Je tento ovulačný test pozitívny?

26. mar 2023

Je tento ovulačný test pozitívny? Pýtam sa preto lebo viem, že pri ovulačnom teste má byť druhá čiarka rovnako silná alebo ešte silnejšia ako prvá čiarka. Robila som si ovulačný test od 1. dňa menštruácie až do začiatku druhej menštruácie a toto je najsilnejšia druhá čiarka akú som mala (no nezdá sa mi rovnako silná ako prvá). Nemám problém otehotnieť skôr si testami pomáham pri určovaní plodných/neplodných dní.

narlie
26. mar 2023

Ja mám takto a tiež mám chaos, že nemám silnejšiu čiarku, ale že vraj nemusia pri každej žene zachytiť tie testy ten vrchol, takže sa skôr spolieham na bazalku 🙂

Ten tretí je u mňa najsilnejší, to bolo včera a dnes už nič 🤷🏽‍♀️

autor
26. mar 2023

čiže síce nezaznamená vrchol ale tá slabšia čiarka tiež môže značiť ovuláciu? Ja som ešte bazálnu nemerala.. už tak som z toho jeleň.. ani neviem ako to s bazálnou funguje a aké majú byť hodnoty atď.. keď kontroluješ aj bazálnu súhlasí to s testami týmito? hoc je čiarka slabšia ale máte vtedy ovuláciu?
@narlie

narlie
26. mar 2023

Teraz prvý krát testujem takými testami, predtým som mala digitálne a boli celý cyklus negatívne, ale ovu som podľa bazalky mala. Takže uvidím, že čo tento mesiac, ale je možné, že mi to tie testy nezachytili jednoducho, možno mám málo LH a preto mám možno aj problém s otehotnením, takže uvidím ako sa ďalej budem vyvíjať. Bazalka je podľa mňa oveľa lepšia ako tieto ovu testy 🙂 Tu na MK je skupina o týchto metódach, tak sa kľudne pridajte a tam poradíme. Každopádne nie je to zložité, merať teplotu v rovnakú hodinu, po zobudení, nehýbať sa, takže treba mať teplomer pri posteli, niektoré si nastavujú skôr budík, odmerajú a idú opäť spať. Ja vstávam cca rovnako každý deň a ak vstanem skôr, tak si to zvyčajne dopočítavam, zapisujem do appky a tá mi kreslí pekne graf 🙂 Je dôležité mať teplomer s dvoma desatinnými miestami, aby to bolo presnejšie. A teraz ma už nič nenapadá takto narýchlo k tomu. Posielam foto mojej terajšej teploty a tam vidno akú appku používam 🙂

autor
27. mar 2023

ako konkrétne sa volá skupina? rada sa pridám teda 🙂

narlie
28. mar 2023

Spoznajme svoje telo (BT, STM, rady pre zlepšenie plodnosti)

ashantyo
13. apr 2023

Zdravím, je tento test dostatočne silný? Je ovu ?.

narlie
13. apr 2023

@ashantyo možno ešte trošku mu chýba, ale už nie veľa a myslím, že už lepšie nezachytis, no skús testovať ešte další deň a uvidis, ak zoslabne, tak už bol pozitív a ďalej už nemusíš testovať, ak ešte bude taký ako tento alebo silnejší testuj ďalej a určite by som sa už snažila a spermie si počkajú, ak teda chcete baby 🙂

ashantyo
15. apr 2023

@narlie ďakujem pekne 🙂

julkakratka
6. máj 2023

Ahojte, aj tu sa chcem spýtať, mám tri dni pred ms, pozitívny ovu test som mala 24.4. potom už ďalšie dni vôbec. Včera som si robila ovu test a bola čiarka slabšia...avšak ma prekvapilo, že tri dni pred ms tam vôbec je. Nikdy predtým sa mi to nestalo. Dnes poobede som si urobila teda znovu ovu test. Výsledok takýto. Máte skúsenosť?

ashantyo
7. máj 2023

@julkakratka zdravím, ja som to mala podobne a žiaľ žiadne tehotenstvo. A skúsila si tehotensky test ?

julkakratka
7. máj 2023

@ashantyo zatiaľ nie, ten urobím iba ak mi bude meškať ms....mám mať o dva dni...dnes som si robila znovu ovu a čiarka bola znova veľmi silná.

ashantyo
9. máj 2023

@julkakratka tak môže byť že sa vydarilo, skus si spraviť tehotensky test keď ty bude meškať. Alebo si kúp clearblue

monika110696
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre