Ako skoro po potrate je najlepšie otehotnieť?

martina4521
22. júl 2013

Ahojte ako skoro po potrate sa Vám podarilo otehotnieť ? O malé som prišla v 11. tt a radi by sme sa čo najskôr snažili o ďalšie. Aké mate skúsenosti? Mali ste tehotenstvo bez problémov?

karin1234
22. júl 2013

@martina4521 Ahoj, niekomu odporucaju počkat 6mes. ale kamoške dr. hovorila,ze netreba tolko cakat a do 3.mes. bola zase tehotna a vsetko v poriadku ma krasnu dceru.

lucia446
22. júl 2013

Potratila som v 11.týždni, a otehotnela mesiac po ňom. Hneď po prvej mrche. Aj keď som stále počúvala od sestričky, že som nezodpovedná, môj lekár to neriešil. Povedal, že je to ok, telo vie kedy je znovu pripravené. Narodil sa nám chlapec. Keď sme sa snažili o druhé, tak som zase mala MA v 8.týždni. To už lekár riešil a kázal mi počkať, kým mi urobí rôzne testy - hl. genetické. Zistili mi poruchu zrážanlivosti a ohehotnela som o tri mesiace po MA. Poraď sa s lekárom, ale určite by som nečakala dlho, bolo to len na začiatku a môj lekár mi povedal, že po prvom-druhom menzese môžeme skúšať kľudne znovu.

mart1na26
22. júl 2013

ahoj , ja som potratila vo februari v 7 tt.... Pockala som na prvu mrchu a hmed som otehotnela..... Na prvy sup...... Doktor mi odporucil cakat 3menzesy.... Ale nevydrzala som to..... Povedal ze maternica je v poridku.... A ze po potrate so telo "pamata" tehotenstvo a lahsie sa otehotnie..... Ked sa citis fyzicky a psychicky dobre..... Necakaj.... Telo vie kedy je ten najvhodnejsi cas 🙂

kiki68
22. júl 2013

Mozno tie 3 mesiace pockaj,ked tak aspon stihnes nejake vysetrenia, mne odporucili najprv 6 ,potom dalsi lekari 3 mesiace. Uvidis ako sa budes citit,ale vacsinou to ide rychlo.

martina4521
autor
23. júl 2013

Čakám na kontrolu na hematológií a potom by som išla rada do toho 🙂 dúfam len, že znova nepotratím

livocka21
23. júl 2013

@martina4521 necakat.... ja som potratila v 9 tt a otehotnela hned o mesiac a aha.... uz je to 30 tt 🙂 ... pri predoslych potratoch som cakala tri mesiace a nevyslo to :( az teraz ked som sa rozhodla necakat 🙂

martina4521
autor
23. júl 2013

Gratulujem moja :-* vela zdravia ti prajem 🙂@livocka21

lucia446
27. júl 2013

Ak ťa poslal na hematológiu, nečakaj. Ak budú výsledky pozitívne, budeš si pichať každý deň fraxiparin. Presne toto bol aj môj prípad. Pred každým úspešným tehotenstvom som potratila a nečakala. Teraz mám 3 ročný a 4 mesačný poklad. 😅 A aspoň budeš mať v tele ešte zvýšené množstvo tehu hormónov po predchadzajúcom tehotenstve. Želám veľa šťastia. 😉

bybi
27. júl 2013

Ja som tiez otehotnela po prvej mrche a ani som nemala v plane cakat. Viem ze na SK sa to odporuca, mne nekazali cakat. A mam aj vela kamosiek co hned otehotnelu a vsetky sme mali bezproblemove tehotenstvo 🙂 ak sa na to citis, ja by som necakala. Telo najlepsie vie ci sa na to citi 🙂

mamamonika
27. júl 2013

Ja som mala missed abort v januari otehotnela som po 2 cykloch a v maji zas missed.Pritom uz mam doma 5rocne dieta.Teraz mi doktor kazal cakat pol roka a idem na vysetrenia,takze mne sa to nevyplatilo.Urcite pockaj minimalne 3mesiace,kym ti nabehne normalny cyklus a stielka maternice bude ok.

martina4521
autor
1. aug 2013

tak dnes mi na hematologii povedali ze mam malo zeleza a musim si ho dat najprv do normalu. 😒

chovancova27
1. aug 2013

Ja som otehotnela 3 mesiace po potrate, chcela som počkať aspon tie 3 MS aby som mala čisté svedomie🙂 presne som si do kalendára zaznačila od kedy môžeme a nevedela som sa toho dátumu dočkať🙂 a zadarilo sa na prvý šup, máme doma 2ročné slniečko. Moc držím palce, určite to výde 😎 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre