Kedy je najlepší čas otehotnieť?

tiiina86
29. dec 2011

Viem, otazka je to taka, na ktoru je vzdy len subjektivna odpoved, ale mna by skor zaujimalo, ako ste to prave vy vnimali- najma vo vztahu k Vasmu veku...Dlho predlho som mala pocit, ze snad budem patrit k zenam, ktore babo ani nebudu chciet, avsak posledne, po roku a pol manzelstva sa karta otocila a dnes sa mi s babom dokonca aj snivalo....Plan u mna bol jednoduchy- zima 2013- start snazenia ( v tom case budem mat bez 3 meisacov 28 rokov ).....Ako to bolo u Vas?

salma22
29. dec 2011

mala som len 23 ked sme cakali nasu dceru neviem ..... ked sme babo chceli zacali sme miesit 😀
to musis citit a chciet aj s mm nieje to len na jednom ....preco este cakate???

hedka17
29. dec 2011

Ahoj ja ti poradim takto ak mas pocit,ze chces dieta neodkladaj to vela kamosiek si planovali a nakoniec sa to potiahlo ovela dlhsie ako ratali. Aj ked sama musis vediet ci chces dietatko teraz alebo naozaj az o 2 roky. Ja som mala 28 aj 3 mesiace ked som otehu(v mojom stasti som otehu hned po 3 tyzdnoch snazenia),ale ja som to chcela ovela skor len mm sa nechal dlho prehovarat

evuska32
29. dec 2011

ja som mala prvého syna v 27. rokoch a viac menej to bol výsledok tlaku okolia a skutočnú túžbu po dieťati som pocítila až v 35. rokoch. Teraz mám dcéru a neskutočne si to užívam 🙂 Je to individuálne, len čím je žena staršie, tým to ide u niektorých horšie. Dúfam, že sa ti to podarí tak, ako si si to naplánovala 🙂

baramborka
29. dec 2011

ja mam 19 a nikdy by som to inak nechcela 🙂 u mna tie hodiny odtykali trošku skor , no nelutujem , kym moje spolužiacky a kamošky budu v 30 ke uvazovat ze je " cas " ja už budem mat 10 ročne dieta 🙂

adetka
29. dec 2011

hih... planovat... ja som planovala: prve v 30-ke a druhe do 33 (manzela som spoznala az ako 28-rocna)... a skutocnost?... po dvoch MA sa prva dcerka narodila, ked som mala bez troch mesiacov 33... a druhe takmer 37 a tristvrte... velmi neplanuj... skor sa nechaj prekvapit 😉

atreyu
29. dec 2011

Napodobne súhlasím s @baramborka...u mňa hodinky začali tikať tiež hoooodne skoro 🙂 v dvadsiatke som spoznala manžela, keď som mala 21 sme sa brali a teraz čakáme nášho vytúženého potomka 😵
kým moje kamarátky študujú, flámujú, ich víkendy sú o alkohole a diskotékach ja sa teším na nočné kŕmenie a prebaľovanie 😵

dajna11
29. dec 2011

každá sme iná a inak to pociťujeme. ja som mala prvý pocit že bábo chcem ked som mala 25 a aj som ho mala a som rada že to tak bolo,že som dala na svoj pocit.dalšie som mala o 10rokov neskor,lebo znovu som vtedy cítila že túžim po dieťati. a nelutujem to,ani ten vekový rozdiel,kým kolegyna mala prvé v 18 a ked som ja čakala druhé bábo ona riešila či nebude babka.....takže asi tak.ja si druhe neskutočne vychutnávam,užívam si materskú čo som pri prvom nejako nepostrehla a ušlo mi to.....každýmá iný názor aj pohlad,ale myslím že v dnešnej dobe mať dieťa po 30 nieje horor,len príroda si myslí iné a ono to už potom ide ťažie......to je to.

