Prosím o radu ohľadom výpočtu plodných dní

xxxmiaxxx
15. okt 2019

Ahojte už predtým som sa tu dočkala či uz rád alebo pozitívnych slov.... Tak vzhľadom na to že nikdy predtým som neriešila kolko dňový cyklus mám alebo kedy mám plodné dni a nakoľko teraz sa snažím o bábätko potrebujem poradiť.... Mám 24 dňový cyklus a ms mám tak 4 dni kedy mam podľa vas cca sanozrejme plodné dni?
Ďakujem za rady a pomoc 💕💕💕💕

fokuska
15. okt 2019

@xxxmiaxxx Cca na 9-12. den cyklu. Prvy den cyklu je prvy den menstruacie.
Skus si robit ovulacne testy (precitaj si poriadne navod a riad sa nim) alebo sledovat plodny hlien, alebo merat bazalnu teplotu.

vladka2503
15. okt 2019

@xxxmiaxxx ahoj, skor sa pokus rozlíšiť príznaky ovulácie, ak to nevieš dohodni sa so svojím doktorom ci by ta aspoň dva krát do mesiaca nepozrel kedy približne ovulácia bola alebo bude.. Kalkulačky sú na prd, sú riadene štandardnými vypoctami. Ja mam napríklad nepravidelný od 30 do 33 ale ovulaciu mávam vždy tak max 4 dní pred ďalšou menštruáciou, čiže nie v strede cyklu ako sa očakáva ale úplne na konci 🙂

popocathepetl
15. okt 2019

Plodne dni mas tak cca 2 tyzdne pred dalsou menstruaciou, co ale dopredu nevies, kedy bude :D . Dobrou indikaciou je hlien, jeho kvalita. Skus www.plodar.sk

paskolinka
15. okt 2019

ak sa ti nechce robit ovulacne testy, merat teplotu, sledovat hlien ani chodit ku gyn. na sono, tak by som brala vsetko medzi 9-14. dnom cyklu, ked ako prvy den beries prvy den ms

xxxmiaxxx
autor
15. okt 2019

@popocathepetl dakujem ale ja vždy viem kedy mam ms pretoze ju mam prestanú ako hodinky

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
giuli
15. okt 2019

Mozno nic neriešit , merať a mat kazdy druhy den styk a trafite sa do plodnych dni...

andrea_82
16. okt 2019

@vladka2503 ovulácia 4 dni pred menštruáciou? To máš strašne málo, krátka luteálna fáza. Ak by sa vajíčko oplodnilo, nestihne sa ani uhniezdiť.

vladka2503
16. okt 2019

@andrea_82 no stihne.. jedno ,,bábo,,mi práve kuše do nohy, o druhe sme síce prišli ale s otehotnením problém nebol 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre