale nikdy by ma nenapadlo rozmyslat ci mu mam nieco kupit len preto, ze vsetko ma 🙂))) vzdy je v hrackach nieco nove 🙂

cawes
21. okt 2013

ahoj moj maly sa narodil v auguste takze v decembri mal len 4 mesiace a kupovali sme fusak, oblecenie, knizky, a zopar hraciek. Bol vo vajicku na stedrovecernom stole a potom pod stromcekom 😀

k_a_j_k_a
21. okt 2013

Starsia dcerka je tiez decembrova a dostala darcek aj ked mala necele dva tyzdne. Vtedy dostala kvetinku s hudbou na zavesenie. A ked mala rok, tak mala pod stromcekom tiez hracky a aj oblecenie. Tolko radosti 🙂. Nevidim dovod, preco by aj denne babatko nemohlo dostat pod stomcekom nejaku drobnost. Mne by to prislo samej trapne, keby tam nic nemala. A dostala drobnost aj na meminy, kt. ma 22.12. 🙂 dokonca dostala darcek aj od Mikulasa a to sa narodila 5dni po Mikulasovi 🙂

kikimon
21. okt 2013

samozrejme, aj novembrovej na 1.vianoce

mata90
21. okt 2013

aj my sme kupovali darčeky a to mal 5 mesiacov, a druhému ked mal 3 mesiace a tiež dostal darček

ence
21. okt 2013

nedávno som čítala perfektnú knihu o výchove dietata. Bolo tam písané že každé dieta či už dievča alebo chlapec potrebuje bábiku. Naučí sa pozorovat telo a može s bábikou robit to isté čo robí mamička s ním moja Alexandra má bábiku od 8 mesiacov teraz má rok a ideme jej kupit zložitejšiu bábiku s viacerími funkciami lebo ju hra na mamičku očividne baví. Ked nechce jest prehovoríme ju aby najprv dala bábike a potom vyskúšala aj sama. Pekne sme ju naučili bábiku balit aj počičíkať. ked sa učila chodit vozila ju v mini kočáriku. na vianoce bude asi kolíska. Prvé Vianoce mala 6 mes a dostala jej najoblubenejšie hračky sadu loptičiek na rozvýjanie motoriky mala ohromnú radost z rozbalovania a trhania papiera.

lolinko
21. okt 2013

Neviem si predstavit, ze by pod stromcekom nemali darcek moje deti.
Ked mal darcek starsy syn tak aj mladsi. Aj ked mal len 4 mesiaciky mal pod stroncekom veci na oblecenie, kozmetiku, hojdaceho konika a choditko. A este aj nenarodene krsniatko malo darceky pod stromcekom.

zuzub
21. okt 2013

nie je nič lepšie ako ked synovi občas pustím video z vianoc ako si prvý krát rozbaloval darčeky a to mal 7 mesiacov, takže možno to dieťa nevníma, ale ide o tú atmosféru...

jajus28
21. okt 2013

Rocne dieta je uz vnimave a naozaj sa vie tesit a ako tak zahrat a prve vianoce su zazitkom nie len pre neho, ale i pre vas ako rodicov, samozrejme ze darceky treba kupit nie este v takom mnozstve ale predsa. Do teraz mam v zivej pamati ako moj vtedy 10 mesacny syn na svoje prve vianoce zaspaval na trojkolke co dostal od jeziska ani za pana nechcel s nej zliest. Takze porozmyslajte nad niecim co mu dokaze spravit radost za tie rozziarene ocka to stoji a uzite si to ako rodinka 😉

ikke
21. okt 2013

ak to beries len z pohladu, ze take dieta to este nevnima, tak to este aj buducorocne vianoce mozte s velkou pravdepodobnostou vypustit 😅
ked je decembrova, kludne jej v tomto veku este mozte rozdelit darceky na narodeninove a vianocne, aspon si ich uzije postupne.
a hadam ani nie je nic lahsie, nez kupovat darcek rocnemu dievcatku, od babik, kociarikov, kniziek, velkych skladaciek, ... az po auticko 😀 a samozrejme oblecenie a detske "sperky" (moja je presne od roka zatazena na naramky a nahrdelniky a to ja taketo veci skoro vobec nenosim... 😀)

timotea244
21. okt 2013

Samozrejme...čo je to za otázku?Môj syn mal na jeho prvé Vianoce rok aj mesiac a nedokážem si predstaviť,že by tam nemal darčeky...a hoc by mal len tri mesiace aj tak by tam mal darčeky...

janka_mamka
21. okt 2013

pre ročne ditatko sa už dá kupit hocičo, napríklad obrázkovu knižočku leporelo, hrací bubon, vlaik, babiku, môj syn mal na vianoce 5 mesiacov a pod stromčekom si našiel aj hryzatka aj oblečenie, no a čo že nevnímal, a ročne sa už predsa zahra, už vy sama musíte vedieť ake hračky preferuje, no a ešte pyžamko a mate to , neverím že by ste je tam ozaj nič nedali 🙂

vevesh
21. okt 2013

my sme kupovali pre vtedy osmemesacnu dcerku taku plysovu babiku a skladacie pohariky. dostala aj lego, ale to nebolo take terno. a ked som bola druhykrat tehu, tak aj pre mimco v brusku. (to bol znak pre to starsie, ze vsetkych lubime a na vsetkych myslime rovnako)

zuzkat1
21. okt 2013

Nechapem.rocne dieta uz vnima.moja je januarova a nedat jej na prve vianoce darcek tak si to nikdy neodpustim.

aadulik2110
21. okt 2013

určite by som niečo kúpila... maličkosť, hračku, oblečko.... môj malý má 30.11. meniny, potom Mikuláš za chvíľu Vianoce.... manžel má 4 súrodencov a keď sa k tomu pridajú aj starí rodičia, tak vždy niečo dostane.... malý mal na svoje meniny presne pol roka a dostal oblečko, plyšákov, súpravu na papanie a my sme mu kúpili O-ball (má úspech doteraz). Vianoce boli o chvíľu a vtedy dostal malý vkladačku, plyšáka a malú plastovú motorku (na Vianoce ju len okusoval, ale teraz má veľký úspech), oblečko, osušku, hojdacieho koníka, chodítko... viem, že na každý sviatok toho vždy dostane veľa, ale vždy aspoň jednu, dve veci mu kúpime aj my... bez darčeka si to neviem predstaviť a čo sa týka Vianoc, tak vnímal veci, ale najviac ho bavilo trhať papier 🙂

fra
21. okt 2013

budem tu za krkavčiu mať, ked boli prvé a druhé Vianoce po narodení najmladšej dcéry, staršie decká dostali normálne darčeky a ona len takú zabalenú drobnosť, pamatam že raz to boli prstové bábiky za 2-3 €, a tešila sa z nich veľmi, ved nie je žiaden predpis, že by darčeky mali stáť istú sumu alebo mať istú veľkosť, malé deti sa potešia zo všetkého čo ich zaujme- jednoducho sa mi zdalo zbytočné obklopovať ju haraburdami len preto, aby niečo drahšie dostala ... samozrejme, doma sme mali kopu hračiek po starších súrodencoch takže hrať sa mala s čím... a aj tak jej najoblubenejšou "hračkou" bol (a doteraz je) náš pes 🙂

ollynka
21. okt 2013

ročné dieťatko vníma až až. Keď našej dcérke niečo kúpime,vždy jej žiaria očka,teraz dostala knižočku, hneď sa posadila mužovy na kolená a museli si knižočku popozerať a prečítať.Neviem si predstaviť,že by sme jej nič nekúpili na vianoce. Dieťatko ti rastie, je mnoho darčekov,ktoré nemá a ktoré zodpovedajú jej veku.My sa chytáme kúpiť jej na Vianoce trojkolku, budeme ju učiť na chodbe s ňou ,,narábať,, a schu schu bábiku, určite novú knižku, nové cd s pesničkami, rozmýšlame aj nad legom.

broskilinka
21. okt 2013

myslim ze pod stromom by si kazdy mal nieco najst... aspon malickost... pekna drevena hracka vzdy potesi 🙂

anjelik2509
21. okt 2013

samozrejme, že áno, veď to by ani nešlo nekúpiť niečo..My sme malej kúpili aj keď mala dva mesiace, len také hrkálky a hryzadielka, a také maličkosti, ale aj tak...No a keď mala rok a dva mesiace, pod stromčekom si našla hojdacieho koníka a všeličo iné 🙂

marian86
21. okt 2013

jasne že dostala, hračky na motoriku, a zvukoe knihy...a knihy na prve slova...

zigzag
21. okt 2013

jasne. ze ano, dreveneho havka na tahanie a dala som mu namalovat body na sashe, a plysove manusky na ruky,,,,

wera.g
21. okt 2013

no jasné že hej, neviem si predstaviť, že by drobčok nemal kopu pod stromčekom, a nielen v roku, ale aj keˇd mal len 3 mesiace a bolo mu úplne šuma fuk čo sa deje, hlavne že stromček svietil, to ho najviac zaujímalo 🙂 a k roku čo dostal? rozprávajúci vysávač, lebo miluje vysávanie, kopu knižiek, nejaké hračky vkladacie, lopty no a handry klasika 😀

mirkacik
21. okt 2013

moj sa narodil presne 24.12 a ked mal rocik,tak samozrejme ze mal aj tortu s jednotkou a aj darceky...od jeziska a aj narodeninove