Snaženie sa o bábo po odobratí vajcovodu

miska7754
2. máj 2021

Ahojte po kolkych xx raz sa vam podarilo otehotniet ak ste niektora mali mimomaternicove tehotenstvo a odobrali vam jeden vajcovod? Dakujem

kkovacovak
2. máj 2021

@miska7754 ja som mala mimomaternicove a na zaciatku augusta mi ho vyberali aj s vajcovodom. Menštruácia mi prišla presne po mesiaci od operácie. Otehotnela som teraz vo februári ale intenzívne sme sa začali snažiť od začiatku roka takže to bolo v podstate rýchlo. Ale ja som napr aj v tom lete otehotnela na prvý šup.

miska7754
autor
2. máj 2021

@kkovacovak jaaj tak no ja som mimomaternicove mala juli a teraz sme sa zacali len snazit

kkovacovak
2. máj 2021

@miska7754 no tak to mate vlastne rovnako ako ja. Po mimomaternicovom by to malo ísť rýchlejšie...vraj...lebo je maternica čerstvo skontrolovana a vyčistená. Záleží ale odkiaľ pôjde vajíčko samozrejme. Dobre je vôbec to že to ide aj keď sa to zaseklo kde nemalo.

miska7754
autor
2. máj 2021

@kkovacovak no ved tooo dufam ze sa mi to teraz uz nestane uz som mala potrat a za tym mimomaternicove

kkovacovak
2. máj 2021

@miska7754 len je dobré sa ozvať po potvrdení testom hneď u dr. Aby sa náhodou nestalo ze sa zase zasekne. Na začiatku sa to ešte dá odstrániť bez vybratia vajcovodu tak pre istotu. Držím palce ale vidíte že to ide aj celkom rýchlo 🙂

sjuzan0211
2. máj 2021

@miska7754 ahoj, ja som po roku snaženia otehotnela minulý rok v marci, bohužiaľ v 11tt potrat, ani neviem ako v septembri zasa 2 čiarky, ale bohužiaľ mimomaternicové,od decembra sa snažíme a zatiaľ neúspešne. Tak dúfam ze tento mesiac bude náš 😉

maria898
2. máj 2021

@miska7754 ahoj mna este len caka laparoskopia a tiez mam obavy ci sa nam to este niekedy podari... Po akom case vam odporucli sa zase snazit? Je potrebna dlhsia pauza?

sjuzan0211
2. máj 2021

@maria898 mne robili zároveň aj kyret takže mne odporučili 3 mesiace pauzu, ale pokiaľ vám nebudú robiť kyret tak môžte sa snažiť hneď.. Aspoň tak mi vravela lekárka.. Držím palce nech vám to dobre dopadne a budete čím skôr fit.

kkovacovak
2. máj 2021

@maria898 ty už vieš že máš mimo a ešte si nebola operovaná? Mňa brali ako urgent. Od doktorky som bežala hneď do nemocnice dokonca mi zakázala ísť si domov pre veci. Do dvoch hodín od príchodu ma operovali lebo je to vraj veľmi nebezpečné tak som prekvapená že to máš takto.
Každopádne mne dr povedala že po prvej menštruácii môžem ale že mi odporúča počkať. Že tam hrá veľkú rolu aj psychika a že nech sa dám dokopy. My sme sa vtedy aj sťahovali tak mi povedala nech si dám veci do poriadku a nech sa snažíme do nového bytu 🙂 Osobne som ani nemala chuť sa snažiť hneď. Takže je to asi na tebe a na zotavení po samotnej operácii. Ak bude všetko ok a aj ty sa budeš cítiť pripravená tak môžete kľudne hneď. Vraj je vtedy aj veľká šanca

maria898
2. máj 2021

@kkovacovak no u mna je to take divne cele a asi chvalabohu to dobre dopadlo a nic sa nestalo... Ja som totiz mala pozitivne testy okolo valentina ale doatala som covid a nemohla som ist doktorovi a potom aj doat mala bolesti a krvacala som silno tak som myslela ze to teda nevyslo. Potom som bola u doktora ten skonstatoval ze maternica je cista a teda som potratila. Lenze ja som potom stale na stridacku spinila a slabo krvacala a tak ma doktor dokladne pozrrl a nasiel to tam a to uz by som bola ako mam aj v sprave z nemocnice 14+2tt...chvalabohu to neprasklo a nic sa nestalo... No v nemocnici ma len sledovali a nieco mi pichli ale na konteole po 10dnoch bez zmeny tak sa teda rozhodli ma operovat. Termin mam 12.5.akurat riesim vsetky tie predoperacne vysetrenia... Vraj mi rovno spravia aj priechodnost tohoho druheho... Tak ma zaujima ze co potom...

kkovacovak
2. máj 2021

@maria898 tak to som prekvapená lebo mne aj v nemocnici a aj moja dr hovorili že to musí ísť čo najskôr von. Zvláštne že sú také rozdielne postupy. Možno to závisí od veľkosti. Ale ak ti spravia aj priechodnosť tak super. Najhoršie je totiž ten stres po ďalšom otehotnení kedy nevieš či je to v maternici alebo sa to nestalo opäť na druhej strane čo už je fatálne. Preto ma aj hneď dr zobrala na potvrdenie tehotenstva aby sa to vylúčilo. Ale teda ako som písala môžete sa začať snažiť hneď po ďalšej ms a ak bude vnútri všetko ok. Je ale jasné že to nemusí ísť tak ľahko keďže nikdy nevieš z ktorého vaječníka ti zrovna pôjde vajíčko. Ono je to také šťastie v nešťastí lebo mne vďaka mimomaternicovému zistili že som mala myomy a zrasty ktoré by neskôr robili problémy pri tehotnení alebo aj do budúcna. Takto mi to pekne vyčistili a vyriešili všetky problémy. Preto sa hovorí že sa to potom uchytí ľahšie lebo je tam,,upratané,, 😄

maria898
2. máj 2021

@kkovacovak no u mna to trva uz dlho a fakt som mala vseliake stavy a vlastne aj ked mi povedal doktor ze je to stale tam bol to obrovsky sok ale aj odvtedy uz ubehla doba a ja proste tuzim velmi po dietatku... No uvidime co bude... Snad sa podari

maria898
2. máj 2021

@kkovacovak tak to dufam ze to uz pojde lebo ako vravim toto zle obdobie trva u mna uz dlhsie... Hrozne tuzim este aspon po jednom dietatku... Mam len jedno...

kkovacovak
2. máj 2021

@maria898 uvidíš. Možno tak zistia príčinu aj predchádzajúceho potratu a problém vyriešia 🙂 sú veci ktoré vedia nájsť len priamo chirurgicky. Držím palce...tiež som bola neistá či to pôjde takže to chápem ale vidíš ide to 🙂

lubi40
3. máj 2021

@miska7754 na 1x po vybrati vajcovodu. Vyber vajcovodu nema vplyv na otehotnenie. Ten druhy vie prebrat vajicko z oboch vajecnikov.

rootham
5. máj 2021

@lubi40 to vážne?

kkovacovak
5. máj 2021

@rootham
@lubi40
@miska7754
Tak toto si nemyslím. Sama doktorka mi povedala že tehotnenie bude zložitejšie lebo môže ísť kľudne aj pol roka vajíčko zo zlej strany. Aj nemusí. Ani to že sa to mesačne strieda nie je pravda. Takže reálne to nie je možné. To akože prejde to vajíčko cez celú maternicu do opačného vajcovodu, tam sa oplodní a potom sa vráti? 😄 Takže výber vajcovodu má vplyv na tehotnenie. Ale môže to ísť aj hneď.

rootham
5. máj 2021

@kkovacovak tiež sa nad tým zamýšľam... Neviem si to nejako predstaviť. Ani logicky vysvetliť. Hoci viac báb písalo, že im gyn povedala, že ten Vajcovod, čo ostal preberá funkciu chýbajúceho 🤔

kkovacovak
5. máj 2021

@rootham považujem to za mýtus tak ako aj to že sa vaječníky striedajú. Možno to aj z toho vzniklo. Mne to proste hlava neberie. Podľa mňa to reálne ani nikto nikdy neskúmal. Ale už len to že by sa malo niekam inam odplaviť a zase vrátiť je zvláštne. Veď už keď je raz v tej maternici tak tam ostane a nebude behať kadetade 😄

sjuzan0211
5. máj 2021

@kkovacovak mne povedala Dr to isté, že preberá funkciu za ten co je odstránený.. A povedal mi to aj Dr v nemocnici a aj môj gynekológ.. Viem ze to je možno nelogické, ale poznám veľa báb co išli na umelé oplodnenie, a mali mimomaternicové tehotenstvo.. Takže je pravda ze oplodnene vajíčko putuje kade tade..

kkovacovak
5. máj 2021

@sjuzan0211 tiež mám potvrdené od svoch lekárov že to nie je úplne tak. Viem že v prípade umelého sa môže stať že sa vajíčko odplaví do vajcovodu keď sa nechytí. Ale toto je niečo iné. Možno v tom gynekologovia sami nemajú jasno a sú to len dedukcie. Ja som ani na nete nenašla nejaké definitívne ano alebo nie.

sjuzan0211
5. máj 2021

@kkovacovak veru možno nemajú v tom jasno.. Dôležité je ze snáď sa nám podarí otehotnieť co najskôr, aj keď len s jedným vajcovodom.. 😉

kkovacovak
5. máj 2021

@sjuzan0211 som jasným dôkazom že to ide takže držím palce aby to tak bolo aj vo vašom prípade 🙂

sjuzan0211
5. máj 2021

@kkovacovak ďakujem veľmi pekne, aj keď jednu 6 ročnú žabu už mám doma, tak o to to je ľahšie.. Ale verím v to, že bude mať ešte súrodenca.. 🥰

rootham
5. máj 2021

@kkovacovak 😁😁😁 tiež si myslím... Kam by chodilo? Má nejakú svoju trasu 😁. Ale ktosi písal, že akoby sa ten dobrý Vajcovod presunul za tým vajíčkom 🤔🤔🤔. Akože... hádať sa za to nemôžem, lebo neviem 😕. Bodaj by to tak bolo, vo aj ja som tri týždne už iba s jedným vajcovodom 😢😢😢

rootham
5. máj 2021

@kkovacovak ty si prirodzene otehu aj s jedným?

kkovacovak
5. máj 2021

@rootham áno...po dvoch mesiacoch intenzívnejšieho sledovania plodných dní atď. Užívala som dlhodobejšie inofolic prášok ale či to malo reálne nejaký vplyv tak to netuším. Ale ja som aj predtým otehotnela na prvý šup 😄

rootham
5. máj 2021

@kkovacovak šikovnica si ty 😁. Musím pozrieť ten inofolik, bo beriem macu, myoinozitol, D3, e, zinok, materskú kašičku, peľ, antioxidanty, Q10, vitex jahňací aaaa čo ja viem čo ešte... Ale tento inofolik mi ani nenapadlo brať 😁😁😁

kkovacovak
5. máj 2021

@rootham čo ja...to priateľ 😄 je dobré brať kyselinu listovú už pred otehotnením tak určite zaraď aj to. V inofolicu už je. Na zinok pozor nemal by sa dlhodobo vkuse. 3 mesiace a dať si pauzu. D3 viac ako 4000IU! A D je dôležité aby bral aj partner. Ja som to doňho musela každý deň pchať nasilu 😄

rootham
5. máj 2021

@kkovacovak listovka je samozrejmosť. To uz dlhodobo 😉. D3 mam az 5000 😉. Uz poučena 😉.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre