Clostilbegyt - skúsenosti

lucy3080
7. dec 2022

Ahojte máte skúsenosť s liekmi clostilbegyt? Doktorka mi spomínala po poslednom vyšetrení vaječníkov, že jej mám zavolať keď dostanem MS a predpise mi tieto lieky. Riešili sme u nej ovulaciu, brala mi krv na hormonálny profil a podľa vyšetrení všetko v poriadku len že vajíčka mám trošku menšie. Že by mi na to dala toto . Čítala som že je to na dozrievanie vajíčok. Akú máte vy skúsenosť s týmto liekom?

saxana000
7. dec 2022

Hned po prvom nasadeni bol folikul ukazkovy aj ovulacia... bohuzial nebol doma muz zrovna tak z toho nic nebolo ale ozaj funguje.

anjelicek26
7. dec 2022

Fungovat funguje, ale mysli na to, ze je tam kopa vedlajsich ucinkov...vajecniky su naliate, bolestive, sex pocas ovu nie moc prijemny. Stielka maternice vplyvom tychto hormonov nizsia - teda ano kvalitnejsie vacsie vajicka - ale mensia sanca, ze sa uhniezdia. Riziko dvojiciek alebo trojiciek u normalne ovulujucich zien, ono dozrie casto viac folikulov. No a v neposlednej rade rapidne zvysene riziko rakoviny vajecnikov touto stimulaocu, preto sa moze brat 2x za zivot (2x3 mesiace s velkym rozostupom)

lucy3080
autor
7. dec 2022

@anjelicek26 fuuu tak to si ma nepotešila teraz 😒 že až takto môžu narobiť zle. Neviem ale čo iné by mi mohlo pomôcť na môj ,,problém,, užívam aj gynex kvapky a inofolic ale aj napriek tomu som mala na vyšetrení tie vajíčka menšie vraj by bolo lepšie keby sú väčšie . Inak všetko Ok

anjelicek26
7. dec 2022

@lucy3080 otazka je, kolko mate casu... existuje "pimp my eggs" kura, podla mna velmi dobre vysledky. Skus najprv tri mesiace to a ak sa vajicka nezlepsia - mate stale moznost ist do toho clostilu...

zuzanaa2010
7. dec 2022

@lucy3080 ja som uzivala 3x clostyl,u mna ziadne vedlajsie ucinky.vsetko ok,ovulacia prebehla krasne na 14dc,bez bolesti..az po clostyle dozreli vajicka...a dnes som si naasla vytuzene //na teste..takze za mna tak..🙂

ninka99865
7. dec 2022

Keď začneš užívať clostyl gynex a ostatné bylinky vysad. A čo sa týka vedľajších účinkov tak ja som nemala nič, iba som sa fajne vyhadzala na tvári 🙄

lucy3080
autor
7. dec 2022

@zuzanaa2010 to je krásne , gratulujem ❤️ koľko si ho užívala ?

janetinka27
7. dec 2022

@lucy3080 mne ho dr predpisal pred 2 rokmi, vtedy som o clostile poriadne ani nevedela, posluchala som doktora.vlastne folikuly dovtedy som mala podla pozorovania dobre.v prvom cykle narastli dva velke folikuly, v dalsom cykle nic. potvrdili sa ale ine gyn problemy, tak sme v clostile uz nepokracovali.

zuzanaa2010
7. dec 2022

@lucy3080 zacala som v maji,potom jun a potom pauza a teraz treti cyklus..zacala som na jednej tabletke a najprv narastol 1 folikul a teraz dve tabletky a narastli 2 folikuly..

veronika3110
7. dec 2022

@lucy3080 ja mám s ním len najlepšie skúsenosti.. zabral na 1x a žiadne vedľajšie príznaky som nemala a bolesti už vôbec nie..

tink119
8. dec 2022

@veronika3110 užívali ste k tomu aj nejaké vitamíny, prípadne brali ste progesteron?

veronika3110
8. dec 2022

@tink119 Progesterone áno, ale to som brala dlhodobo.. vitamíny žiadne

tink119
8. dec 2022

@veronika3110 a môžem sa ešte spýtať od ktorého dňa ste brali progesteron? ďakujem pekne

bayuska
8. dec 2022

@lucy3080 mne osobne velmi nepomohol, brala som ho tusim 3 cykly a vzdy mi folikuly narastli mozno o 1mm viac, ale nikdy nie dostatocne aa ziaden dominantny (max som sa dostala tusim na nejakych 12mm). Ale zato o jeden cyklus neskor mi "prirodzene" narastol dominantny na 22mm, tak neviem, ci to bola nahoda alebo predsalen nejak ten liek to tam regeneroval alebo co (mam PCOs a anovulacne cykly). Vtedy sa nam otehotniet aj tak nepodarilo a mali sme planovane IVF na buduci rok, ale cca pol roka na to som otehotnela prirodzene bez doplnkov priamo urcenych na toto... Netusime co sa stalo 🙂

veronika3110
8. dec 2022

@tink119 od 17-25

ninka99865
8. dec 2022

@tink119 hlavne nasadiť až po ovulácii

lillyd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanaa2010
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lillyd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dena12345678910
3. máj 2023

Abojte stalo sa vam pri clostile niektorej ze nezabral ze co dalej ????mala som 2 tabletky denne a na 12 dc sono a ziadenn folikul vsetko len male....doktorka to hned zavrhla ze nepomaha ani nedala ziadne dalse sono nic...mam pco a mavam ovulaciu len niekedy a aj to neskor aj na 30 dc a taak....je sanca zeby dorastol nejaky folikul este tento cyklus alebo nie??? .. pri prvej dcere som brala 3 tabletky denne..ale mala som ineho gynekologa ten robil sono viackrat a mavala som aaz na ten 20 az 26 dc vzdy tam nasiel nejaky co bol troska vacsi a sledoval ho tato doktorka ma hned na na 12 dc odpinkala ze tam nic neni.

lucy3080
autor
3. máj 2023

@dena12345678910 ahoj , ja som na clostyl vôbec nereagovala ten my dávala moja gyn…potom ako sme začali chodiť do CAR som im to tam spomenula tak mi namiesto neho predpísali Letrozol berie sa rovnako 3-7DC jedna ráno a jedna večer a narástol mi krásny 20mm folikul už na 12DC … kľudne mi napis súkromnú správu ak máš ešte nejaké otázky 🙂 a tiež mám PCOS

lucy3080
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tina121212
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tina121212
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tina121212
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena12345678910
27. sep 2023

@tina121212 ja mam 2 krabicky co som.uz nevyuzila

tina121212
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy3080
autor
27. sep 2023

@tina121212 zdravím, nie bohužiaľ . Neskôr som musela prejsť aj tak na iný liek letrozol, keďže clostil u mňa nezabral

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre