40 dňový menštruačný cyklus a plodné dni

taja27
30. dec 2012

Ahojte baby som tu nová a neviem ako to tu beží s diskusiou tak skušam,dufam sa niekto ozve....
chcela by soms a s vami podelit a zaroven Vás poprosit o rady...
Mám 40-42 dnovy menštruačný cyklus,s priatelom skušame 3 mesiac babatko zatim nič....
Chcem sa Vás opýtať kedy mávate plodné dni teda ked máte taky cyklus ako ja ja som si to vyratala na dáky 22-26 den cyklu prossim vas poradte mi či je to tak kupila som si ajovulačné testy zatim som neskušala maju sa až na 21 den(podla toho kolko dni mam cyklus)
kamošky boli a su hned tehotné ako mali plodné dni 1 mesiac .((((a ja nič som z toho smutná....dakujem za odpovede

janinah
30. dec 2012

plodné dni vôbec nemusíš mať v strede cyklu,ja s takým cyklom 40-42 som naposledy otehotnela na 19 DC..nepočítaj,skôr sleduj svoje telo a príznaky ovulácie

andiekens
30. dec 2012

S takymto dlhym cyklom by som sa nechala skontrolovat u gyndosa.. Cykly nad 4o dni su casto anovulacne.. Nemusi to byt tvoj pripad, ale ak by sa vam nedarilo dlhsie ako 6.mesiacov nevahala by som ani chvilu. Poruchy cyklov zvyknu byt prvej polovice, ktora sa natahuje na viac dni. Ta druha zvykne byt nemenna tz.14 dni cca. Zvycajne sa teda od celkoveho poctu dni cyklu odcita14. Je to vsak orientacne..ja som s mojou malou otehotnela 23DC..

janinah
30. dec 2012

@taja27 jaj opravujem /to to víno pri mne spôsobilo,že neviem počítať/..mám 30-34 dňové cykly, nie 40 a viac

zuzana84
30. dec 2012

@taja27 ahoj, ja mavam tiez taketo dlhe cykly uz niekolko rokov. Nechcem ta strasit, mozno to nebude tvoj pripad, ale je dost pravdepodobne, ze mas anovulacne cykli. Ja ich mam, mam to aj lekarom potvrdene. Nam sa mala zadarila az po 4 rokoch, a teraz sa uz vyse roka pokusame o druhe, tak uvidime kolko to bude trvat tentokrat. Ja si uz celkom viem odsledovat aj bez ovulacnych testov ovulaciu, tento mesiach som ju mala po viacerych mesiacoch, ale ani tak sa nezadarilo. Drzim palce...

sabina1975
30. dec 2012

ja som mala ukazkove cykly pravidelne 28 dni jak hodinky 17.9: som potratila MA v 11tt a odvtedy mam prvy menzes na 6 tyzden a potom 24 dni a 32 dnovy

soldi
30. dec 2012

@taja27 aspon jeden cyklus meraj bazalnu teplotu a hned uvidis, kedy mavas ovulaciu a vylucis tym aj moznost anovulacnych cyklov 🙂

ja mavam cykly- 40-60 dni a vzdy som otehotnela piaty cyklus bez ochrany 🙂

silvikaa
30. dec 2012

ahoj, tak toto je moj pripad:
moje cykly boli kedysi cca 32 dnove.....otehotnela som na prvy pokus priblizne na 14 den od zaciatku MC a narodil sa mi moj syncek.
po tomto porode sa moje cykly predlzili na 32 az 34 dni.....ked sme sa pokusali o dcerku, otehotnela som na druhy krat asi na 18 - 20 den od zaciatku MC.
a to najlepsie na koniec. .....nepokusali sme sa o nic, davali sme si pozor a predsa sa stalo.....som tehotna treti krat a uz som v 32 tyzdni, po druhom tehotenstve sa mi cyklus predlzil este viac na 36-38 dnovy.....a zrazu som jedneho dna nedostala menzes.prvy pozitivny test mi vysiel az na 52 den.....lekar mi povedal, ze je to zvlastne, ale vyzera to tak, ako by mi vynechal menzes a ja som otehotnela v tom vynechanom obdobi,,,,aj to tak vychadza.....cize asi na 40 den MC.....cudne ze?

tak drzim palce a neboj, ono sa to podari, len treba pozitivne mysliet 🙂

zuzulica
1. jan 2013

Ahoj,ja som po vysadení antiky (zo zdravotných dôvodov) polroka nedostala a potom som mala cyklus od 15dní po vyše 60.Keď som sa pýtala doktorky, či to nebude problém pri otehotnení, povedala, že nemusí byť,že uvidíme, koľkokrát tie čo majú cyklus ako hodinky nemusia mať vôbec plodné dni.Asi po roku a pol sa mi trocha upravil posledných 5 mesiacov na cca 30-35 Nám sa podarilo druhý mesiac snaženia, ale pre istotu som mojho ten druhý mesiac "znásilňovala" každé 2-4 dni, až pokiaľ mi nevyšiel pozitívny test, aby nám niečo neušlo 😀 Po otehotnení som mala dve dutinky, ale bábo bolo nakoniec len v jednej a tá druhá sa potom stratila.Takže bábo len jedno, zatiaľ ok, to je hlavné, ale musela som brať a ešte pár dní budem duphaston, asi pre istotu.Neboj, hlavne musíš byť v pohode a nestresovať, keď sa na to budeš moc sústrediť nemusí to ísť, známa hovorila, že stačí ísť na dovolenku 🙂 PS: možno mi pomohlo, že som pred otehotnením (akorát cez menzes mi to vyšlo) bola na kurze lymfomasáže, takže 7dní prečisťovania možno spravilo svoje, tak keď to nepojde skús si zaplatiť kúru aspoň 5x celotelovú ručnú lymfomasáž a uvidíš, možno pomôže 😉

delica
1. jan 2013

Ahoj, ja som na tom bola podobne - dlhé cykly - 37-60 dni, posledny polrok cyklus trval priblizne 42 dni. HAK som vysadila 1,5 roka pred otehotnením, odvtedy sme to nechali na prirodu, takze sme sa nechranili. Ovulacne testy a ci vobec pri mojich cykloch nastava ovulacia som zacala riesit niekedy jar-leto 2012, nastastie som ovulovala. Nakoniec som otehotnela, pravdepodobne 22.den cyklu, na druhy pokus, co som si robila ovulacne testy a sledovala cyklus, co bolo pre mna velkéé prekvapko.
Ja som mala problemy s lutealnou fazou mens.cyklu,ale to je uz iny pribeh.

taja27
autor
2. jan 2013

ahojte dakujem vam pekne za odpovede...u doktora som bola všetko som mu povedala aké mám dlhe cykly,prezrel ma aj sono urobil a nič nepovedal...tak neviem ...ale dal mi HAK ale mi bolo z nej zle pred 2 mes mu ju dal brala osm ju 3 týždne odvtedy som u neho nebola...no skusim tak pol roka lebo len od augusta sme skušali ...skusim sledovat vytok aj ten je rozhodujuci a tiež BT merať...no užas takýto cyklus...zaujimave inak je že mam dnes 15 den po menzese a pobolieva ma podbrušok,včera lavy vaječnik ale ovulačný test mi neukazal nič hm....
jaj rozmyšlam čo ked mamanovulačné dni..no musim ist znova k tomu doktorovi jedine...ale mnohe tu píšete že mate dlhe cykly a otehotneli ste...ale menzes ked je aj 40 dnovy je vraj v norme...dakujem zatim babenky ale písat možete nadalej ako čo .))))

taja27
autor
2. jan 2013

@zuzana84 prosim ťa ako ti zistil anovulačné cykly?ako sa to dá zistit? z moču?

zuzana84
2. jan 2013

@taja27 robili mi testy v CAR v Bratislave. Brali mi krv na hormonalny profil asi tri krat pocas cyklu, vzdy v inej faze.

hajajanka
2. jan 2013

@taja27 Na tvojom mieste by som skusila take 2 mesiace testnut ovulacnymi testami napr. uz od 11 dna cyklu. Lebo nikde nie je zarucene, ze ovulaciu by si nemohla mat v prvej polovici cyklu.

taja27
autor
3. jan 2013

skusila som včera test ovulačný a nič nevyšiel....negativ hm

murano
6. jan 2013

ja mam tiež podobny problem robila som si ovu testy už druhy cyklus ale ukazalo mi dve čiarky ale nikdy nie silnejšiu ako ta kontrolna.vždy bola slabšia .skušala som si robiť prvy ciklus o 17.00a druhy ciklus o 14.00.bazalnu som si ešte nemerala .doky mi predpisal aj dufaston na 15-25 den,moj menš,ciklus je 39 dnovi.u mna sa ťažko zistuje ov lebo nemam žiadny vytok neviem prečo možem mať ten anovulačny cyklus?

taja27
autor
6. jan 2013

@murano to ti neviem odpoívedat či maš alebo nie to by ti doktor ppovedal keby ideš k nemu na vyšetrenie može aj nemusi byt....skus si merat bazalnu teplotu

murano
6. jan 2013

@taja27 na dalšie vyšetrenie idem po menzese a ten asi dostanem čochvila lebo ma strašne boli spodok bruška.rozmyšlala som či by som mu neovedala nech mi spravy folikulometriu možno že sa dozviem odpoved na moju otazku

taja27
autor
8. jan 2013

no takže dnes som bola u Mudr moho...robil mi folikulometriu som 20 den po menzese..lebo mám 40 dnový preto som išla až teraz...a viete čo? že nič nevidi akoby bolo už po ovulacii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ot som si poctivo robila ovulačne testy no možem ich o...ť!!!! a tiež mi sestrička povedala že nie su spolahlivé....budu mi brat krv a dal mi dupashton..no ale najlepšie je že 5 kamaratok je tehotných a dalšíc 7 známych tiež .-(((((a ja niiiiiiiiiiiiiiiiiiičččččččččččč

lauritka
12. jan 2013

@taja27 merat BT . tak to krasne uvidis.. lekar moze povedt, asi bola.. ale neznie to velmi presvedcivo;)

cize ak neveris testom, tak meraj aspon BT a sleduj si hlien na krcku, pripadne ovu bolesti.

moze byt, ze ak si nemala ani vrchol LH? mas fakt anovulaky.. aspon dve rovnake ciarocky by na teste mali vyjst cca 48 hodin pred ovulkou. pretoze LH sa MUSI zvysit, bez toho by nepraskol zrely folikul.

taja27
autor
13. jan 2013

@lauritka minulu nedelu som mala 37 stupnov takže asi bolo už po....

lauritka
13. jan 2013

@taja27 ja mam z tych udajov mis mas, merias cely cyklus ?

taja27
autor
13. jan 2013

@lauritka meriam ale len týžden ais....neviem nejdem to dalej riešit čimdale to riešim tým je to horšie a tým viac sa zameriavam nato takže kašlem nato a takisto ked aj sem CHODIM NA FORUM JE TO horšie lebo nato myslim nebola som tu 3 dni a mala som normalne CISTU HLAVU!!!!!NEMYSLELA OSM TAK NA DIETA AKO KED SME PISEM A POZERAM to tu....dostanem dostanem nie tak nie...mam istk doktorovi na krv na 5 den menzesu a uvidísa čomi potom povie..každá sme iná a nemožeme sa riadit podla iných žien tu alebo si pýtať radu vsých veciCH TAKžE....MAJTE sa tu ...lebo ozaj čim dlhšie som tu stravila čas tým to bolo horšie a bola som o to viac smutná...takto ked sem nechodim nesustredim sa nato!...

lauritka
13. jan 2013

@taja27 jasne, ak ti to nerobi dobre tak si daj pauzu, ale ten hormonalny profil si daj urobit, to je zaklad, pripadne ak by sa este dlhsie nedarilo, tak aj stitnu zlazu. prajem vela stastia. 🙂

taja27
autor
13. jan 2013

@lauritka dakujem ))no doktor mi ide brat krv asi na štitnu zlazu a možno aj profil bohvie....uvidime opýtams a ho papa

mariamirko
14. jan 2013

Som 5 mesiacov po vysadení antikoncepcie.1. krat po vysadeni som menzes dostala po 6 tyždňoch a ďalší
po 8 tyzdnoch.Teraz čakam kedy zase dostanem.Strašne túžime po dieťatku.Viete mi niekto povedat,kedy mi vychadzaju plodne dni?Alebo ako upravit cyklus?Vopred dakujem za radu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre