Otehotnenie po prvej menštruácii po potrate

nikolabulkova
4. okt 2014

Dievcata prosim vas ked som prvy krat otehotnela na prvyraz ale po 6tyzdnoch prisiel potrat mala som po 4tyzdnoch normalne menstruaciu je pravdepodobnost ze teraz otehotniem ked sa pokusime?Lebo mam plodne dni hned po menstruacii ale mam uplne nepravidelny cyklus:(

monicka9
4. okt 2014

Pravda ze že môžeš otehotnieť hneď po prvom menzese od potratu.. A mala si spontánny potrat bez kyretaze?alebo aj čistiť tá museli??? Ja som po štvrtom potrate a otehotnieť možem za 3mesiace keď pobeham všetky vyšetrenia prečo som opäť potratila..držím ti palce🙂

andaluzia
4. okt 2014

Mozne to je, ale pokial viem, je to nebezpecne. Potrat je nie len strata babetka, ale aj zranenie. Vraj sa neodporuca otehotniet zo zdravotnych dovodov po potrate aspon pol roka.

kubisova
4. okt 2014

Ahoj tak ja som po potrate ako som dostala manzes otehotnela a mam teraz zdraveho16 mesacneho synceka

hrzulka
4. okt 2014

Ja by som ti tiež neodporúčala.Mali by ste si dávať pozor pol roka,je to riziko.

nikolabulkova
autor
4. okt 2014

Nebolo potrebne ziadne cistenie. Mne praveze doktor povedal ze vsetky vysetrenia mam v poriadku a ze praveze teraz je ta maternica taka nachylna na otehotnenie tak sa chceme pokusit🙂

andaluzia
4. okt 2014

@nikolabulkova tak potom nie je o com. Chodte na to . Prajem vela stastia

safranca15
5. okt 2014

Ja by som aspon 3mes pockala ja som potratila 2x a do tretice som pockala aspon 10 mes

nikki77
5. okt 2014

@nikolabulkova ahoj, ja som po prvom MA otehu hned po prvej menstruacii. Ale tiez to nedopadlo dobre. Lekari mi pri tom druhom povedali, ze to nemusi byt dosledok toho, ze to bolo tak skoro. Ale ja som bola na cisteni a chodila som potom pravidelne k lekarovi a povedal, ze vsetko je uplne OK, ze sa kludne mozme snazit a hned to aj vyslo, aj ked zial neuspesne. To vsak nemusi kazdy pripad. Skuste a nechajte to na prirodu, mozno sa podari hned a bude to vsetko v poriadku. Predpokladam, ze moc lekari neriesili preco sa to stalo, kedze to bolo prvykrat, vsak?

monicka9
5. okt 2014

@nikolabulkova aha tak keď nebola potrebná kyretaz a všetko je v poriadku tak môžete už snazilkovat🙂 keby bol kyret tak sa doporučuje tie 3 mesiace no niektorí doktori aj 6mesiacov. Tak držím palce🙂

katkaolejka
5. okt 2014

Ahoj, teraz máš najväčšiu šancu otehotnieť, lebo telo je pripravené na otehotnenie, držím palce 🙂 . Aby to dobre dopadlo, mala by si telu dodať nejaké vitamíny a kys. listovú, super je aj inositol, vyskúšaj prípravok Mimistar - je to pre snažilky, tiež ho beriem a obsahuje všetko, čo telo teraz potrebuje 😉

mmarry
6. okt 2014

@nikolabulkova ja som spontánne potratila v polke februára, koncom marca prišla prvá menštruácia a potom už neprišla 🙂 podarilo sa na to hneĎ. a ver že nie je nič lepšie na psychiku. ak chceš bábetko tak ani neváhaj. po spontánnom potrate vôbec nie je potrebné čakať, je len potrebné aby si bola dobré vyčistená po potrate. mne taktiež dr. povedal, že mám hned skúšať znova. teraz som v 28 tt, verím že to dobojujem do úspešného konca. držím palce.

nikolabulkova
autor
7. okt 2014

Dievcata dakujem za rady😊

nika006
7. okt 2014

@nikolabulkova presne rovnaku temu som chcela zalozit lebo som mala podobny
Problem.konecne prva mrcha po potrate spont.no ale asi chvilku pockam este..drziim palceky😉

nikolabulkova
autor
7. okt 2014

Treba pockat ked ti skonci menstruacia hned zacnite pracovat🙂

julypetkova
7. okt 2014

tak ja som tiez po potrate,dok.mi povedal cakat 3 mesiace a to som bola na kyretazi,myslim si ze ked ta necistili tak by si mohla jeden cyklus pockat nech sa sliznica v maternici upravy,a tak kludne snazilkovat 😉 ,mi sa tiez snazime ,vlastne sme sa snazili minuly mesiac prvy krat ale nam to nevyslo tak teraz beriem inofolic a pijem alchemilku tak dufam ze tento mesiac bude mesiac s velkym M 😝

monicka9
8. okt 2014

@julypetkova tak ti drzim palce nech to uz vyjde😊 ja som este len 3 tyzdne po kyretazi este na prvy menzes cakam a idem pobehat vysetrenia dake a v zime uz ideme na to😃 okolo vianoc😊 dr mi povedal ze 3mesiace pockame a zatial pobehame vysetrenia rozne😊 inofolic som brala minule teraz papam kyselinu listovu a gynex mi prisiel tak som zvedava😊😊😊

julypetkova
8. okt 2014

mne dosiel menzes po kyrete na 30 den ,tak som bola spokojna teraz mam 28 dnovy cyklus ako vzdy,ale doktor mi nekazal urobit si nejake vysetrnia,skotroloval mi maternicu a povedal ze je vsetko ciste pekne zahojene ,nic viac ,aj som sa ho pytala ci mam nieco uzivat ,tak vravel ze netreba nic ,ale ja aj tak alchemilku piujem aj ten inofolic uzivam pre istotu 😉

monicka9
9. okt 2014

@julypetkova aj ja alchemilku pijem🙂 no ja musím už na vyšetrenia lebo toto bol môj štvrtý potrat v priebehu dvoch rokov.. Prvé dva medzi 5-6tt spontánny bez kyretu a 2x potrat aj s kyretazou v 9tt tak preto dr trvá na vyšetreniach tak pobeham a budeme sa v zime snazilkovat🙂 Skorej sme vyšetrenia neriešili nakoľko už mam dve zdravé deticky tak az teraz po štvrtom potrate🙂

andreasiskova3
9. okt 2014

Ja som po potrate ( aj ma čistili ) otehotnela ešte pred menstruaciou 😀 zhruba mesiac po kyrete. Mam zdrave stvormesacne dvojičky. Ale zas to je individuálne. Držím palce aby vám to vyšlo.

alusha
9. okt 2014

@nikolabulkova ja som presne tak ako ty potratila asi v siedmom tyzdni, aj ma cistili, potom som otehotnela hned po prvej MS a tehotenstvo bolo bez jedineho problemu, syn uz je prvak, vela rokov uplynulo uz, no stale to mam v zivej pamati 😀

nika006
10. okt 2014

Baby to je individualne..aj kazdy lekar inak povie..ja som potratila v 8tt ,necistili ma,tu v zahranici su za natur..doki odporucil pockat do
Prvej ms a ziadne obavy..

monulatrubka
27. okt 2014

Ahojte,uz mam 2 krasne deticky a s manzelom sme chceli tretie a podarilo sa,no dnes som zistila ze som potratila v 6tt,sme s toho smutny ale chceme to este skusit,po akom case by sme mohli??poradte mi,dakujem

monicka9
27. okt 2014

@monulatrubka tak ty si presne ako ja v tomto.. Aj my uz mame dve krasne a zdrave deturence takmer 11 a skoro 6rocnu a pred dvoma rokmi sme zatuzili po dalsom miminku no v priebehu tych dvich rokov prisli 4 potraty😣 dva boli v 6 tt nebola potrebna kyretaz sama som sa vycistila no 2x som potratila v 9tt a kyret bol potrebny... Skor mi dr ziadne vysetrenia nerobil lebo 1-2x je bezne potratit stava sa to casto a ja uz mam 2 zdrave deti tak vysetrenia mi nerobil ziadne.. No teraz po stvrtom potrate ma posiela na rozne vysestrenia ktore musim absolvovat ak chceme este snazilkovat.. No a my chceme😊 tak v devembri ideme na to😊 ak si spontanne potratila bez cistenia (kyret) tak snazilkovat mozte hned. Iba ked je aj kyretaz tak sa doporucuje pockat 2-3 cykli ale je to individualne lebo su zeny co otehotneli uz mesiac po zakroku alebo aj skor a maju zdrave a bezproblemove tehotenstvo...

emilia25
27. okt 2014

Ja som tak otehotnela prvucicky krat ked sme sa snazili o babatko som v oktobri otehotnela ale nevyvyjalo sa to vobec ani doktor nic nevidel tak dal urychlovacku ked ani potom ms neprisla robil sono tam uz nieco videl ale videl to mimo maternici tak sa brala krv ta ukazala hcg ale nizke tak ma poslal do batovej nemocnice tam rano opet brali krv aj sono doktorke sa uz co si zdalo ze z toho moze byt tehu no hcg stupalo velmi malinko no dalsie rano som uz zacala silno krvacat a sla som aj na cistenie kde sa potom preukazalo v maternici ked hcg uz klesalo po cisteni lebo ani po cisteni si neboli isty ci to bolo v maternici alebo nie dokonca som tam cely vikend lezala na pozorovani.tak november sme cakali na ms a zaciatkom decembra som mala plodne dni a presne 1 sviatok vianocny pozitivny test tehu bolo uplne bezproblemove a uz ma moj chlapcek 6 rockov.

monicka9
27. okt 2014

@emilia25 jeej tak to sa ti krasne podarilo😊😊😊

monicka9
27. okt 2014

@emilia25 aj ja verim ze nam to skoro vyjde lebo tuzime mat velku rodinku tak este dve deticky by sme si priali nech nas je veľa😂😂😂ja aj tie potraty beriem tak ze vsetko je tak ako ma byt a babatko vie kedy k nam pride.. A ja si veru počkam na dalsiu princeznu alebo aj princa😊

emilia25
27. okt 2014

@monicka9 hej krasne veru som sa vtedy aj lekara pytala a sam povedal ze tehu aj po mesiaci byvaju zdrave tak sme si s muzom povedali ze pojdeme do toho samozrejme ze ten mesiac som bola pn a davala sa hlavne psychycky do kopy kedze to bolo uplne prvucicke a predtym sme sa snazili vlastne od jula ale ked som vedela ze uz o par dni budu plodne dni tesila som sa a myslela pozitivne a krasne sa hned zadarilo.ked som prisla po sviatkoch do prace hned sa ma baby pytali a ja som mohla pekne pozitivne odpovedat.odpracovala som opatrne este asi dva dni a na silvestra sa s kazdou rozlucila.dva tyzdne dovolenky a pn az do materskej.

monicka9
27. okt 2014

@emilia25 ano vzdy treba mysliet pozitivne a verit ze to raz vyjde😊 netreba sa vzdat za ziadnych okolnosti😊 clovek ked tuži,verí a sníva raz sa mu to urcite spravodlivo vyplní😊mne sa tak postupne plnia vsetky sny😊 ešte 2 deturence viem pridu raz ku mne😊 mam 32 tak dve este stiham v pohode😂😂😂

emilia25
27. okt 2014

@monicka9 presne tak ja sice som sa zmierila s tym ze 4 uz nebude.ale tiez sa mi splnil obrovsky sen A dlhe roky sme len snivali a snivali az prisiel ten cas svoj sen urobit aj skutocnostou a uz je.a to veru pred par rokmi by som povedala ze pre nas je nesplnitelny.ale na vsetko je ten spravny cas aj ked nejde vzdy vsetko hned ale vzdy treba mysliet ze raz to pride.

monicka9
27. okt 2014

@emilia25 no inac ja mam za sebou dva cisarske tak to dost odvazne som "zarubala" s tym snom ze; 4deti😂 no uvidime bude ako ma byt😊😊😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre