Vianoce s ročným dieťaťom

18. sep 2022

Ahojte,dcerka bude mat cez Vianoce rok.Prosim Vas,ako ste prežili Vinoce s ročnym dieťatkom?Ako vnímalo Vianoce?Ako vnímalo darčeky?Čo ste kupovali ročnym za darčeky?Čo dostali na večeru?Kedy išli na štedrý Večer spinkať? Chcem sa inšpirovať,Ďakujem

oli18
18. sep 2022

Rocne dieta vnima akurat tak svetiekla na stromceku. A darceky tak, ako doteraz. Nijak. Nevie rozlisit, ci tu hracku uz videlo, alebo je nova. Takze nerob si starosti.

marci77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macekovam
18. sep 2022

stromcek sme mali zaveseny ... len tu hornu cast.. svetielka sa mu budu pacit.. darceky didakticke.. napriklad ten fisher price maco .. alebo rozne vkladačky...

beata_k
18. sep 2022

Isli sme v standardom rezime. Nebudem si dieta trapit kvoli jednej veceri, ktoru aj tak jest nebude.

siska53
18. sep 2022

Obe deti mali 9mesiacov, ked boli Vianoce. Neprezivali, to, rovnako, ako neprezivali svoje prve narodeniny, viac ich zaujal suchotavy papier ako hracky. Jasne, plus sviecka na torrte a svetielka na stromceku.Rezim sme zachovali ich bezny. T.j., kedze o 17 mavali olovrant, tak sme my mali skorsiu Stedru veceru. O 19 dostali svoju normalu veceru a sli klasika spinkat 20:30-21..

Olovrant mali trosku atypicky, detska verzia nasho salatu a rybicka, losos.

konikkon
18. sep 2022

Dcéra bude mať rok na Vianoce. Nebude vnímať, že je to výnimočný deň, ani darčeky. Ale my Vianoce strávime podľa našich zvyklostí a prispôsobíme ich podľa jej režimu. Ráno sa pohrame, poobede pôjdeme na cintorín zapáliť sviečku prastarym rodicom, pekne sa poobliekame a pofotime, okolo 5 sa naveceriame a potom sa pri stromceku budeme hrať s novými hračkami. Potom prídu starí rodičia a spat pôjde tak, ako je zvyknutá. Denný rezim bude mať dodržaný.Jej štedrovečerné menu sa bude skladať z kúska oplátky, ryby a šalátu ( zemiak+mrkva+hrášok+ biely jogurt). Ako darčeky zvažujeme sánky, autosedačku, elektrické autíčko, pieskovisko. Niečo dostane na narodeniny a niečo k Vianociam. Zhruba takto.

viestta
18. sep 2022

Stromček ho zaujímal, darčeky mu boli ukradnuté, zato tie baliace papiere to bolo radosti. Režim sme plus mínus dodržali ako bol naučený, večeru sme mali keď zaspal

mikadooo
18. sep 2022

Nejak to nevnímala. Nechápala. Hlavne jej zachovať normálny režim. Aj tak je možné, že bude predráždená. Naša to zvládla našťastie celkom v pohode. A áno, ako píše viestta, baliaci papier bol fakt fascinujúci.

deti95060810
18. sep 2022

keďže máme viac detí a cez Vianoce malo hoc ktoré dieťa 1 rok - tak náš stromček sme mali uviazaný o garnížu po niekoľko sviatkov...😉

squ1rrel
18. sep 2022

Ja mam vianocne dieta. Zo stromceka sa velmi tesila, stale ju to lakalo. Mali sme normalny stromcek len sme okolo neho dali ohradku. A vecere sa nedotkla, je prilis vyberava a nezvyknuta na take dobroty ako kapustnica 😀 z darcekov sa nesmierne tesila, bavilo ju vsetko od baliaceho papiera cez otvaranie krabic az po hranie sa s kazdou jednou hrackou.

lenka2710
18. sep 2022

Môj je v lete, takže prvé sviatky asi prespal tuším 😉 darček dostal, len kvôli staršej! Zvukovú knižku, takú dlhú plysovu husenicu kde každý článok robil niečo iné - sustal, pískal, bolo tam zrkadielko atď a tuším nejaké body a druhy rok mal rok a pol, stromčeka sa bal, teda sviecok, takže sme ho nemuseli ani viazať ani nič podobné, večeru už jedol to co my, z každého trosku a dostal vkladacky, oblecko, auticka a nejaké drobnosti ešte ☺️

elizabet173
18. sep 2022

bolo mu to celé srdečne jedno, stromček sa mu páčil a to bolo asi tak všetko. Najlepší darček bola krabička od pera, ktoré dostal jeho otec, ktorú donekonečna otváral a zatváral a vkladal do nej čo bolo po ruke. Jedol myslím zemiakové pyré a pečenú rybu, spať išiel ako bežne. Darčeky si už veľmi nepamätám, ale krabička od pera bola naj a ešte sánky, na ktoré vyliezal a zliezal 🙂

yanni
18. sep 2022

No nic. Rocne dieta to ma tak akurat setko na haku. Moja najmladsia je tiez Vianocne dieta. My chodime cez Vianoce na tyzdnovu lyzovacku a o nic sa nestaram. Zje co navaria v hotely, teraz uz lyzuje, ide spat normalne v case ako vzdy. Darceky vlastne nemala akurat anrodeninove a aj to len malickost. Druhe anrodeninxy boli podobne (akurat, ze sme neboli lyžovat, nebo Lockdown), tretie si uz pamäta (bola aj lyzovacka a aj si presne pamäta ake darceky boli a kde sme boli). Ja som pri kazdom dietati do tretich narodenin takmer nic neriesila. Vzdy len malickost (aby sa nepovedalo). C tom veku je to dietatu uplne jedno.

3petka
18. sep 2022

Môj mal síce len 8 mesiacov na prvé Vianoce ale myslím že aj ako ročný by to bral rovnako. Teda nijak extra. Pod stromčekom mal len 1 darček. Nevedel neprezival papal extra svoju večeru… a to bol ešte k tomu strašne chorý takze po večeri sme utekali na pohotovosť s vysokou horúčkou a pobudli sme si tam 3 dni… Ešte ak ako dvoj ročný by neriešil ale mal pod stromčekom darček čo si moc prial…

janka_266
18. sep 2022

Najväčšia sranda bola rozbaľovať darčeky, a potom mala úspech kniha 😃spať išiel asi o 45 min neskôr ako normálne a jedol h večere všetko, čo mohol 😃 ako darčeky dostal tatru, guličkovu dráhu, oblečenie, fisher price maca, a knihy 😃a ešte určite niečo, len si nespomínam. Darčekov mal toľko, lebo to dostal naraz od nás, starých rodičov a krstného 😃

mirkasan
18. sep 2022

Maly mal 13 mes a najväčšiu radosť mal z krabice z veľkého traktora. Prehral sa s ňou cely večer. Gule cez deň postrhal, keď večer zaspal, dozdobila som ho 😁 potom na seba strhol stromček, tak sme ho aj zbalili a bolo

erickatt
18. sep 2022

Naj darcek bol velka krabica

trendyy
18. sep 2022

Naše doteraz najkrajšie Vianoce za posledne roky.
Papala normalne zeleninkovu polievku a trochu ryby na masle zo zemiakmi.
Boli sme palit prskavky, potom prisiel Ježiško, a ked zbadala darceky hned vedela ze to je jej.Tesila sa velmi.
Dostala stolik interaktívny, drevený kociarik z lidla krasny,babiku, oblečenie,kocky a uz ani neviem co ...stromcek sklbala mozno tyzden🤭
Teraz bude mat 2 na Vianoce a tesim sa este viac 🥰

kris_tin257
18. sep 2022

On je septembrový takže keď mal 3 mesiace tak len spal v posteli to sme neriešili. Keď mal rok aj 3 mesiace tak u nás darčeky neboli žiadne pre syna vôbec to nevnímal, štedrú večeru sme mali klasickú s tým že k stolu sme dali cestovnú postieľku kde bol malý mal tam hračky postavil sa zobol niečo zo stola čo sme mu tam posunuli. A my sme mali ešte také normálne Vianoce, o rok neskôr to už bolo bojovejsie 😀

kate_cs
18. sep 2022

Moji obaja synovia mali na Vianoce rok. Nemaj zbytočné očakávania a plany. To je moja hlavná rada. Neplánuj, len si to uži. Darčeky veľmi nevnímali, ale veľmi sa im páčili svetielka na stromčeku, ale neustále dávali dole všetky ozdoby, ktoré dočiahli. Jedli polievku zo šošovice, rybu a zemiaky.

nevenka
18. sep 2022

Prve Vianoce mal syncek 1 tyzden, takze to nic a potom, ked mal rok, tak mal na veceru vyvar, trochu zemiakov s lososom a chlebik, to bolo jedlo cislo 1. A nadojcil sa, samozrejme 🙂. Vedel uz chodit, takze chodil a ukazoval na svetielka. Zjedol aj linecky keks, darceky - podostaval nejake vkladacky, dotykove, zmyslove knizky, oblecenie a tak. Nic speci. Spat siel v standardnom case. Starsi boli dlhsie hore. Nejak specialne to asi nevnimal este.

saxana000
18. sep 2022

Nasa dostala take kocarove sanky tie boli super...
Jedla kocku rybky na vode alebo na pare-neviem uz a zemiak v supke co boli varene do salatu som jej odlozila a pomagala..svietielka na stromceku sa jej pacili uz sedela s nami v kuchyni v detskej stolicke.jeziska neriesila.to az o rok sme potom spravili.

vilma7
18. sep 2022

Môj syn mal rok, ale.nevnimal to nijako špeciálne. Dostal asi traktor na hranie. A o týždeň na to mal narodeniny. Stromček som pred mojimi deťmi nikdy nemusela chrániť, keď poviem nechytať, znamená to nechytať.

Moja dcéra mala rok a pol. Na večeru, ca okolo 17.00 mala rybku a zemiak.kašu. A čo dostala pod stromček si už ozaj nepamätám...tuším brat jej pomáhal rozbalovať.
Stromček prežil, pomáhala dokonca zdobiť. Mala z neho veľkú radosť.
Teraz bude mať už 3.5 na Vianoce.

A spať išli vždy keď boli unavení.

evinqua
23. sep 2022

Stromček ho zaujal, prave zacal aktívne chodit a ťahal všetko z neho dolu, dostal nejaké auta a od rodiny skor praktické darceky - stolík a stoličky do novej izby, stokke detskú stoličku do kuchyne, kurz plávania. Jedol vyvar a rybu so zemiakmi/my kapustnicu a vyprazanu rybu so salatom/. Spanok klasicky, uložili sme ho a my sme este posedeli pri kolacoch a tv

oblecenie99
23. sep 2022

Ja som napr. ozdobila stromček v režime "ako vždy", teda aj použila na to tie kovové háčiky, až potom som si uvedomila, že to bola riadna blbosť pri akčnom ročnom dieťati a mala som potom riadne stresy celý čas 🙈