felinka
30. dec 2011

U mna som pocitila tikanie, ked som mala 25. Je to zvlastne, ale stalo sa to po tom, co sme si zaobstarali domaceho milacika - kocura. Zrazu sa bolo o koho starat, nabehli sme na nejaky rezim a zvieratko spustilo moju tuzbu po babatku 🙂

li_la
30. dec 2011

Najvhodnejší čas je, keď stretneš toho pravého partnera! 🙂

Inak ja som mala bábo v 20-tke a vôbec nič neľutujem. Skvelé bábo, skvelý tato, skvelý čas! 🙂 = skvelý život. 🙂

myshalka
30. dec 2011

Ja som pociťovala, že chcem dieťatko od 19tich...mala som krásny vzťah...nakoniec som otehotnela keď som mala 23. Síce otec malej s nami nie je, ale neľutujem to,pretože to, že prišla do môjho života mi ho celý zmenilo,a dostal nový zmysel. Deti sú najväčší dar..ak ak to tak cítiš, že chceš, neplánuj,nemysli na to,netlač,proste to nechaj plynúť a príde to 🙂 A užiješ si to plnými dúškami :D Prajem veľa šťatia :D

marissenka
30. dec 2011

na to ako budem mamou som sa tesila uz od mala. skutocne tikat mi to zacallo uz okolo 21 a v 22 po 3 mesiacoch( pre mna neskutocna doba) sa nam zadaril nas prvy chrust 🙂 . teraz cakame druhe mimi, ale tiez sme ho planovali skoro o pol roka skor. ...tak ak sa na to citis, tak sup sup do toho. lebo clovek mieni...

cecil36
30. dec 2011

Kedy je najlepsi cas otehotniet???? Ked sa podari!!!! 😉 Mozes planovat co len chces, realita moze byt uplne ina. My sme chceli druhe babo a podarilo sa az o 13 rokov po prvom. Takze neodkladat 🙂

genialna
30. dec 2011

Suhlasim s babami.. najvhodnejsi cas je vtedy, ked to tak citis.. Necakaj na zimu 2013, ak tuzis po babatku teraz.. Nie vzdy totiz deti idu podla planu..
Ja som prvykrat otehotnela v 27. Bolo to v case, ked som mala pocit, ze k dokonalosti uz nam iba babatko chyba.. Bola som po VS, mala som uz nejaku prax v praci, uzasneho priatela, prerabali sme si novy bytik.. Prve tehu sice neskoncilo stastne, ale onedlho sa nam podarilo otehotniet znova a dodnes s manzelom hovorime, ze deti su to najuzasnejsie co zivot prinasa.. 😉

zuzana17
30. dec 2011

Ak už teraz po ňom túžiš, tak začnite na ňom pracovať a neodkladaj to, nikdy nevieš kedy sa zadarí. Držím prsty 😉

miyya
30. dec 2011

Ak po tom túžiš a máš vhodného partnera,tak nečakaj na nič. Prvé som mala v 25tke a môj plán bol mať to do 30tky za sebou a už mám o chvílu 28 a dve detičky a som šťastná ale už mi je dlho domka ale podla mna ako mladšia mám aj väčšiu trpezlivosť s detičkami a podla kamošiek čo su staršie a maju babatka,stále mi vravia,že už nemaju takú trpezlivosť na detičky ako predtým...

kenvelka
17. máj 2013

TUžIM MAT DIETATKO ALE NIAKO SA TO NEDARIIIIII MAM 18

digysa
18. máj 2013

Tvoj plan je dobry...schvaluje. A kludne zacnite uz v lete.

atrami
18. máj 2013

plánovanie je nanič......treba konať 😀 Každý vek má svoje výhody a nevýhody.

vinifred
18. máj 2013

..keď som stretla manžela,tak som sa nebránila ani vydaju,ani detí.. 😀 ..mala som 29 až som dostala rozum... 😀 a som šťastná...

prahaxx
18. máj 2013

chcela som uz v 20tke, pokial budem mat muza, ktory mi da istotu spolocneho zivota a bude nas vediet zabezpecit.... tak som 9 rokov hladala 😀 neboli proste chlapi :-P
nasledne pan doktor povedal, ze mam tazku diagnozu vajecnikov a ak chceme babatko tak hned po operacii, prebrala som to s vtedajsim priatelom, ten ma poziadal o ruku a do roka som bola po operacii a uz sme cakali malu Majku.
tak odporucam necakaj na poslednu chvilu, aby nebolo neskoro, ale zase musis to chciet, potom este len pridu šoky, ťažke stavy, depresie, ake je to strasne tazke postarat sa o niekolkodnove babatko, ale to patri k tomu, potom Ti to syn ci dcera tisicnasobne vrati!

danjelca
18. máj 2013

no najlepšie je ked sa ozve túžba..vtedy si tie obmedzenia čo prináša mať dieťaťko užívaš a nemáš pocit že o čo si zmenou života prišla🙂niekomu v 20tke, niekomu v 25tke a niekomu v 35tke.

sammy
18. máj 2013

My sme sa brali ked som mala 23. Povedala som si, ze by bolo fajn stihnut obe deti do 30-ky a kedze sa podarili na prvykrat, tak som to aj stihla. No netusila som, ze sa nahodne zadari aj tretie a to stihnem odrodit este v 30-tke 😀 Ale som stastna ze je to teraz ako to je a nemenila by som. Sranda, ze ked som cakala toto tretie, moje byvale spoluziacky vsetky len prve 😀

andy04
18. máj 2013

V momente ked zacnes nad babom rozmyslat tak ta uz nik v ceste za nim nezastavy 😵

mirka007
18. máj 2013

Ja som mala prve ako 22 rocna a teraz po 3 rokoch cakame 2 babetko v auguste a nemenila by som za nic 🙂

aplless
19. máj 2013

ja som mala prve v 19. neplanovali sme nesnazili proste prislo nebola som pripravena ale vychovali sme teraz mi taha na 30 a mam ten pocit ze uz mi chyba to male stvorenie dcerka bude mat 11 r a tuzim zaz drzat v naruci ten maly batoztek takze uvidime od juna sa pokusime som zvedava kedy to vynde

sense
19. máj 2013

do 29 rokov som trvrdila ze deti nikdy nechcem, ze uz si nebudem moct robit co chcem kedy chcem a byt zodpovedna len sama za seba....a potom jedneho dna sa to vsetko zmenilo, zacala som si uvedomovat ze mi nieco v zivote chyba.....hoci som uz mala kvazi "vsetko" co som chcela, videla som kus sveta, zazila vselico, stabilnu pracu, financnu nezavislost....no a to "nieco" mi teraz konecne zaspalo ....a ja neviem od samej radosti co mam tu polhodinu ist robit.........pretoze moc toho nepospi a vyzaduje si takmer 24h. full service, niekedy som z nej unavena a utrapena, ale milujem ju nadovsetko.....

ale k teme myslim si ze najlepsi cas otehotniet je vtedy ked par po dietatu tuzi, a vie prijat plnuu zodpovednost za neho a dat mu vsetku svoju lasku.....ale vie sa resp dokaze sa financne postarat (je to sice smutne, a hlavne tazke v dnesnej dobe ale zial realita dnesnych cias)

sedmokravka
19. máj 2013

Podla mna je to najidealnejsie, az ked sa zacnete vo vztahu nudit, ale nechcete sa rozist. Myslim to tak, ze nemate na tri roky dopredu naplanovane zlezenie Gerlachu, navstivit Hawai a podobne. Vase dieta bude cely svet, tak aby to mamicka psychicky zvladala a nevidela v babatku okovy a zmensenie sveta a muz aby necitil odstrihnutie kridel. Ale malokedy to tak vyjde.. Treba sa s tym zmierit co najskor, tym lepsie. Kto nezazil, nepochopi, co je to realne si uvedomovat, ze za svoje dieta v okamihu ste ochotny polozit svoj zivot. TO stoji za to! 😉

elzu
19. máj 2013

Z čistě fyziologického hlediska je ženské tělo nejlépe připraveno na těhotenství do 24let věku-do té doby má také těhotenství protektivní chrarakter co se týče nádorových onemocnění-jako je rakovina prsu, dělohy, vaječníků. Následně klesá produktivita hormonů, kvalita vajíček se zhoršuje, mizí ochranný vliv těhotenství, ženské tělo bývá z gravidity "vyčerpanější"...
Jenže stát se matkou není jen o těle, to je jasné-vyžaduje to dozrát k touze po dítěti i psychicky, duševně, v srdci...a čas, kdy se to uděje, je u každé ženy jiný...
Já jsem se chtěla stát matkou už od 18ti, ale neměla jsem správného partnera a mým snem bylo vystudovat medicínu, abych mohla jet léčit dětičky do rozvojových zemí...na medicíně jsem potkala svého Muže a bylo jasné, že čekat na naše Dítě už prostě nedokážu, ani já, ani On, takže nebylo co řešit 🙂 po pů roce snažení jsem otěhotněla ve 23, porodila ve 24 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre