Prvý tablet pre 9 ročné dievča

lucia4978
17. okt 2013

Ahojte, moja dcéra bude mať 9 rokov a chcela by tablet....Nie som vôbec v obraze aký by jej stačil a čo by mu nemalo chýbať.Nechcem investovať do neho veľa peňazí ale ani kúpiť nejakú blbosť...Máte nejaké skúsenosti, alebo viete poradiť? Dnešné deti sa v týchto veciach vyznajú lepšie ako ja 🙂 Našla som aj za 69 € napr. : MID 712B - ultratenký, Android 4.0 ďakujem za vaše radi 🙂

seemani
17. okt 2013

Máš odvahu 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/hry-a-sportove-potreby-pre-najmensich/aky-tablet-pre-8-rocne-dieta/ kukni tuto...
a stretneš sa tu z dvoma skupinkami, tá prvá ťa úplne zvozí, či si normálne, že chceš 9 ročnému dieťaťu kupovať tablet, máš ho vyhnať von a basta.. A tá druhá ti možno poradí s výberom..
A možno ti tá prvá skupinka nenapíše vďaka tomu, že som na ne upozornila 🙂

ivett1
17. okt 2013

@seemani 😀...ale vystihla si to presne @lucia4978 ja som našej dcérke posunula Yarvik (10") ... teraz stojí okolo 90-150 € - čo je v jeho kategórii celkom dobrá cena a má aj slušnú výbavu ...😉

edita84
17. okt 2013

podla mňa bude stačiť aj moja dcéra dostala na 6 te narodky eadget sa tuším volá a poviem ti viac je vypnutý ako zapnutý čo ma v podstate aj teší 🙂

sisaha
17. okt 2013

@lucia4978 ja som kupila mojej 15 rocnej a viac ho pouziva 4-rocna 😀. Natahala som jej tam edukacne hry, takze popri skladania puzzle na tablete sa aj uci farby, ovocie, hudobne nastroje, geometricke utvary po anglicky... Doba ide dopredu a decka by sa mali rozvijat vsetkymi smermi.. Samozrejme hry obmedzit na rozumny cas..

lucia4978
autor
17. okt 2013

@seemani ďakujem ti...no ani ja som neni nadšená že dcéra ho chce tiež som jej povedala že za mojich čias som to nemala a odpoveď bola: bože to muselo byť strašné 😀 ale je to tak ....doba nepustí to ako by sme porovnávali hrušky s jablkami .-) ja som len rada že sa dá zohnať dnes aj lacnejšia elektronika a nie ako kedysi napr ....keď už sa vraciame k minulosti 🙂

magica78
17. okt 2013

ja by som skor volila maly laptop ako tablet ,teda ak nemate vela peniazi lebo moze na nom robit pojekty do skoly a lepsie sa pise ako na tablete

gabuci
18. okt 2013

Moja dcérka má 13 rokov,v lete sme jej kúpili tablet,vlastne ona si do kúpila,my sme jej doložili🙂(za svoje dávno nasporené peniažky).Pôvodne som bola proti,máme PC a maju telefony Androidom,no veľmi na tom trvala.Chcela som len do tých 100 eur najviac,no potom som si to rozmyslela,má kamarátky ktoré kupovali také,čo sa predávaju aj v Tescu,momentálne meno ma nenapadá,mali už pokazené,pomalé,zasekávajuce,niektorej ani sa nedalo opraviť,po dlhom čakaní dostali naspäť prachy.Potom rozmýšlala nad tabletom http://www.mall.sk/tablety-znacky/acer-iconia-t... nakoniec sme si vybrali drahší,lebo chcela mať aj prednu aj zadnu kameru,tak sme kúpili tento.http://www.nay.sk/asus-memo-pad-7hd-me173... sme to v auguste a vtedy stál viac,no krásne funguje,cez Wifi sa zapojí aj na internet doma,stiahne do toho čo potrebuje,nosí to na cesty ked ideme autom niekde,hrá sa na tom...spokojnosť nadmieru.Boli sme na autosalone,robila s tým krásne fotky.Chcela som jej kúpiť len bude GO Clever alebo niečo lacnejšie k tomu podobné,potom sme uvažovali nad typmi Sencor,Lenovo,Prestigie..no vyhral tento.Treba sa poinformovať od skuseného,prečitať na stránke recenzie,poobzerať sa v internetových obchodoch,porovnávať produkty a podľa toho sa rozhodnúť.

gabuci
18. okt 2013

Vidím,že zle som ti nahodila čo sme kupovali a čo sme mali pôvodne vybraté,tak skus tuto:
http://www.nay.sk/acer-iconia-tab-b1-a71-7-8gb/... toto chcela najprv a potom toto sme kúpili.
http://www.nay.sk/asus-memo-pad-7hd-me173x-1a00...

mirka414
18. okt 2013

Ja som neterkam kupila Samsung s Android my mame Tablety ipad od Apple a tiez sme spokojne .dcerke teraz prenecham na doma ipad normalnu velkost a ja si este aspon do vianoc pockam a kupim mini ipad čo je uplne super velkost na cesty alebo do kabelky.

mirka414
18. okt 2013

Este taka maličkost ,ale pre mna dost doležitá.občas kupim nejake tie aplikacie alebo odkedy mame tablet uplne som prestala kupovat dvd tak vsetko kupujem priamo do tabletu na jedno konto,ktore kontrolujem a mam vsetko zaheslovane aby dcerka nemohla nič bezo mna stiahnut.u apple je možnost kupit darcekove karty s kreditom a potom sa vobec nemusí zadavat cislo karty to je vec co ja nerada niekam pišem.takto kupim jednu kartu a raz do mesiaca kupim malej nejaky film,či rozpravku a nemusím sfukovat prach z dvd 😀

janinah
18. okt 2013

@lucia4978 nie si nadšená,že ho dcéra chce a predsa?....ak niečo ako rodič usúdim,že je nepotrebné resp. má na to ešte čas,tak to decku vysvetlím a nedám sa prehovoriť,lebo to má skoro každý a nebudem predsa horší....mám silný pocit,že dnešné deti ako 40tnici budú mať poruchy sluchu i zraku i chrbtice oveľa viac ako dnešní 40tnici...okamžite mi tu odpíšu,však naše dieťa chodí športovať,pc len s mierou,sluchatka do uší ani nepoužíva...ozaj ? koľkých detí sa to týka?

lucia4978
autor
18. okt 2013

@janinah je to o tom že doba je taká a nebudem dcéru vychovávať v starých časoch a nútiť ju hrať sa s matrioškami a zdraviť sa česť práci!

janinah
18. okt 2013

@lucia4978 doba je presne taká akí sme my ľudia,lebo doba to sme my....neberiem ti tvoj názor,ale ponechám si aj ten svoj,ja si ozaj nemyslím,že 9r. dieťa tablet nutne potrebuje...

lucia4978
autor
18. okt 2013

@janinah ale ja som sa nepýtala na názor, takže ti nič neberiem ale ani nestojím o ten tvoj.....

nice202
18. okt 2013

@lucia4978 podla mna ten co si vybrala, jej uplne staci 😀 . ked tu napisem, ze moja ma tri roky a na tablete vie robit lepsie ako ja, tak ma tu ukamenuju 😀 a ked sa manzelovi rodicia pytali, co kupi moj muz malej na vianoce, tak im povedal, ze tablet, nech ma svoj. To vtedy skoro svaclo aj mna. Na tri roky velmi skoro, ale 9 rocna slecna, uz kludne tablet moze pouzivat.

kaktusik007
18. okt 2013

ze rozmyslas u 9 rocneho.... moji 2 a 3 rocni synovia maju oblubene aplikacie... a prosim vyukove....

ja som presla na apple - takze u mna iny pocitac ako imac nepripada do uvahy a tablet jedine ipad, 16GB a iba na wifi by mal stacit... cenovo fungl novy sa da kupit okolo 250 eur, casom to bude aj menej...

tolko za mna 🙂 a ja uz zvazujem, ze zacnem setrit detom na ten imac a ten im kupim tak o tie 3 - 4 roky, cize v ich 5-6 rokov... podla mna idealny vek 🙂

ale samozrejme -- sledovat cas, a nenahradzat pohybove aktivity za sedenie pri pocitaci... to je jasne... ale inak - pohoda 🙂
@lucia4978

kaktusik007
18. okt 2013

@mirka414 mini je super vec... ideal 🙂))

kaktusik007
18. okt 2013

@nice202 preco ze tri roky a skoro??? 😀 😀 😀 je to Ok.. . si mozeme vymienat skusenosti s oblubenymi aplikaciami 😀

@mirka414

majush
18. okt 2013

@lucia4978 ahoj, všímaj si parameter Frekvencia procesora, ak sa dá tak 1500MHz a viac vyberaj...a ešte jeden parameter, tuším RAM, ten by mohol byť viac ako 512 MB....snad si to dobre pamatam...

majush
18. okt 2013

možno by stačilo aj 1200 MHz

mirka414
18. okt 2013

@kaktusik007 ja čakám na ipad mini ,uvidím aká bude dvojka a snád bude pod stromčekom alebo po vianociach nejaka akcia.zatial mi musí stačit obal na mini 🙂

tiric
18. okt 2013

mila lucia4978, rady je s tvrdym y a nebud prosim arogantna...., ze nestojis o nazory niekeho ineho....Ja mam taky isty nazor, ze detom sa tablety nekupuju....ale ty si vychovavas svoje dieta tak ako ty chces. A tymto tvojim prispevkom si sa chcela len trosku predviest, lebo ked potrebujes radu, staci surfovat po internete a nie pytat si rady od inych mamiciek...teraz ma urcite tvoje zastankyne poslu niekam, ale nejako to len prezijem...

kaktusik007
18. okt 2013

@mirka414 ja mam mini jednotku, je to fakt ideal 🙂)) inak, zalozila som skupinu pre fanusikov apple, kludne sa pridaj, potesime sa 🙂

mirka414
18. okt 2013

@kaktusik007 kde je tá tema? Ja leonie necham normalny ipad na stol,potom má ipod5 do auta a ja budem mat mini ipad 🙂

mirka414
18. okt 2013

@tiric dnes som videla správy na markize a davali tam,že niekde dostali sponzorské tablety do školky.

lucia4978
autor
19. okt 2013

@tiric milá tiric ospravedlňujem sa za preklep s tým Y, dúfam že ma za to nezavrú 😝 k ostatnému sa nebudem vyjadrovať........lebo mi je už zle z niektorých vás premúdrelých názory rozdávajúcich mamičiek! PROSÍM NEPÍŠTE MI!!!!!

zuzkagu
19. okt 2013

moje deti maju 8 a 5,5 roka,, tablety mame doma od minulých vianoc mame samsung maly 7 palc.a velky 10 palcovy, odporučam kupovat tablet už lepšej kvalite, pretože to nekupujete na pol roka, čo sa týka týchto lacnych tabletov môže sa stať že vami vybrane hry sa nebudu dat stiahnut resp. spustit a vy si budete potom trieskat hlavu že čo ste to kupili, viem že každy nema vela penazi a che urobit dietatu radosť pod stromček ale potom za malo penazi nečakajte vela muziky, z požiadaviek na výkon mal byť aspoň 2-jadrový procesor
a ešte k tomu či je vhodny alebo nie pre dieta, moja dcera ma poruchy učenia a aj vdaka edukačným programom sa čoto naučila pretože to ju bavilo učit sa na tablete, pointa je len v tom že či tie matky čo teda tablet neodporučaju nedovolia detom ani PC alebo telku pretože aj to je škodlive a nevhodne pre deti, je ot len o tom kolko tomu dietatu dovolite byt na tom, tot môj nazor
http://www.tabletstore.sk/ako-si-vybrat-tablet-/
ja osobne odporúčam pre deti tento http://www.tabletstore.sk/tablet-asus/asus-goog...