Koľko vám trvalo kým ste otehotneli s prvým dieťaťom ako 30+ ročné?

26. feb 2021

Kolko vam trvalo kym ste prirodzene otehotneli ako prvorodicky vo veku 30 a kludne aj starsie za predpokladu, ze vysetrenia dopadli ok/pripadne ste ani nelietali po lekaroch, lebo sa vam zadarilo? Mam namysli skor tie, ktorym sa to podarilo po prvom roku snazenia. Ste tu take, ci vacsina zien do roka naozaj otehotnie? 🤔

Vysetrenia ho cakaju (uz dieta ma), ja uz nejake mam spravene, vyzera to zatial tak ze je vsetko v poriadku.

Dakujem krasne za zdielanie vasich skusenosti.

petamich
26. feb 2021

otehotnela som v 34 3x na prvy pokus, prve dva pokusy zial nedopadli dobre, tak sme museli absolvovat nejake vysetrenia, nasli u mna hematologicky problem a toto tretie sa zadarilo opat na 1x 🤞🏻 a to mal partner nie uplne najlepsi spermiogram (menej morfologicky spravnych a este aj tie zmatene plavali) 😂 je to ale velmi individualne ako rychlo sa zadari, drzim paste 🍀

lucinka1988
26. feb 2021

V 29 rokoch ako prvorodička do 2,5 mesiaca, v 32 rokoch ako druhorodička do 3 mesiacov, skončilo to potratom, hneď na další cyklus opäť tehotná, o pár dní rodím..

autor
26. feb 2021

@petamich gratulujem! Budes ten statnejsi pripad, my uz mame rok snazenia za nami, ovu je kazdy mesiac odsledovana lekarom a zatial nic. Zacalo to na mna doliehat, lebi posledne 2 mesiace som minula od 9 dpo asi 20 testov, bielych.. ms pride vzdy presne ako hodiny. Tak navrhnem mm mesiac pauzu od snazenia, nech netestujem, zacina mi z toho sibat.

smirnoftka
26. feb 2021

Robili ti hormonalny profil??

autor
26. feb 2021

@smirnoftka ano robili, lekar povedal, ze je HP v poriadku, dokonca mi robil aj vysetrenie spermii z krcka, skonstatoval, je ich dost a zivych a tak ma odhovral od toho aby mm siel na spermiogram, ale pojde lebo mi to navrhol sam od seba.

autor
26. feb 2021

@lucinka1988 gratulujem! Ja sa uz zamyslam ze preco sa nam nedari, ale stale cakam ci napise aj zena co sa jej podarilo po roku.

kiki68
26. feb 2021

25,28 som potratila, myslim ze Este dve biochem tehu tam boli od cca 23 rokov , to v 28 bolo molarne tehu s cistenim. V 34 s druhym partnerom som otehotnela na prvy sup a donosila zdrave babo. Este zvazujeme druhe o taky rok .

li1
26. feb 2021

Po 2 rokoch snazenia v 33r, buduci tyzden rodim 😊

jolikaa
26. feb 2021

Po cca 2rokoch pomocou lekara a clostilu, inak obaja bez zdravotnych problemov. Druhe tehotenstvo prislo necakane. Takze u mna to bolo len o hlave.

sense
26. feb 2021

V 30r bez akéhokoľvek sledovanie niečoho na 2 cyklus, teraz 35+ na 5 cyklus bez sledovania len ponechané na prírodu, bol to ale MA. Teraz je to 5 mesiac a zatiaľ nič. Tento mesiac s pomocou ovu testu a uvidíme... A ked nie tak nie, hrotit to nebudem a povedala som aj chlapovi že po 40rodit nechcem už...

majkaaa318
26. feb 2021

prvé v 34 po viac ako dvoch rokoch snaženia a vyšetrení, druhé skoro po pol roku (ale to som ešte kojila). Hormonálny profil mi robili viac krát a vždy vraj všetko v poriadku, až kým som nezačala s naprotechnology a až tam zistili nedostatok progesterónu. Keď som ho začala užívať po ovu, tak som otehotnela obidva razy hneď v prvom cykle.

jdvorka
26. feb 2021

Vo veku 29r po roku snaženia. Potom sme si povedali, že to necháme tak, naplánovali si dovolenky a v ten mesiac som otehotnela 😂 psychika robí vela...

petamich
26. feb 2021

niekedy si clovek vravi, kiezby radsej "nieco" male a jednoducho riesitelne nasli a podari sa, kazdy mame to svoje, nam to napokon tiez trvalo kusok dlhsie, lebo vsak po kazdom tom, ktore nedopadlo dobre pauza, potom lekari, potom vysledky a o tom ako som sa citila a ake to bolo psychicky narocne asi netreba hovorit :( kazdopadne, nakoniec sme na dobrej ceste a psychika je silna vec, to mas pravdu, mozno skuste 1-2 mesiace neriesit, nemerat, nesledovat a uvidite (mozno som len optimista), velmi vam budem drzat paste ❤️

petka1982
26. feb 2021

2,5 roka

veronice
26. feb 2021

Mala som 2 mesiace pred 30 ked sa nam to podarilo na uplne prvy sup 👍🙏❤️

simona92101
26. feb 2021

Otehotnela som v 33rokoch na prvy pokus,nesnazili sme sa nijako extra(ziadne sledovanie,meranie teploty atd),vysadila som antikoncepciu a o mesiac sme sa tesili dvom ciarkam.

majamat
26. feb 2021

1x skoro v 34r hned prvy cyklus,a si 2-3m po vvysadeni HAK.
2x sloro v 40r tiez hned prvy cyklus, no skoncilo to MA a potom sa mi uz otehotniet nepodarilo. netusim preco,a le uz to ani neriesim. mam uz vela rokov.

zontik
26. feb 2021

Nam sa podarilo po 7m. chodenia😊na moje 32 narodeniny sme si ju priniesli domov😁 a rozdiel medzi deťmi máme rok, mesiac a 10dní. 😍

jarnajar
26. feb 2021

Prvé po roku a pol a druhé hneď, vek 32 a 34.

medeaa
26. feb 2021

mam 30+ a otehotnela som na stvrty cyklus

e3v3a3
26. feb 2021

Mala som 32 a pol roka to bolo

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dmk_1
26. feb 2021

Drzim ti palce, velakrat to bolo napisane a viem, ze to neni velka utecha, hlavne, ak sa niekto velmi snazi a potom pride kazdomesacne sklamanie... my sme sa prestali snazit, davat sex podla kalendars, ja som prestala sledovat ovulaciu, kupovat testy, hladat duchov mikroskopom a potom bola z toho nestastna. Po novom roku som si zaplatila kurz cvicenia, nech aspon schudnem, sex sme mali, ked sme mali chut, neratala som to.... A som v 8tt. Budem mat 31.

bebotka
27. feb 2021

prvé ked som mala 32 rokov a snažili sme sa 11rokov, druhé 33 sa podarilo ked mala prvá štyri mesiace dodnes to nechápem a nikdy nepochopím čo sa stalo a tretie ked som mala 35 🙂

majamat
27. feb 2021

@bebotka 😀 so mnou v skupine ( terminovky ) boli asi 2 mamicky, ktore boli po umelom oplodneni a nasledne otehotneli 2x prirodzene. ta jedna dokonca aj 3x a tiez prirodzene. ma 3 baby. druhu mala po 1,5r a tretiu potom o 2r

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre